Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

MagdaLenka 17:21, 29 wrz 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 820
Świerk kłujący raczej się tu nie zmiesci. Zerknij sobie na świerki serbskie. Jest cały wątek o nich. Danusia bardzo je poleca jako bezproblemowe i szybko rosnące.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
jumestynka 18:11, 29 wrz 2023

Dołączył: 13 lip 2018
Posty: 11
LIDKA napisał(a)
Moje buki jak i reszta ogrodu też na glinie. liście zasychaja na gałązkach i sie trzymają niemal do wiosny.Ja mam buki dawyck purple 5 szt i 2 szt buk rohani purple. Rosną szczupłe, kupowałam patyki po 1 m w 2021 roku a teraz maja po 2.5 m.




Też właśnie oglądam Dawyck Purple Są bardzo ładne, Aczkolwiek grab chyba szerzej się rozrasta. Mamy o czym myśleć
jumestynka 18:12, 29 wrz 2023

Dołączył: 13 lip 2018
Posty: 11
MagdaLenka napisał(a)
Świerk kłujący raczej się tu nie zmiesci. Zerknij sobie na świerki serbskie. Jest cały wątek o nich. Danusia bardzo je poleca jako bezproblemowe i szybko rosnące.


Dziękuję , popatrzę
Mary 12:30, 30 wrz 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
Jaka to strona świata?

Jak posadzisz wysokie zimozielone rośliny od tej strony w tak małej odległości od tarasu to na tarasie cały rok przez część dnia będzie ciemnica. Jeżeli to południe to w zimie prawie cały dzień będzie ciemno.
Może postawić wyłącznie na zasłonięcie okien sąsiada i drzewami liściastymi, żeby mieć trochę słońca zimą i wiosną.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
jumestynka 15:10, 01 paź 2023

Dołączył: 13 lip 2018
Posty: 11
Mary napisał(a)
Jaka to strona świata?

Jak posadzisz wysokie zimozielone rośliny od tej strony w tak małej odległości od tarasu to na tarasie cały rok przez część dnia będzie ciemnica. Jeżeli to południe to w zimie prawie cały dzień będzie ciemno.
Może postawić wyłącznie na zasłonięcie okien sąsiada i drzewami liściastymi, żeby mieć trochę słońca zimą i wiosną.


Mary , masz rację .
Tak- to południe .
Po burzy mózgów z mężem, skłaniamy się ku grabom plus hortensje i trawy - oczywiście poszerzymy rabatę
Wiaan 15:51, 01 paź 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5217
jumestynka napisał(a)


Mary , masz rację .
Tak- to południe .
Po burzy mózgów z mężem, skłaniamy się ku grabom plus hortensje i trawy - oczywiście poszerzymy rabatę


Będzie pięknie, a graby szybko rosną
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
jumestynka 11:16, 02 paź 2023

Dołączył: 13 lip 2018
Posty: 11
Wiaan napisał(a)


Będzie pięknie, a graby szybko rosną


Mam taką nadzieję
Dziękuję bardzo za wszystkie cenne rady.

Jak tylko wdrożymy zmiany, podzielę się efektem.

Zastanawiam się jeszcze, czy działać już teraz , czy dopiero na wiosnę.
Co będzie lepsze dla traw i hortensji ?


An_na 12:30, 02 paź 2023


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1558
Moim zdaniem jesienne sadzenie jest lepsze, roślina zdąży się ukorzenić do zimy i wiosną ruszy pełną parą.
____________________
Ania**Ania na Żuławach
jumestynka 09:10, 03 paź 2023

Dołączył: 13 lip 2018
Posty: 11
An_na napisał(a)
Moim zdaniem jesienne sadzenie jest lepsze, roślina zdąży się ukorzenić do zimy i wiosną ruszy pełną parą.


Dziękuję An_na
10:11, 04 paź 2023
Dzień dobry, jestem tutaj nowa i potrzebuje pomocy, mam ogródek dwu letni i straszny bałagan w roślinach co dostałam to wsadziłam, nie ma tutaj kolei kwitnienia. Posadziłam róże które co rok chorują nie mam już siły ani pomysłu. Zaczęłam coś robić i stanęłam w miejscu bo nie wiem co posadzić. Bardzo bardzo proszę o pomoc.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies