Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Hanka83 14:36, 11 kwi 2016

Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 30
a obok jest jeszcze druga rabata pod płotem, te jałowce idą w jednej lini pod płotem, pomiędzy nimi jest furtka do sadu
Hanka83 14:40, 11 kwi 2016

Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 30
Astrantia 14:52, 11 kwi 2016


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
Hanka83 napisał(a)
Witam wszystkich,

od jakiegoś czasu przeglądam forum na Ogrodowisku i jestem pełna podziwu, jak piękne ogrody udało wam się stworzyć. Razem z mężem jesteśmy dopiero na początku tej drogi i nie bardzo wiemy co z czym zestawić. Chciałabym was prosić o porade w zaprojektowaniu naszej rabaty przed domem. Przy podjeździe ciągnie się pas szerokości 1m i długości ok. 8m. Później rabata przechodzi prze oknem w kuchni w lewą stronę o 7m . pod płotem są wsadzone już jałowce Hibernica, mam też jedną thuje żółtą i trzy kule na pniu, jedna srebrna i dwie zielone. kompletnie nie wiem jak to rozegrać, co dosadzić, myśłam o pozostawienu jedenej kuli na pniu wzdłuż podjazdu i dosadzeniu do tego złotej thuji Danica i jakies trawy do tego. pod oknem myśłam o Hortensjach i trawach. Nie wiem sama.... Dodam jeszcze że jest to strona południowa, latem skwar. Macie jakieś pomysły??????


Narysuj rzut z góry terenu z zaznaczonymi wymiarami, roślinami, obiektami... Na pewno brakuje u Ciebie koloru, czyli wszelkich roślin liściastych, przebarwiających się.
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
Hanka83 15:04, 11 kwi 2016

Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 30
Hanka83 15:37, 11 kwi 2016

Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 30
bold text


A to jest druga rabaty na lewo od domu
Hanka83 15:39, 11 kwi 2016

Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 30
Astrantia 16:30, 11 kwi 2016


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
Hanka83 napisał(a)
Przy podjeździe ciągnie się pas szerokości 1m i długości ok. 8m. Później rabata przechodzi prze oknem w kuchni w lewą stronę o 7m . pod płotem są wsadzone już jałowce Hibernica, mam też jedną thuje żółtą i trzy kule na pniu, jedna srebrna i dwie zielone. kompletnie nie wiem jak to rozegrać, co dosadzić, myśłam o pozostawienu jedenej kuli na pniu wzdłuż podjazdu i dosadzeniu do tego złotej thuji Danica i jakies trawy do tego. pod oknem myśłam o Hortensjach i trawach. Nie wiem sama.... Dodam jeszcze że jest to strona południowa, latem skwar. Macie jakieś pomysły??????

Nie wiem ile masz do okna, ale chyba za nisko by dawać tam hortensję. Możesz posadzić ją między jałowcem a oknem, a pod oknem i przed jałowcami np rząd czerwonych berberysów (może coś z nowych odmian kolumnowych w kolorze czerwonym lub orange) na żywopłocik, przed nim kilka miskantów Morning Light i grupę kulistych krzewów (tuja, bukszpan lub tawuła) - ciętych w kulę.
Żółtą tuję przesadź, bo tu pasuje drzewo, jałowce z przodu rabaty po jakimś czasie zasłonią Ci kosodrzewinę, poza tym wypiętrzą się i będzie łyso pod nimi.
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
Rojodziejowa 19:49, 11 kwi 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8099
Witam serdecznie. Powoli zaczynam się zabierać za planowanie ogrodu. Znalazłam takie zdjęcia, na których mi się podoba rozwiązanie - jakieś drzewa kolumnowe liściaste i jakieś rośliny pod nimi. Chciałam zapytać jakie gatunki drzew i krzewów ze sobą zestawić na bardzo osłonecznionej i wietrznej działce. Byłyby dość blisko domu, więc myślę sobie, że bardzo wysokie nie mogą też być. Bardzo proszę o jakieś wskazówk
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Hanka83 20:55, 11 kwi 2016

Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 30
Dzięki za poradę, faktycznie tą hortensje można by przesunąć, ale która z hortensje dałaby radę na pełnym słońcu? A wzdłuż podjazdu to te thuje danica to dobry pomysł czy coś jeszcze dodać?
Hanka83 20:55, 11 kwi 2016

Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 30
Dzięki za poradę, faktycznie tą hortensje można by przesunąć, ale która z hortensje dałaby radę na pełnym słońcu? A wzdłuż podjazdu to te thuje danica to dobry pomysł czy coś jeszcze dodać?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies