Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Hanka83 20:55, 11 kwi 2016

Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 30
Dzięki za poradę, faktycznie tą hortensje można by przesunąć, ale która z hortensje dałaby radę na pełnym słońcu? A wzdłuż podjazdu to te thuje danica to dobry pomysł czy coś jeszcze dodać?
Astrantia 21:20, 11 kwi 2016


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
Hanka83 napisał(a)
Dzięki za poradę, faktycznie tą hortensje można by przesunąć, ale która z hortensje dałaby radę na pełnym słońcu? A wzdłuż podjazdu to te thuje danica to dobry pomysł czy coś jeszcze dodać?

Wybierz coś z hortensji bukietowej, u mnie od południa rosną super.
Pisząc żółta tuja Danica, masz chyba na myśli tuję Golden Globe, bo Danica jest zielona. Wg mnie Danica wzdłuż podjazdu to straszna nuda i za bardzo oklepany temat. Jest tyle fajnych nowych odmian tui, że nie warto kopiować wszystkich. Mi z żółtych podoba się Golden Tuffet,a z zielonych ciekawa jest Mr Bowling Ball. Fajne są też cyprysiki groszkowe Filifera Nana lub Filifera Aurea Nana. Jeśli chcesz żółtą tuję, to może Golden Tuffet w żurawce lub niskim bodziszku...
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
Hanka83 21:41, 11 kwi 2016

Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 30
Ok, ale Czyli żurawki mogą rosnąć na słońcu. Zaraz sobie zobaczę jak wyglądają te roślinki o których piszesz.
A w tej drugiej rabacie myślałeś o jakimś konkretnym przypadku drzewie? Bo te jałowce płożące tam nie pasują....
21:50, 11 kwi 2016
Są różne odmiany, tylko dobre podłoże im dać i podlać
Astrantia 22:15, 11 kwi 2016


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
Hanka83 napisał(a)
Ok, ale Czyli żurawki mogą rosnąć na słońcu. Zaraz sobie zobaczę jak wyglądają te roślinki o których piszesz.
A w tej drugiej rabacie myślałeś o jakimś konkretnym przypadku drzewie? Bo te jałowce płożące tam nie pasują....

Wiele drzew tam pasuje, a wszystko zależy od tego co Ci się podoba i co będzie pod tym drzewem. Pokombinuj, zastanów się, pomyśl w jakiej kolorystyce będziesz bazować, czy wprowadzasz więcej bylin czy krzewów...
A żurawki na słońcu to kwestia odmiany i podłoża, jak wspomniała Monika.
Kasia
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
gosiacz22 02:38, 12 kwi 2016


Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 197
Witam, kochani mam nadzieję że mi pomożecie. Zastanawiam się co posadzic przy frontowym ogrodzeniu. Jest to strona północna ok 12 m. Zależy mi na tym żeby było to coś dającego zasłonę chociaż częściową. Wokół domu mamy posadzone tuje chociaż te prace tez nie są jeszcze skończone w 100%. Zagospodarowane jest jeszcze polkole tak jak widać na zdjęciu. Niestety na razie brak czasu na dokończenie wszystkiego na tip top bo córeczka mała a chciałabym posadzic coś żeby sobie rosło. e rosło.
____________________
Gosia Raczkujący ogród u Gosi
Gardenarium 07:21, 12 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Hanka83 napisał(a)
Dzięki za poradę, faktycznie tą hortensje można by przesunąć, ale która z hortensje dałaby radę na pełnym słońcu? A wzdłuż podjazdu to te thuje danica to dobry pomysł czy coś jeszcze dodać?


Każda bukietowa da radę, gdy będziesz systematycznie podlewać, najlepiej gdy ma nawadnianie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
08:26, 12 kwi 2016
Danusiu może mi pomożesz co tu posadzić w tym marnym kącie, wszystko mogę powysadzać, jest to zachodnio północna część, latem bardzo nasłoneczniona cały dzień


Jawka 10:44, 12 kwi 2016

Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 26
Kochani, proszę o pomoc.
Poniżej zdjęcia rabatki, która spędza mi sen z powiek. To pierwsza rabatka jaka powstała wraz z pojawianiem się na moim placu budowy tego co chcę aby w przyszłości można było nazwać ogrodem.
Jak widzicie rośliny wsadzone przypadkowo, bo akurat tam było miejsce.


Dane techniczne rabatki:
strona północna - gleba raczej żyzna, bez specjalnych cech problematycznych.
słońce sięga tam tylko późnym popołudniem.
Chciałabym aby rabatka była zimozielona.
W tej chwili rosną tam: 3 x trzemielina na pniu, 2 jałowce, które mają trafić na śmietnik, trawa wydmuchrzyca (do śmieci) i w nogach trzemielin żurawki (ich nie widać na zdjęciu).

Fajnie byłoby gdybym mogła wykorzystać trzmieliny, które tam już rosną.

Ewentualnie myślałam, aby kupić szczepione na pniu kule - np. jakieś tuje, różnej wysokości (3 sztuki) i podsadzić je żurawkami, aby rabatka była prosta i przejrzysta.

Proszę o pomoc
ala 11:53, 12 kwi 2016

Dołączył: 29 wrz 2014
Posty: 27

Czy jest zasada sadzenia ,,tła,, ogrodu i zakrywacza siatki? Mieszać czy nie mieszać nasadzenia żywotników i świerków? Czy stosować zasadę ciągłości i nie powtarzać się z tym samym w innych miejscach?
Wstępnie przy wjeździe myślę o żywopłocie z Brabanta, tam gdzie mam okna sąsiadów sadziłabym serbskiego świerka, w miejscach neutralnych żółtą Aurescens lub Aureospicate, resztę Szmaragdem dla osłony od wiatrów zachodnich.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies