Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

marmaras 13:08, 08 mar 2017


Dołączył: 27 lut 2017
Posty: 45
Witam, po lekturze forum pojawiły się u mnie takie oto pomysły:

wersja 1 - przy ogrodzeniu sąsiada, na równi z linią brzóz posadzę rząd hortensji Limelight ale przy samej altanie (pomiędzy altaną a brzozą) planuję Viburnum lantana (pachnące kwiaty + owoce);
ale nie bardzo mam pomysł co posadzić z przodu;

wersja 2 - środkiem rabaty chciałem posadzić floksy wiechowate, jeżówki, trawy, liliowce? (rabata kolorowa, pachnąca floksami); obwódka (np. z bodziszków, żurawek); ale co posadzić od ogrodzenia - jako tło?

będę wdzięczny za wszelkie sugestie; Dziękuję
____________________
Zielony ogród
frezja 18:59, 08 mar 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
danusia_84 napisał(a)
Spojrzy ktoś na stronę 626 i poradzi mi co do mojej rabaty?


A co powiesz na taki pomysł ?

Z tego wątku http://www.ogrodowisko.pl/watek/4773-zielonym-do-gory?page=7
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Iwona100 16:15, 09 mar 2017


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 713
Danusiu - na rabacie przy tarasie /post ze str.631/ chciałabym posadzić:

wersja 1 - po prawej stronie drzewa -miskanty Gracillimus i kilka kulistych bukszpanów przed nimi , wokół drzewa - imperatę Red Baron, a po lewej stronie - bukszpany i przed nimi różową różę okrywową Fairy

wersja 2 -po prawej stronie- 2 miskanty Gracillimus i 3 szt.żywotnika Aurea Nana,
wokół drzewa - Red Baron i po lewej stronie - bukszpany i różę okrywową.

Czy mogłoby tak być ,czy byłby za duży chaos? A sprawa najważniejsza - czy rabata przy tarasie w ogóle będzie dobrze wyglądać? Nie odpowiedziałaś na mój post ze str. 631, więc może znowu wymyśliłam głupotę.
Pozdrawiam.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
adkawi 19:30, 09 mar 2017


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Witam.Danusiu proszę pomóż. Jak widać na zdjęciu ,na końcu mojej działki jest mur.Za murem są domy sąsiadów, maja widok bezpośrednio na działkę .Zależy mi żeby przysłonić połowę muru.Głownie lewa strona.Czy mogę posadzić wzdłuż brzozy?
____________________
Adrianna
Iwona100 09:32, 11 mar 2017


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 713
Danusiu chyba mi nie odpowiesz na moje pytania. Widzę,że moje pisanie nie ma sensu.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Fama 22:22, 11 mar 2017

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
Witajcie
Wiosna za pasem, ale może znajdziecie jeszcze czas i wspomożecie poradą. Na zdjęciu widać mój widok z okna salonowego. Z tyłu pod płotem zasadziłam hederę helix. Przed nią rosną dwie zdobyczne hortensje (prawdopodobnie anabelle, przytnę je do jednakowej wysokości) pomiędzy nimi chcę dać miłorzęba szczepionego na pniu. Na pierwszym planie widać podniesioną rabatę przy tarasie. Rosną tu bukszpany, które przytnę w kulki. Z lewej przy słupie czerwona róża pnąca. Jak na razie to wszystko co tu mam. Myślę o dosadzeniu dwóch żółtych trzmielin na pniu w nawiązaniu do kulek na pierwszym planie. Napiszcię proszę, co by tu można dosadzić.
____________________
Ciasny ale własny
AlinaP 13:06, 12 mar 2017


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Witam, mam pytanie: posadziłam w ubiegłym roku pomiędzy hostami pierwiosnki gruzińskie, żeby kwitły, kiedy host nie widać. Prawdę mówiąc teraz pierwiosnek nie rusza.Czy ma sens posadzenie w miejsce pierwiosnków ciemierników niger? Jeżeli się to wszystko zagęsci, czy ciemiernik nie będzie chorował? Druga możliwa lokalizacja ciemierników to pomiędzy różami. Oba miejsca są eksponowane. Nasadzenia nie są w rzędzie, tylko jako plama kolorystyczna. Dziękuję za podpowiedzi.
____________________
Ala
AgnieszkaKch 17:12, 12 mar 2017

Dołączył: 26 lip 2015
Posty: 30


Załączam zdjęcia moich rabat, zebyście mniej więcej wiedziały co mi się podoba.To moja najstarsza rabatka, pierwsza jaką zrobiłam - 2 lata temu, tylko ML dosadzałam w zeszłym roku.

Poniżej zdjęcia rabaty, która nie daje mi spać, na razie wstawiam zdjęcia bez objaśnień, dla ogólnego poglądu.




ta sama rabata z oznaczeniami. Zdjęcia z dnia dzisiejszego, więc nieciekawie jeszcze wszystko wygląda.



Moje pytanie, co jest nie tak? Prosze o krytyczne opinie, nie ma problemu mogę wszystko przekopywać/ zmieniać. W mojej opinii brakuje wysokości, ale nie wiem gdzie i co, podobają mi się te śliwy nigra. Nie przepadam za ta rajską jabłonką, nie wiem po co ją kupiłam i jeszcze posadziłam.
W tej części co rośnie koreanka, brakuje mi ciagle czegoś, ale nie wiem czego. Tam za nią rosną 2 sosny, ale one ida do wykopania w przyszły weekend.

Proszę o pomoc, co zrobić, żeby było lepiej, jeśli wszystko do zmiany to się nie pogniewam. Ciągle myślę i myślę i nie mogę wymyslić.

CAŁA DŁUGOŚĆ RABATY TO OK 18m. Wszystko sadziłam w zeszłym roku.

Danusiu liczę również na Ciebie Jestem wierna fanką

JESZCZE WYMIARY
Gozdzikowa_M 18:55, 12 mar 2017


Dołączył: 13 lis 2016
Posty: 2
Witam
Na rabacie posadzone są róże Chopin, a przed nimi pas lawendy, a przy chodniczku obwódka z bukszpanu. Zostało jeszcze dużo pustego miejsca między bukszpanem a lawendą-ok 2m 50cm i między różami a domem-ok 4m 50cm. Myślałam o dosadzeniu jeszcze jednego rzędu lawendy i róż. Ale czy to dobry pomysł? Chciałabym dosadzić coś zimozielonego tylko pomysłu brak. Proszę o podpowiedź
KAMILNOWICKI 19:22, 12 mar 2017

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 136
Witajcie

Proszę o radę. Czy mogę wykorzystać do zaprawienia dołków pod róże rabatowe kompostu leśnego tj. raczej kwaśnego? Czy taki kompost moge również wykorzystać pod nasadzenia hortensji i traw ozdobnych?

i na co powinienem zwrócić uwagę przy sadzeniu róż rabatowych z gołym korzeniem?

Dziękuję za wspracie
____________________
Kamil-Kamilowe krok po kroku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies