Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Ewa8501 09:28, 10 kwi 2017

Dołączył: 22 lut 2017
Posty: 9
Bardzo dziekuje Pszczelarnia za rady będę kombinować, mąż jednak sie uparl i są lilali na pniu z zastrzeżeniem ze jak będzie zle to wyladuja w doniczkach. Niestety ze mnie i z męża początkujący ogrodnicy wiec musimy sie uczyć i na swoich bledach ale ogrom wiedzy czerpiemy z ogrodowiska i jakos sie kreci. Te lilaki zamierzam podsadzic runianka, bo bukszpan mi jakos nie pasuje pod te drzewka, chociaż caly czas ten pomysl jest w fazie koncepcji bo w szkólkach jeszcze ciężko o tej porze roku o większy wybór roślinek,wiec po świętach zabiorę sie za realizacje.
kasik6 10:12, 12 kwi 2017

Dołączył: 05 sie 2016
Posty: 20
Witam
posadziłam magnolie 2-3 tygodnie temu, w poniedziałek zapowiadają w nocy -7 czy powinnam jakoś zabezpieczyć moją roślinkę, teraz w nocy jest od zera do -2,
pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź
Kasia
A_gawa 11:21, 12 kwi 2017


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Witajcie! Czy ktoś z was ma może jakieś ciekawe inspiracje do kuliste rabaty przed domem i może mi podać linki? Rabata znajomej ma średnicę ok. 5 metrów. Z góry dziękuję.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
KasiaBawaria 16:53, 12 kwi 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Mam hortensje limeligt i przed nia trzy kule bukszpanowe. Chcialabym pomiedzy nimi posadzic cos, cos zakryje ziemie.Ale nie moze sie panoszyc, tylko ma ladnie zostac na miejscu, moze jedynie sie lekko przewieszac. Nie chce niczego, co potem bede miec wszedzie Dobrze by bylo gdyby owady mialy z tych roslin pozytek.Jakies inspiracje`?
____________________
Zapraszam na kawe
MartaKozak 17:16, 12 kwi 2017


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Moze powojnik plozacy 'Mrs Robert Brydon'?
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
SabinaSz 09:10, 13 kwi 2017


Dołączył: 17 mar 2017
Posty: 18
Dzień dobry Kochani.Wymodziłam coś takiego.
10 krzaczków lawendy i jeden stary, a pomiędzy mało widoczna tu na zdj.róża okrywowa.
Czy to wystarczy?, czy jeszcze jakieś okrywowe?

SabinaSz 09:10, 13 kwi 2017


Dołączył: 17 mar 2017
Posty: 18

...a to str.wsch.-płn.
Póki co 3 rododendrony,lawenda wzdłuż schodków i wrzosy pozostałe z doniczek(może się przyjmą?)
Planuję jeszcze pod oknami hortensje 3szt. tylko,czy będzie sobie radzić w cieniu?
Funkie już zarezerwowałam sobie 10 szt.,a okrywowy może barwinek lub "kopytnik" i jakieś trawy dla urozmaicenia niskie.
Co Wy na to?
Pomoże mi ktoś,bo tak troszkę osamotniony ten wątek ,ale będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

frezja 10:01, 13 kwi 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
SabinaSz napisał(a)
Dzień dobry Kochani.Wymodziłam coś takiego.
10 krzaczków lawendy i jeden stary, a pomiędzy mało widoczna tu na zdj.róża okrywowa.
Czy to wystarczy?, czy jeszcze jakieś okrywowe?



Czyli to jest druga strona schodków. Lawenda lubi miejsca słoneczne, czy będzie jej tam dobrze ? Postaraj się tak sadzić, aby obie strony były takie same...przynajmniej w okolicy schodków. Z okrywowych polecam The Fairy, które fajnie mogą komponować się z lawendą.
Ta starsza lawenda powinna być posadzona w inne miejsce...to tylko moje zdanie.

Proponuję, abyś założyła swój wątek i będzie wtedy łatwiej. Więcej fotek trzeba, zwłaszcza z dalszej perspektywy.
Z jakich rejonów opolskiego jesteś ?
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Agilka 10:47, 13 kwi 2017

Dołączył: 10 sie 2016
Posty: 13
Danusiu mam maly ogrodowy problem:
Chcialam wisnie umbraculifera podsadzic sosna gorska. Na jaka odmiane sie zdecydowac aby z czasem sosna utworzyła zwarty prostokat i zachowała fajna wysokosc (skarpetki dla wisni ) ?
Z góry dziękuję za pomoc
atena13 23:43, 13 kwi 2017


Dołączył: 02 mar 2014
Posty: 123
Poradźcie co posadzić pomiędzy płotem a chodnikiem od strony ulicy? W ubiegłym roku wysypałam żwirkiem i posadziłam tuje miniaturowe Miriam, niestety uciążliwe psy sąsiadów biegające po drodze bezpańsko załatwiły już kilka z nich ciągle je podsikując Dwie uschły całkiem,a reszta już ledwo zipie.Co mogę tam wsadzić?za dużo miejsca na szer. nie ma,a dł.to prawie 30m?
____________________
atena - Mój ogródeczek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies