Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 16:00, 27 gru 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem o jakie miejsce chodzi, ale w pobliżu świerka to nie można żadnego drzewa sadzić, bo świerk będzie mega ekspansywny. Skąd ten mój projekt wyciągnęłaś??
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:02, 27 gru 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ewaa_91 napisał(a)
Bardzo Pani dziękuję za inspiracje, przynajmniej wiem w jakim kierunku iść twraz zimą będzie czas żeby sobie to wszystko rozplanować a potem działać

Korzystając z okazji może uda popytać mi się jeszcze o rabate frontowa, taka reprezentacyjna, czy mogłaby mi Pani tez coś w tym temacie doradzić. Chodzi mi o rabate wzdłuż ogrodzenia. Gdzieś w 1/3 ogrodzenia jest chodnik z kostki i brameczka wejściowa. Po obu stronach kostki, symetrycznie rośnie po 1 dużym świerku z podcietymi gałązkami gdzieś na 150 cm. Pod nimi póki co nic nie rośnie, wzdłuż kostki są posadzone dość rzadko (myslalam o dosadzeniu mkedxy nimi hortensji) kule z thui.



Tak jak jest nie może zostać, są rośliny porozrzucane chaotycznie po całym trawniku na froncie. Nie ma trawy ani rabaty, jest trawa pomiędzy krzakami, a tak nie powinno być.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
koculka 17:13, 27 gru 2017


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 125
Gardenarium napisał(a)
Nie wiem o jakie miejsce chodzi, ale w pobliżu świerka to nie można żadnego drzewa sadzić, bo świerk będzie mega ekspansywny. Skąd ten mój projekt wyciągnęłaś??



Gdzieś natrafiłam na ten plan w necie, szukając pomysłu na zagospodarowanie naroznika o podobnym kącie. Moje świerki serbskie posadzone są po wschodniej stronie i tak myślałam że duże drzewo będzie je zbytnio zacieniac. Pomiędzy grujecznikiem a świerkami mam jakieś 8 metrów, więc chciałam tam w rogu posadzić jakieś drzewo, ale nie wiem jakie by świerki nie ucierpiały. Może więc kolumnowe? Chciałam ten róg pociągnąć po łuku, więc czymś trzebaby zapełnić te przestrzeń. Stale śledzę Pani realizację i szukam inspiracji. Południowa stronę już obsadzilam na tyle że mi się podoba póki co, została wschodnia pod świerkami i ten nieszczęsny narożnik.
Ewaa_91 10:41, 28 gru 2017

Dołączył: 20 lis 2017
Posty: 28
Gardenarium napisał(a)


Tak jak jest nie może zostać, są rośliny porozrzucane chaotycznie po całym trawniku na froncie. Nie ma trawy ani rabaty, jest trawa pomiędzy krzakami, a tak nie powinno być.


Wiem wiem. Dlatego chciałam to jakoś uporządkować tylko nie mam pomysłu w jaki sposób byłoby najlepiej. Chciałabym mieć rabate wzdłuż kostki po obu stronach i wzdłuż ogrodzenia.
Czy mogłaby mi Pani coś zasugerować?
koculka 12:24, 28 gru 2017


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 125
Gardenarium napisał(a)
Nie wiem o jakie miejsce chodzi, ale w pobliżu świerka to nie można żadnego drzewa sadzić, bo świerk będzie mega ekspansywny. Skąd ten mój projekt wyciągnęłaś??


Proszę przymknąć oko na bajzel. Po rozebraniu szop okazało się że w ziemi były zakopane śmieci stąd dziura w ziemi. Póki co traktuje ją jako kompostownik w celu jej zapełnienia.

Tak jak wspominałam po lewej od wschodu są świerki serbskie co 120-130 cm. Na przeciwko tuje aureospicata. Na zdjęciu nie widać grujecznikiem bo wypił się w prawą sosnę rosnąca w oddali. Chciałabym zagospodarować ten róg z uwzględnieniem miejsca dla Buka Aurea pendula który już mam zadokowany gdzie indziej.
Pani Danusiu tylko w Pani ratunek jakby to tu rozplanować. Chwilowo wsadziłam tam rododendrony 1 cunningham white, 3 rozwiń elegans i derenie 1 flaviramea, 2 variegata(w przechowalni).



Reszta wygląda tak: grujecznik podsadzony wrzosami, choina Jeddeloch, dalej w bukszpanowej obwódce: 3 kule pod Śliwa wiśniowa Nigra i hortensjami Wims z turzyca bialozielona. Dalej brzozy doorenbos z jezowkami, werbenami, stipami i wrzosami. Na rogu hortensja grandiflora i 3 Pinky winky z rozplenicami. Na końcu po prawej stronie rabata różana z 2x Leonardo da Vinci i 3 x The Fairy pink.Na samym końcu klon palmowy atropurpureum. Za plecionym płotem jest warzywnik. Na belkach wisiał żagiel przeciwsłoneczny.



Nabazgrałam takie cos




Gardenarium 13:33, 28 gru 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ewaa_91 napisał(a)


Wiem wiem. Dlatego chciałam to jakoś uporządkować tylko nie mam pomysłu w jaki sposób byłoby najlepiej. Chciałabym mieć rabate wzdłuż kostki po obu stronach i wzdłuż ogrodzenia.
Czy mogłaby mi Pani coś zasugerować?


Zeby coś zasugerować to jednak trzeba narysować rzut z góry tego miejsca bo na zdjęciu to nic niestety nie wyjdzie, bo nie wiem .
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ewaa_91 06:39, 29 gru 2017

Dołączył: 20 lis 2017
Posty: 28
Gardenarium napisał(a)


Zeby coś zasugerować to jednak trzeba narysować rzut z góry tego miejsca bo na zdjęciu to nic niestety nie wyjdzie, bo nie wiem .


Dobrze,to postaram się coś przygotować
Marcin89 14:54, 29 gru 2017


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2533
Mam pytanie odnośnie drzewka świątecznego, które chciałbym wykorzystać i posadzić w ogrodzie. Konkretnie jest to daglezja zielona.

Co będzie lepszym rozwiązaniem?
1. Posadzenie iglaka teraz w docelowym miejscu? Jest ciepło, nawet w nocy nie ma przymrozków (okolica Wrocławia - najcieplejszy region). Podlanie i czekanie czy się przyjmie.
2. Dokładnie to samo co powyżej + przecięcie TERAZ pędów w celu zagęszczenia i lepszego przyjęcia się?
3. Zadołowanie drzewa wraz z donicą. Podlanie obficie. Sadzenie docelowo w III-IV. Wówczas przecięcie pędów w celu zagęszczenia.

Proszę o rady
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Gardenarium 15:05, 29 gru 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Daglezja jako drzewko świąteczne (do ubierania w lampki przypuszczam??) nie nadaje się, bo to ogromne drzewo w przyszłości i jego strojenie stanie się niemożliwe, albo możliwe z podnośnika koszowego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marcin89 15:19, 29 gru 2017


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2533
Gardenarium napisał(a)
Daglezja jako drzewko świąteczne (do ubierania w lampki przypuszczam??) nie nadaje się, bo to ogromne drzewo w przyszłości i jego strojenie stanie się niemożliwe, albo możliwe z podnośnika koszowego.


Akurat chodziło o to, że to jest drzewko świąteczne w donicy i mam je teraz w mieszkaniu. Żeby go nie wyrzucać chcę zasadzić w ogrodzie na stałe. I tak rozmyślam nad terminem sadzenia.

Sprzedawca twierdzi, że iglak ma korzenie. Przekonam się dopiero przy wysadzaniu. Ale chcę chociaż spróbować.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies