Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Izabela36 15:05, 11 gru 2017

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Pani Danusiu dziękuję za dobre chęci i czas....




____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 22:19, 12 gru 2017

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Ewaa_91 napisał(a)
Rabate chciałabym mieć przy samym ogrodzeniu i później wzdłuż kostki, gdzie ten okragly krzaczek, a tam gdzie choinka to myślę że trawa była by najlepsza.

Może posadz cisy wzdłuż płotu, zawsze bedziesz moga regulowac wysokośc takiego żywopłotu a przed nimi rododendrony. Nad cisami mogą jeszcze wiśnie umbraculifera.
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Ewaa_91 06:55, 13 gru 2017

Dołączył: 20 lis 2017
Posty: 28
Nie chciałabym takiego żywopłotu. Wolałabym coś mniej regularnego, też myślałam o rododendronach.
Gardenarium 08:49, 13 gru 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Iza, chęci są ale jest tak nieczytelne, że wymyślenie czegoś sensownego i jakakolwiek pomoc jest niemożliwa. Analiza tego rysunku jest niemożliwa. Sama zobacz, opisy są nieczytelne.
Zdjęcie jest pionowe, poziome zmieściłoby się dwa razy większe. Po pobraniu na pulpit i powiększeniu, jest jeszcze bardziej nieczytelne.

Sorry, ale kapeć niestety

Rysunek z tymi falami wydaje się inny niż rzeczywistość, tutaj masz takie wklęsłe falki a w rzeczywistości są inne
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Izabela36 09:25, 13 gru 2017

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
Gardenarium napisał(a)
Iza, chęci są ale jest tak nieczytelne, że wymyślenie czegoś sensownego i jakakolwiek pomoc jest niemożliwa. Analiza tego rysunku jest niemożliwa. Sama zobacz, opisy są nieczytelne.
Zdjęcie jest pionowe, poziome zmieściłoby się dwa razy większe. Po pobraniu na pulpit i powiększeniu, jest jeszcze bardziej nieczytelne.

Sorry, ale kapeć niestety

Rysunek z tymi falami wydaje się inny niż rzeczywistość, tutaj masz takie wklęsłe falki a w rzeczywistości są inne


Danusiu a gdybym usiadła jeszcze raz i zrobiła rysunek poziomo, zrobie to porzadnym ołówkiem a opisy wyprowadze poza plan, albo ponumeruje tylko. Wówczas dałabys rade?
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Gardenarium 09:53, 13 gru 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Izabela36 napisał(a)
Panie Danusiu zrobiłam szkic ogrodu. Z góry przepraszam za bazgroly. Już rysują zauważyłam, że mam dużo roślin, w małych grupach, brak mi plam wyraźnych. Pewne rzeczy były dawno robione, niektóre rabaty gdzie są żywopłoty z bukszpanu robiłam w te lato. Zależy mi na ładnym ogrodzie, spójnym. .. A teraz kiedy mogę liczyć na fachową pomoc, to aż chce mi się przy tym pracować.



To po prostu zdjęcie zrób w takim układzie jak powyżej i pionowo z góry. Takie zdjęcie ze skosu jest nierzeczywiste bo zakola na nim wyglądają zupełnie inaczej. Nic innego nie rób, zrób tylko takie zdjęcie z góry na prosto.

Ja się wypowiadam jedynie na temat tej rabaty, planowanie całego ogrodu to nie ten zakres pomocy. Nie mam aż tyle czasu, żeby projektować cały ogród. Postaram się pomóc, nakierować. Ogród jest zaprojektowany całkiem poprawnie jeśli chodzi o linie. Jakaś korekta, ale to tej rabaty, po wklejeniu nowego zdjęcia.

Ogrodowi brakuje roślin ładnych, więcej w jednym gatunku, plamy, jakieś akcenty., bo las ma swoje wymogi. Nie wszystko do niego pasuje. Na pewno glamour tu nie pasuje i nawet bym się zastanowiła nad lampami-kulami, one źle tu grają tak w rżadku w równych odległościach, chyba że zostaną ukryte między trawami i nieregularnie.

Murek nie wiem po co jest, skoro można było zniwelować tę różnicę poziomu odpowiednim rozgrabieniem ziemi. Po co ta budowla która psuje cały efekt i trzeba ja maskować po całości.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:55, 13 gru 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nawet w takim układzie

"biją" po oczach.

Tutaj trochę lepiej, ale zobacz - w roślinach ok, na widoku potrzebują dobrej lokalizacji.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Izabela36 10:21, 13 gru 2017

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
A juz zaczełam poprawiać....
Oczywiście szanuję Pani czas i doceniam, jasne chodzi mi o ta rabatę, jak mnie Pani nakieruje to mysle, że dam rade dalej uzupełnić ogród w rośliny, które do niego pasują. Zanim zaczełam myśleć o ładnym ogrodzie, kupowałam rośliny te które mi sie podobały a nie takie , które pasują do lesnego ogrodu.
Rośliny sie przyjeły, rozrosły, ładne sa i szkoda mi ich teraz wywalić, wiec komponuje cos wokół tych roślin. Jak widać z różnym skutkiem. Strasznie podobaja mi sie Pani projekty, kompozycje... Miałam u siebie posadzone bukszpany 10 letnie tak na przeczekanie i w tym roku zrobiłam z nich ładne obwódki w rabatach. To mi sie podoba. Zakochałam sie w rododendronach, hortensjach i trawach.Ale ja bardzo lubie grzebać w ogrodzie, pielegnowac go,czas na to zawsze znajde.
Lampy...hmm mój M jest elektrykiem wiec nie ma problemu aby to porozrzucac w rosliny, generalnie na całej działce mam w kupki zebrane po 3 lampy róznych rozmiarów. a te nie wiem czemu tak wyszło...
Murek...oczywiscie, że można bylo go zniwelowac teraz tak bym zrobiła...ale jest piaskowiec. Różnica poziomów jest ok 50-60 cm. ale jestem gotowa go czyms obsadzić albo podsadzić.
Za chwile wysyłam zdjecie...
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 10:28, 13 gru 2017

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Izabela36 10:30, 13 gru 2017

Dołączył: 29 gru 2015
Posty: 403
nie chce mi sie zrobic zdjecie poziome, ja robie a on mi tak wgrywa
____________________
Ogród Izabeli...czyli lepszego czas zacząć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies