Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

iwona_d 21:53, 14 sty 2018

Dołączył: 05 sty 2018
Posty: 216
Przepraszam dopiero teraz zobaczyłam, że wymiary są niewidoczne może teraz będzie lepiej.
Gardenarium 20:01, 15 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wyrzucić pięciorniki i berberysy, już gorsze krzewy być nie mogły
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iwona_d 20:24, 15 sty 2018

Dołączył: 05 sty 2018
Posty: 216
Ok. Myślałam też żeby pozbyć się jałowców płożących
DorKa 08:33, 16 sty 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070

Dzień Dobry Wszystkim
Mam ogromną prośbę w dopracowaniu rabaty frontowej .. Projekt Ani jn jak najbardziej odzwierciedla moje upodobania i tak chciałabym ja zrealizować gdyby nie katalpa w rogu Mam ją od samego początku i darzę dość dużym sentymentem niestety. Choć nie jest to najbardziej urodziwe drzewo jakie znam to mimo to nie chciałabym się jej pozbyć . Z drugiej jednak strony psuje cały plan i nie pasuje do całości , lekkiej i spójnej.
Czy mam zapomnieć o sentymentach i pozbyć się jej czy da się to inaczej zaaranżować zostawiając ją jednak. Mogłabym spróbować ją przesadzić ale podobne starsze egzemplarze tego nie lubią..


____________________
Dorka Zakręcony ogród
brzydula 09:47, 16 sty 2018

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
DorKa napisał(a)

Dzień Dobry Wszystkim
Mam ogromną prośbę w dopracowaniu rabaty frontowej .. Projekt Ani jn jak najbardziej odzwierciedla moje upodobania i tak chciałabym ja zrealizować gdyby nie katalpa w rogu Mam ją od samego początku i darzę dość dużym sentymentem niestety. Choć nie jest to najbardziej urodziwe drzewo jakie znam to mimo to nie chciałabym się jej pozbyć . Z drugiej jednak strony psuje cały plan i nie pasuje do całości , lekkiej i spójnej.
Czy mam zapomnieć o sentymentach i pozbyć się jej czy da się to inaczej zaaranżować zostawiając ją jednak. Mogłabym spróbować ją przesadzić ale podobne starsze egzemplarze tego nie lubią..




Trudno w takiej sytuacji cos doradzić skoro tak bardzo Ci na niej zależy. Ja widziałam katalpy jako starsze egzemplarze i jeżeli jest to taka zwykła to nie wygląda ona dobrze. Decyzja należy do Ciebie. Jak chcesz ją zostawić ro może zrób większą odległość od niej i possać np. 3 szt tych drzew na pniu. A jakie do maja być drzewa ? ze zdjęcia wnioskuje że czerwone ?
DorKa 10:12, 16 sty 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Dzięki za odp. Jeżeli ma ona wpłynąć na docelowy wygląd to się z nią pożegnam . Trudno.Cały czas miałam nadzieję,że zakwitnie i będzie pięknie Drzewa czerwone, zgadza się klon globsum czerwony albo coś podobnego.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
brzydula 10:28, 16 sty 2018

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
DorKa napisał(a)
Dzięki za odp. Jeżeli ma ona wpłynąć na docelowy wygląd to się z nią pożegnam . Trudno.Cały czas miałam nadzieję,że zakwitnie i będzie pięknie Drzewa czerwone, zgadza się klon globsum czerwony albo coś podobnego.


Myślę że to dobra decyzja, ja również początkowo sie wahałam zostawiałam niektóre rzeczy z sentymentu a po kilku latach i tak usuwałam bo raziło. Ja osobiście nie lubię czerwonych drzew, mam kilka pojedynczych szt u siebie, ale teraz stawiam na zielone. W Twoim ogrodzie będzie dobrze to wyglądała bo dużo zielonego masz w tle.
DorKa 10:32, 16 sty 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Dokładnie za płotem pełno brzóz samosiejek więc trochę kontrastu wskazane.
Dzięki za pomoc Zawsze to łatwiej podjąć decyzję. Może jeszcze pomyśle nad ew zmianą miejsca dla niej. Jak się nie uda to przynajmniej próbowałam
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Iwona100 11:42, 16 sty 2018


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Witam. Proszę forumowiczów o pomoc w dokończeniu rabaty. Chciałam posadzić rośliny na miejsce tulipanów, które kwitną tylko wiosną . Potem jest tam pusto . Na rabacie rosną miskanty, między nimi 3 iglaki, przy brzegu rosną 3 trzmieliny Emerald Gold jeszcze małe , a niżej kilka białych wrzosów. Myślałam o posadzeniu tam 3 szt. róży ,ale nie wiem jakich i w jakim kolorze. Druga koncepcja to 3 szt. liliowca Stella de Oro i bliżej traw np. bordowe jeżówki. Chciałabym raczej coś kwitnącego. Może macie inne pomysły.Dodam jeszcze, że winobluszczu nie będzie, bo będzie zmieniane ogrodzenie i posadzę jako żywopłot cis. Jest to miejsce bardzo słoneczne.



____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Gardenarium 16:08, 16 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
DorKa napisał(a)
Dzięki za odp. Jeżeli ma ona wpłynąć na docelowy wygląd to się z nią pożegnam . Trudno.Cały czas miałam nadzieję,że zakwitnie i będzie pięknie Drzewa czerwone, zgadza się klon globsum czerwony albo coś podobnego.


Dorka, odjedź trochę tą rabatą od płotu



zrób łezkę wyżwirowaną po prawej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies