Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

DorKa 20:41, 16 sty 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Dziękuję Danusi za zainteresowanie wszystkie rabaty mam "zakółkowane" i ta też miała taka być. Tak wygląda z boku :

od strony furtki :

i z kółkiem z drugiej strony (na plany nie patrz, zmieniają się co chwilę ):


Z rabatą mogę faktycznie jeszcze odejść od płotu ale myślisz, żeby zmieniać kształt ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
anna_t 20:51, 16 sty 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Dorka a może tą katalpę w to koło z ostatniego zdjęcia?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
DorKa 21:18, 16 sty 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Myślałam o tym Ania ale to kółko widzę z okna kuchennego i chyba coś bardziej reprezentacyjnego i mniejszego muszę tam wsadzić.

____________________
Dorka Zakręcony ogród
Michu87 17:23, 17 sty 2018


Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 166
Podpowiedzcie mi proszę, czym mogę podsadzić hortensję Limelight tak, aby rabata cieszyła oko także zimą? Mam zamiar posadzić hortensje na rabacie w przedogródku. Tłem będzie cis, przed cisem myślałam o hortensji, jest taka dostojna i w sumie nie wiem co byłoby najlepsze pod jej stópki. Czy jakieś obrzeże w postaci murku pasuje? Chciałam, żeby było elegancko. Do obsadzenia będzie jakieś 3-4 metry długości. Rabata przez cały dzień słoneczna. Jeśli chodzi o kolory to założyłam sobie zestawienie zieleni, bieli i żółtego.
____________________
Ewelina - O ogrodzie myślę w koło...
anna_t 17:44, 17 sty 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
DorKa napisał(a)
Myślałam o tym Ania ale to kółko widzę z okna kuchennego i chyba coś bardziej reprezentacyjnego i mniejszego muszę tam wsadzić.

.no to myślę żebyś wysiudala tą katalpe na tyły, tam widziałam że planujesz różne drzewa to będzie ok
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 17:49, 17 sty 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Michu87 napisał(a)
Podpowiedzcie mi proszę, czym mogę podsadzić hortensję Limelight tak, aby rabata cieszyła oko także zimą? Mam zamiar posadzić hortensje na rabacie w przedogródku. Tłem będzie cis, przed cisem myślałam o hortensji, jest taka dostojna i w sumie nie wiem co byłoby najlepsze pod jej stópki. Czy jakieś obrzeże w postaci murku pasuje? Chciałam, żeby było elegancko. Do obsadzenia będzie jakieś 3-4 metry długości. Rabata przez cały dzień słoneczna. Jeśli chodzi o kolory to założyłam sobie zestawienie zieleni, bieli i żółtego.
może wpisz sobie w Pinterest hortensja lub po angielsku i popatrz co ci się podoba. Potem my ci tutaj rozpoznany jakie to rośliny jeśli sama nie będziesz znała.
Mi się podoba rozplenica przed hortkami ale do czerwca łyso.
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Michu87 19:07, 17 sty 2018


Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 166
anna_t napisał(a)
może wpisz sobie w Pinterest hortensja lub po angielsku i popatrz co ci się podoba. Potem my ci tutaj rozpoznany jakie to rośliny jeśli sama nie będziesz znała.
Mi się podoba rozplenica przed hortkami ale do czerwca łyso.


Patrzyłam. Raczej same trawy, bylinki, niskie krzewy no i tak jak mówisz - raczej łyso. Moze walnę tam faktycznie murek i już. Trawy ladnie sie komponują ale wolalabym coś bardziej "oficjalnego" bez sielskich klimatów.
____________________
Ewelina - O ogrodzie myślę w koło...
Gardenarium 19:31, 17 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Michu87 napisał(a)
Podpowiedzcie mi proszę, czym mogę podsadzić hortensję Limelight tak, aby rabata cieszyła oko także zimą? Mam zamiar posadzić hortensje na rabacie w przedogródku. Tłem będzie cis, przed cisem myślałam o hortensji, jest taka dostojna i w sumie nie wiem co byłoby najlepsze pod jej stópki. Czy jakieś obrzeże w postaci murku pasuje? Chciałam, żeby było elegancko. Do obsadzenia będzie jakieś 3-4 metry długości. Rabata przez cały dzień słoneczna. Jeśli chodzi o kolory to założyłam sobie zestawienie zieleni, bieli i żółtego.


Carex oshimensis 'Evergold'. I nie będą to sielskie klimaty a coś eleganckiego. A w turzycę wsadź 100 białych tulipanów 'Sapporo'.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Michu87 20:57, 17 sty 2018


Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 166
Gardenarium napisał(a)


Carex oshimensis 'Evergold'. I nie będą to sielskie klimaty a coś eleganckiego. A w turzycę wsadź 100 białych tulipanów 'Sapporo'.


Danuś jesteś nieoceniona. Dzięki za radę. Nawet się już nie zastanawiam
____________________
Ewelina - O ogrodzie myślę w koło...
m_gocha 23:00, 17 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Kupiłam na totalnej wyprzedaży (po 2-3 zł) w likwidowanym markecie różnej wielkości hydroboxy. Czy ktoś z Was stosował je wprost do gleby pod sadzone krzewy czy byliny? Tak się zastanawiam czy to bardziej chwyt marketingowy czy faktycznie spełniają swoje funkcje bo po rozpakowaniu wyglądają dość niepozornie
Dodatkowo tak się zastanawiam czy system korzeniowy zdąży, w przypadku jednorocznych roślin, dotrzeć i korzystać z tego magazynu wody? Poza tym czy nie powoduje on czasem u roślin efektu zalania, przez nagromadzenie nadmiaru wilgoci w jednym, dużym obszarze? Czy będą oplatać "paczkę hydroboxu" i nie rozrastać się na boki? Czy system korzeniowy nie będzie przez to osłabiony? No i wreszcie, jak wpływa ten hydrobox na jakość nawożenia i kumulację poszczególnych makro- i mikroelementów?

Nie mogłam znaleźć wątku na O. w podobnym temacie to wrzucam temat tutaj
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies