Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

sylwik69 16:55, 12 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
MajaK napisał(a)
Dzień dobry
Jestem w temacia planowania ogrodow zupełnie zielona, dlatego prosiłabym o Państwa pomoc i pomysły na urządzenie widocznej na zdjeciu rabaty.
Za wszelkie sugestie bardzo dziękuję

Nie określasz nasłonecznienia..ja usunęłabym kamienie
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
frezja 18:41, 12 maj 2018


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
sylwik69 napisał(a)

Nie określasz nasłonecznienia..ja usunęłabym kamienie


I ja też. Z kiedy te fotki ? drzewo takie jeszcze łyse; czy to rabata przy tarasie ?
____________________
Ewa - Ogrodowy song
MajaK 21:52, 12 maj 2018

Dołączył: 12 maj 2018
Posty: 2
Zdjęcia bylo robione miesiąc temu, sprzed paru dni mam tylko takie.
Rabata jest od strony wschodniej, słońce do popołudnia. Jest wzdłuż ogrodzenia i scieżki, wgłąb działki.
dusiaka 22:21, 12 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 110
Gardenarium napisał(a)
Zaprzeczam.

Dziękuję Danusiu
____________________
Ania - Wokół Anatola
sylwik69 20:21, 13 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
MajaK napisał(a)
Zdjęcia bylo robione miesiąc temu, sprzed paru dni mam tylko takie.
Rabata jest od strony wschodniej, słońce do popołudnia. Jest wzdłuż ogrodzenia i scieżki, wgłąb działki.

Wszystko zależy jakie kolory lubisz,bo możliwości jest wiele.Brakuje tam ogólnie koloru,zieleń zlewa się z trawnikiem i jest smutno ale to tylko moje sugestie.To wąski pas i trzeba przemyśleć nasadzenia aby o każdej porze roku coś kwitło
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Gardenarium 00:20, 14 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
MajaK napisał(a)
Dzień dobry
Jestem w temacia planowania ogrodow zupełnie zielona, dlatego prosiłabym o Państwa pomoc i pomysły na urządzenie widocznej na zdjeciu rabaty.
Za wszelkie sugestie bardzo dziękuję


Usuń kamienie wszystkie bo przyciągają wzrok, zajmują miejsce i biją po oczach. Tutaj tylko rośliny do półcienia.
Biała ścieżka też bije po oczach, daje zbyt duży kontrast, kamyczki powinny być czarne. A kwiaty...białe.

Polecam białe kwiaty i lekko fioletowe. Inny kolor zieleni -odmiany veriegata oraz w liście w kolorze limonkowym-bananowym.

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/504-ogrod-bialy-magiczny-urok

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/468-urocze-ogrody-w-cieniu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Magda78 08:20, 14 maj 2018

Dołączył: 03 cze 2015
Posty: 11
sylwik69 napisał(a)

Masz bardzo ładny,duży taras...no cóż hakuro jakoś mi tu nie pasuje,prędzej czy póżniej usuniesz...berberys zimą jest łysy,raczej powinnaś iść w kierunku zimozielone: trzmielina,iglaki,turzyce trzmielina mogłaby się wylewać z murka..

Dziękuję bardzo...może i faktycznie te hakuro " nie powalają" ale tworzą taką fajna zasłonę latem jako kulki. Boję się sadzić iglaki trochę , bo albo będą właśnie niskie albo porosną bardzo duże a wtedy zasłonią mi widok z okna w salonie i zabiorą światło dzienne. Dlatego tez chciałam żeby może ktoś zaproponował coś pośredniego i żeby ta rabata wyglądał ładnie i elegancko. Mam niestety tendencje do kupowania pojedynczych rośli bo wszystko ładne, ale właśnie się uczę. Od paru lat podczytuje ogrodowisko i pomimo że się nie udzielam chłonę wszystko co tu piszecie...Myślałam o jakiejś zależności. W każdej z tych przerw po trzy takie same rośliny, ale niestety boję się że zrobię ogromny misz-masz.
sylwik69 10:37, 14 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Magda78 napisał(a)

Dziękuję bardzo...może i faktycznie te hakuro " nie powalają" ale tworzą taką fajna zasłonę latem jako kulki. Boję się sadzić iglaki trochę , bo albo będą właśnie niskie albo porosną bardzo duże a wtedy zasłonią mi widok z okna w salonie i zabiorą światło dzienne. Dlatego tez chciałam żeby może ktoś zaproponował coś pośredniego i żeby ta rabata wyglądał ładnie i elegancko. Mam niestety tendencje do kupowania pojedynczych rośli bo wszystko ładne, ale właśnie się uczę. Od paru lat podczytuje ogrodowisko i pomimo że się nie udzielam chłonę wszystko co tu piszecie...Myślałam o jakiejś zależności. W każdej z tych przerw po trzy takie same rośliny, ale niestety boję się że zrobię ogromny misz-masz.

Hakuro zastąp iglakami na pniu lub innymi"lizakami": trzmielina Emerald Gold,bukszpan,nawet śliwy wiśniowe można kupić w dobrej cenie szczepione na różnych wysokościach a pod nimi lawenda lub szałwia,która długo i obficie kwitnie,trawki... zerknij na wątek Ogród Tosi.Tam znajdziesz inspirację na przytarasowe rabatki
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
KamilaTr 20:24, 14 maj 2018

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 4
Witam serdecznie!
To mój pierwszy post, jeżeli piszę w złym miejscu, z góry przepraszam. Forum przeglądam regularnie, ale absolutnie nie czuję się na siłach, żeby samodzielnie i bez konsultacji zaprojektować ogród. Ponieważ nie bardzo się na tym znam, bardzo proszę o ocenę wstępnego pomysłu (projekt to byłoby zbyt wiele powiedziane ).
Do rzeczy, mam kawałek ogrodu do zagospodarowania, 20 x 4 m. Betonowe ogrodzenie, szpaler z tuji (malonyana lub ellwangeriana), co przed szpalerem? Chciałabym tam posadzić jakieś ładne drzewa, na pewno magnolie i chyba coś zamiast tego świerka z projektu. Czy projekt nie jest "za krótki"? Myślałam o "Conicach", rododendronach, jałowcach, trzmielinach, bukszpanach, hortensjach, może jakaś choina kanadyjska? W większości o roślinach zimozielonych.
Bardzo proszę o rady, sugestie, poprawki. Czy ma to sens, czy za dużo namieszane?
Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam ciepło!

Martaka88 13:05, 15 maj 2018

Dołączył: 11 kwi 2018
Posty: 41
Moi Drodzy,

czy jest ktoś kto może mi pomóc w poruszanych przeze mnie kwestiach kilka stron wcześniej albo jakas duszyczka do której można się bezpośrednio zwrócić. duzo się tu dzieje, wiadomo, że każdy ma swoje pytania i wątpliwości

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies