Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

brzydula 09:14, 08 maj 2018

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
paolka1004 napisał(a)
Witajcie ,

jako zupełny laik i świeżaczek w kwestii projektowania ogrodów proszę Was gorąco o radę w sprawie rabaty od frontu domu i przyznam się, że mam z tym ogromny problem . Zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać... jak widać na zdjęciu wzdłuż chodnika posadzone mam już tawułki, podobnie pod oknem ... na zdjęciu zaznaczyłam dwoma kolorami miejsca w których planuję posadzić drzewka - wierzba japońska hakuro nishiki i śliwa wiśniowa Pissardi i to tyle. rabata planowana jest w kształcie trójkąta (na zdjęciu widać troszkę rozciągnięty sznurek który ma wyznaczać jej granice. Powstaje pytanie - co posadzić w sąsiedztwie Pissardi? chciałabym aby to były rośliny raczej niskie i współgrające z drzewkiem ale raczej już nie bordowe, coś z roślin zielonych lub innych jaśniejszych ... i koniecznie dobrze rosnące w słońcu (tu praktycznie przez cały dzień jest słońce ) ... wierzba ma być wierzchołkiem trójkąta więc tam nie planuję już żadnych nasadzeń. całość rabaty planuję pokryć kamieniem (niestety ze względu na alergię syna odpada kora)

ziemia przeciętna ogrodowa (teren niedawno częściowo wyrównany ziemią dobrej jakości)



z góry dzięki za pomoc


zastanów się jeszcze nad tymi drzewami, w szczególności nad ta wierzbą. Ja bym posadziła 3 jednakowe drzewka szczepione na pniu lub kolumnowe wzdłuż ścieżki.
Magda78 09:04, 09 maj 2018

Dołączył: 03 cze 2015
Posty: 11
Posiadam donicę przy tarasie. Posadzone tam mam wierzby hakuro 7 szt. Przed nimi rosną małe tuje danica a przy tarasie otoczka z lawendy. Chciałabym posadzić coś pomiędzy tymi wierzbami żeby stworzyć trochę zasłonięcia na tym tarasie, ale nie może to być mimo wszystko coś wysokiego ponieważ moje okna salonowe wychodzą na taras. Myślałam o berberysach kolumnowych w jednej przerwie np. 3 szt. zielone w innej czerwone ale na tym kończą się właśnie moje pomysły.
Fruzia 13:15, 09 maj 2018

Dołączył: 03 maj 2018
Posty: 5
Dziękuję bardzo za podpowiedź. Będę działać
Niagara 22:28, 09 maj 2018

Dołączył: 01 lut 2017
Posty: 9
Witam
I proszę o pomoc. Nie wiem co posadzić za berberysami Golden ring nana mam ich osiem i są mocna czerwona plama. Dysponuje dereniami elegantissima lub dereń sibirica albo kosodrzewiny? Co byście wybrali?
dusiaka 20:53, 10 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 110
Witam wszystkie Ogrodowniczki.
W ubiegłym roku na nowej rabacie zagościły derenie ivory, w otoczeniu hortensji limelight i wysokich traw. W tym roku do kolejnej rabaty kupiłam podobny zestaw.
Wczoraj znajoma powiedziała, że za kilka lat mogę mieć z dereniami kłopot, ponieważ silnie się od korzeni rozrastają i wypuszczają nawet z dala od macierzystej rośliny nowe pędy.
Czy możecie potwierdzić lub zaprzeczyć?
Moje Ivory są na rabatce drugi rok, nie zauważyłam żadnych pędów wokół, ale może to jeszcze za młode roślinki?
____________________
Ania - Wokół Anatola
Gardenarium 21:59, 11 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zaprzeczam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
madeczkam 07:41, 12 maj 2018


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 139
Gardenarium napisał(a)
Zaprzeczam.


również mam ich ogrom zdobyły wielką sławę dzięki Ogrodowisku i są naprawdę piekne
madeczkam 07:42, 12 maj 2018


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 139
Gardenarium napisał(a)
Zaprzeczam.


również mam ich ogrom zdobyły wielką sławę dzięki Ogrodowisku i są naprawdę piekne
MajaK 12:17, 12 maj 2018

Dołączył: 12 maj 2018
Posty: 2
Dzień dobry
Jestem w temacia planowania ogrodow zupełnie zielona, dlatego prosiłabym o Państwa pomoc i pomysły na urządzenie widocznej na zdjeciu rabaty.
Za wszelkie sugestie bardzo dziękuję
sylwik69 16:53, 12 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Magda78 napisał(a)
Posiadam donicę przy tarasie. Posadzone tam mam wierzby hakuro 7 szt. Przed nimi rosną małe tuje danica a przy tarasie otoczka z lawendy. Chciałabym posadzić coś pomiędzy tymi wierzbami żeby stworzyć trochę zasłonięcia na tym tarasie, ale nie może to być mimo wszystko coś wysokiego ponieważ moje okna salonowe wychodzą na taras. Myślałam o berberysach kolumnowych w jednej przerwie np. 3 szt. zielone w innej czerwone ale na tym kończą się właśnie moje pomysły.

Masz bardzo ładny,duży taras...no cóż hakuro jakoś mi tu nie pasuje,prędzej czy póżniej usuniesz...berberys zimą jest łysy,raczej powinnaś iść w kierunku zimozielone: trzmielina,iglaki,turzyce trzmielina mogłaby się wylewać z murka..
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies