Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 09:37, 20 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Katarzyna13 napisał(a)



Jedynie kolumnowe, bo tak duże drzewo jak tulipanoweic, z czasem będzie wielką konkurencją dla kolejnego planowanego drzewa
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:40, 20 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Balea napisał(a)

Zrobilam taki rysunek z tego kata. (narazie jest tam tylko ten ekran z tuji brabant)

Co ty na to? Posadzila bys takie cos u twoich klientow? )
Jesli tak, to jak bys mr radzila je posadzic? Jak na przykladzie A czy na B?






Ja w ogóle nie robię dla klientów drzew na przemian, nie lubię takiej kompozycji w dodatku na jednej wysokości, a to dlatego, że na pstrokatym tle nie da się zaplanować ładnej kompozycji piętra średniego i niskiego.

I czy będą w rzędzie, czy na przemian - dla mnie nie ma to znaczenia bo tak mi się nie podoba. Chyba że czerwone będą niskie, wtedy to już inaczej będzie wyglądało, piętro średnie będzie czerwone a wysokie - zielone ot dlaczego chcę na różnej wysokości
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:44, 20 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
BASIA8 napisał(a)



Danusiu reasumując chciałam mieć jedną piękną rabatę i tyle niewiadomych w głowie.
Zrobiłam zdjęcie szerszych kadr, może się przydadzą...


Kamień w żadnym razie biały nawet do akwarium nie pasuje, a co dopiero na rabatę. Kamień szary lub czarny.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:46, 20 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Walde napisał(a)


Dzień Dobry. Proszę jakie drzewo posadzic w tym miejscu? Słońce świeci tam do 16 godziny. W pobliżu rośnie sliwa nigra. Z góry dziękuję za wszelkie porady. Przepraszam za to tłumaczenie. Jestem z Czech.


Buk o złocistych liściach lub miłorząb, który przebarwia się na żółto.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:48, 20 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiaan napisał(a)
Danusiu chciałam posadzić przy ogrodzeniu z tyłu domu na długości 30m świerk serbski lub choinę kanadyjską, boję się jednak aby nie wyszło tak monumentalnie, czym można przełamać te iglaki. Nie chcę ciasno ich sadzić, może po między nimi co jakiś czas coś podsadzić. Na tą chwilę nie potrzebuję całkiem się odgradzać ale wiadomo kto zamieszka jako sąsiadjeszcze do tego mam tam orzecha 2, 5m od ogrodzenia. Cały czas jest tam słońce, a że to północna strona iglki nie będą dawały cienia na działce, mają być zasłoną. Prostopadły płot sąsiadów obsadzę tujami bo zależy mi na szybkim wzroście i formowaniu w przyszłości.


Od tego, co posadzisz z przodu zywopłotu/przesłony zależy co zastosować na żywopłot i w jakim celu. Tutaj nie da się doradzić, bo to wymaga głębszej analizy, co może być za płotem, i co i jak będziesz robić z rabatami.

Loteria, co by było gdyby/... ja nie umiem doradzić w tej sytuacji
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:50, 20 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Agatko, to jest tak nieczytelne, że nie mam tyle czasu na rozszyfrowanie
Zrób rzut z góry, rośliny w formie kółek. Pomaluj na kolory, wtedy ja nie będę musiała tego robić. A tak, no nie mam tyle czasu niestety
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Katarzyna13 12:01, 20 sie 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 522
Gardenarium napisał(a)


Jedynie kolumnowe, bo tak duże drzewo jak tulipanoweic, z czasem będzie wielką konkurencją dla kolejnego planowanego drzewa


Danusiu bardzo dziękuję za tak szybka reakcję. Jeżeli chodzi o drzewa kolumnowe to bardzo podoba mi się fagus rohanii. Będzie pasował? Dodam tylko że na str. https://www.ogrodowisko.pl/watek/6711-gliniasto-skarpiasto-i-wietrznie?page=12 umieściłam wcześniej projekt całego ogrodu który małymi kroczkami realizuje.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6711-gliniasto-skarpiasto-i-wietrznie
Wiolka5_7 17:53, 20 sie 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20428
Chciałabym się zapytać kiedy mogę przesadzić 2 hortensje Limelight ,które były sadzone wiosną 2017 ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gardenarium 20:05, 20 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odnośnie hortensji, to nie jest dobra pora na przesadzanie, są upały. Przesadź pod koniec września.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Balea 21:46, 20 sie 2018


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
Gardenarium napisał(a)


Ja w ogóle nie robię dla klientów drzew na przemian, nie lubię takiej kompozycji w dodatku na jednej wysokości, a to dlatego, że na pstrokatym tle nie da się zaplanować ładnej kompozycji piętra średniego i niskiego.

I czy będą w rzędzie, czy na przemian - dla mnie nie ma to znaczenia bo tak mi się nie podoba. Chyba że czerwone będą niskie, wtedy to już inaczej będzie wyglądało, piętro średnie będzie czerwone a wysokie - zielone ot dlaczego chcę na różnej wysokości


Dziekuje Ci bardzo Danusiu, za ta szczera odpowiedz.

Bylam pewna, ze nie bedzie to pstrokato wygladalo, gdy w dolnym pietrze posadzilabym, cos w kolorach sliwy i laurowisni :-/

Ale wiem, ze ty masz dobry gust, i ze nie bez powodu mi od tej kompozycji odradzasz

Laurowisnie juz kupilam, wiec zastanowie sie, co by tam innego jeszcze posadzic i zrobie nowy plan

Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies