Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

BASIA8 19:58, 31 lip 2018


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Witam Wszystkich Serdecznie. Mam zapytanie. Może ktoś pomoże w obsadzenia rabaty roslinkami bo jakoś brak pomysłu. Mam obok domku trójkąt o wymiarach 4.5 x 3.0 x 3.0. Coś zaczęłam tworzyć. Zobaczcie sami.

____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Gardenarium 20:11, 31 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jaka to wystawa? słoneczna czy cienisty kącik w rogu domu? To ważne przy proponiowaniu roślin.

Cyprysik (niwaki) jest złocisty, czy zielony? Tuje w kącie tu nie pasują, będą za duże. bardziej kuliste odmiany Danica lub Miriam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
koculka 22:53, 31 lip 2018


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 125
Udalo mi sie kupic prunus serrula ,jeden pien ale ma ze 2,5 m. Jak ja wyeksponowac lub czym podsadzic? Aktualnie posadzona przy altanie na rabacie w ksztalcie liscia lub rombu z dwoma zaokraglonymi bokami. Moze byc z tego lezka.
BASIA8 10:01, 01 sie 2018


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Gardenarium napisał(a)
Jaka to wystawa? słoneczna czy cienisty kącik w rogu domu? To ważne przy proponiowaniu roślin.

Cyprysik (niwaki) jest złocisty, czy zielony? Tuje w kącie tu nie pasują, będą za duże. bardziej kuliste odmiany Danica lub Miriam.


Witaj Danusiu. Jak miło że piszesz Danusiu na rabacie słoneczko jest od godziny 14. Cyprysik jest złocisty. Danusiu tuje, hortensje przy rogu domku są nie na tą rabatę.
Mam 5 kulek małych bukszpanu. Zastanawiałam się czy pod nóżki cyprysikowi nie dołożyć. Myślałam o tujach Miriam - mają ładny kolor - wydaje mi się że pasowałby do cyprysika. Myślałam o żurawkach bordowych, myślałam o wrzosach, myślałam o cebulowych - mętlik mam ogólny w głowie.
Mąż chce rabatę wysypać jasnym kamieniem - mnie się jasny nie podoba. Najlepsza by była kora.
Danusiu reasumując chciałam mieć jedną piękną rabatę i tyle niewiadomych w głowie.
Zrobiłam zdjęcie szerszych kadr, może się przydadzą...
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
gosiacz22 17:18, 01 sie 2018


Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 197
Witajcie, Mam pytanie co można byłoby posadzić przed tujami na południowo- zachodniej wystawie. Chodzi mi o coś co nie zajmuje dużo miejsca bo tam jest wąsko. Wcześniej mam rabatę z 8 hortensji Melba, miłorzębów Mariekn, rozplenic Hameln, berberysa Kobold i jeżówek. To drzewko które widać to Amanogawa, a tam bardzierj z przodu to Magnolia. Z drugiesj trony mam posadzonego klona sczepionego na pniu Fassens Black i też chciałabym tam coś posadzić jeszcze. Od tej rabaty do tuj od strony klona jest 4,20, Jedyne co mi przychodzi do głowy do trawy

____________________
Gosia Raczkujący ogród u Gosi
pawel2806 09:51, 05 sie 2018


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Witam wszystkich jestem biernym użytkownikiem forum i potrzebuję pomocy z pewną rabatą jest ona długa, wąska i to sprawia mi największą trudność.
Na jesień planuję przebudowę rabaty ostateczną bo stan obecny mnie nie zadawala
(graby i Rh nie do ruszenia, ogród w stylu nowoczesnym )


stan obecny

napisów nie widać więc legenda od góry:
bukszpan żywopłocik
runianka
kula - cis danica bukszpan
hakonechloa
grab ekran
Rh
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
nawigatorka 10:43, 05 sie 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Witaj Pawle. A masz zdjęcie tej rabaty?
Wiesz wydaje minusie Zenona jest całkiem fajna. Jej prawa cześć jest chyba częściowo w południowym słońcu prawda? A reszta w cieniu az do zachodu kiedy pewnie jest tam kruche słonica.
Ja zostawiłabym graby i rh jak chciałeś i te żywopłot bukszpanowy bo jego nieoczywista linia jest ciekawa i fajnie dzieki długa rabate. Przed rh dałabym runianke (o ile nie przeszkadza Ci ze ma ona kolor prawie taki sam jak rh - ale myśle ze w nowoczesnym ogrodzie to nie problem) a po prawej stronie zywoplocika dałabym hakone ktorej trochę slonca nie zaszkodzi i ma inny limonkowy kolor zieleni. Możesz w niej posadzić jakieś pojedyncze Naparstnice czy zielone jezowki plamami gdybys miał ochotę na cos kwitnącego. Moznaby tez dać hakone przed rh a eunianke po prawej ale jie wiem czy slonce by jej tam nie paliło
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
pawel2806 11:10, 05 sie 2018


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Tak dokładnie jest z tym słońcem jak piszesz, a co z kulami zostawić inaczej rozmieścić?
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
pawel2806 11:46, 05 sie 2018


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Czy to lepszy pomysł?

Dla zwartej kępy hakone szadzić co 0,4/ 0,5 m i zostawić miejsce szerokości ok 1 m?
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
nawigatorka 12:13, 05 sie 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Tez ciekawy pomysł ale jak dla mnie to za dużo darń geometrycznych: płaskie graby, żywopłot z Bukszpany jeszcze kulki.
Na metrze posadzilabtn trzy rzędy hakone na mijanke
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies