Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

sarenka 11:24, 24 sie 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
marcin_adamczyk napisał(a)



A nie można mechanicznie? Roundap powinien zniknąć ze świadomości każdego, kto dba o to co, go otacza....

Wiem o tym,ale nie ma chętnego kto poszedłby w to siedlisko kleszczy. Prócz nawłoci rośnie jeszcze:Kolczurka klapowana,Rdestowiec ostrokończysty, podagrycznik pospolity. Jak się tego pozbyć bo bardzo mi to psuje i widok i to,że dosłownie wpełza na podwórko :/
____________________
Magda W samym sloncu
pawel2806 15:33, 24 sie 2018


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Ja radziłbym pozbyć się chwastów spod szmaragdów i wyściółkować ziemię korą w przeciwnym razie tuje ogołocą się od dołu
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
pawel2806 15:44, 24 sie 2018


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Wiaan u mnie są posadzone co 75 i po ok 10 latach jest taki efekt (zdjęcie z przed miesiąca), ale jak radziła Danusia kilka postów wcześniej dla zwartego żywopłotu lepiej posadzić troszkę gęściej tz co ok 60-70
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
A_gawa 16:13, 24 sie 2018


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1470
sarenka napisał(a)

Tam gdzie cheastowisko to będę z tym walczyć, ale randap trzeba kupić :/


A ja bym wysiekła to kosą spalinową i nie lała chemii.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
frezja 16:20, 24 sie 2018


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
marcin_adamczyk napisał(a)



A nie można mechanicznie? Roundap powinien zniknąć ze świadomości każdego, kto dba o to co, go otacza....


Święta racja. Ludzie sami sobie fundują truciznę.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
sarenka 08:38, 25 sie 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
A_gawa napisał(a)


A ja bym wysiekła to kosą spalinową i nie lała chemii.
Taki plan jest co roku na wiosnę, może w następnym roku się uda. Teraz nikt tam nie wejdzie
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 08:39, 25 sie 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
pawel2806 napisał(a)
Ja radziłbym pozbyć się chwastów spod szmaragdów i wyściółkować ziemię korą w przeciwnym razie tuje ogołocą się od dołu

Mam nadzieję,że teraz po deszczach będę miała możliwość to zrobić
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 08:25, 26 sie 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Pawel2806 dzięki wielgachne,że mi napisałeś,że tuje mogą zacząć lysieć od dołu. To chyba ostatni dzwonek. Wczoraj zjada żywcem przez komary zaczęłam kilka odchwaszczać.mam nadzieję,że jak się je dostępie i korę da to okaże się że nie są łyse i że aktualnie wyglądają jak wygląda to efekt zerwania darni. Mam nadzieję też,że ich korzeni nie uszkodzę. Dziś też będę walczyć.
____________________
Magda W samym sloncu
Malgo 21:07, 27 sie 2018

Dołączył: 10 maj 2017
Posty: 58
Okiełznałam cisa giganta, no i zmieniła się moja wizja co do jego obsadzenia. Kilka dni temu myślałam o trawach i kwiatach tak teraz mam wrażenie, ze kule bukszpanowe mogłyby by tu zagrać, może hortensja ... no i co dale, brak mi koncepcji nasadzeń. Sporo błędów popełniłam na pozostałych rabatach dlatego tym razem obiecałam sobie, że z rozwagą będę dokonywać wyborów roślin. wszelkie Wasze sugestie i uwagi będą mile widziane
____________________
Gosia Ogród głównie w lesie
Malgo 21:09, 27 sie 2018

Dołączył: 10 maj 2017
Posty: 58
zdjęcie cisa

____________________
Gosia Ogród głównie w lesie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies