Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Lipka 01:01, 29 sie 2018

Dołączył: 20 sie 2018
Posty: 12
Gardenarium napisał(a)


Posadź świerki serbskie, bo ten dom faktycznie wisi nad waszym ogrodem i nie sposób.

W jakiej odległości od siatki powinnam go posadzić? Nie chcę szpaleru wysokiego na np.10m interesuje mnie max. do 4metrow. 2 metry od siatki mam poprowadzony drenaz. Czy dalej żywopłot z Serbów to dobry pomysł?
Gardenarium 08:06, 29 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nasze zdania na temat zasłaniania się różnią, więc nie mam możliwości doradzić.
Nie znam wszystkiego, co powinnam znać. Nie ma idealnych roślin, zawsze musi być jakiś kompromis, albo cięcie roślin załatwia sprawę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sarenka 16:18, 29 sie 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Danusiu, jakbys miałą chwilkę to dwie strony wstecz dałam zdjecia tych tuj (juz wypielone ). Policzyłam,że na długości jednego przesła jest gdziegdzie 4 a gdzieniegdzie 5 sztuk. Rozsadzac je czy nie? Przed tujami będe rabatę nowa tworzyć, mam nadzieję,że nie uszkodze im korzeni.
miwrzylam, że najmniejsza odległość jest między tylko 2 - 48 cm. A tak to odległość waha się od 50-52 do 60.nie wiem czemu tak wyszło.rujw te rosną u nas 2 lata,reszta 3 lata
____________________
Magda W samym sloncu
Toszka 07:46, 31 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
sarenka napisał(a)

Wiem o tym,ale nie ma chętnego kto poszedłby w to siedlisko kleszczy. Prócz nawłoci rośnie jeszcze:Kolczurka klapowana,Rdestowiec ostrokończysty, podagrycznik pospolity. Jak się tego pozbyć bo bardzo mi to psuje i widok i to,że dosłownie wpełza na podwórko :/


Danusia odpowiedziała ci przecież, że nie ma sensu przesadzać
Ja tylko dodam od siebie w sprawie zielska za płotem - to ostatni moment na ścięcie zielska, a zwłaszcza kolczurki przed wysianiem się.
Warto to skosić - kosząc idzie się już po ściętym zielsku. A aby spryskać to trzeba w to zielsko wejść i pracować w nim.
Ja bym na twoim miejscu jak najszybciej ścięła. Zwłaszcza tym bardziej, że kleszcze tam są. Zaraz będziesz je mieć w ogrodzie. Potem co roku na bieżąco trzeba kilkukrotnie kosić przynajmniej 1-2 metrowy pas zielska.
Inaczej nie licz, że tuje będa w zdrowi rosły.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sarenka 08:14, 31 sie 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Toszka napisał(a)


Danusia odpowiedziała ci przecież, że nie ma sensu przesadzać
Ja tylko dodam od siebie w sprawie zielska za płotem - to ostatni moment na ścięcie zielska, a zwłaszcza kolczurki przed wysianiem się.
Warto to skosić - kosząc idzie się już po ściętym zielsku. A aby spryskać to trzeba w to zielsko wejść i pracować w nim.
Ja bym na twoim miejscu jak najszybciej ścięła. Zwłaszcza tym bardziej, że kleszcze tam są. Zaraz będziesz je mieć w ogrodzie. Potem co roku na bieżąco trzeba kilkukrotnie kosić przynajmniej 1-2 metrowy pas zielska.
Inaczej nie licz, że tuje będa w zdrowi rosły.

Miałam dodać zdjecie, dlatego czekałam na odpowiedź. Nie zauważyłem odpowiedzi.
No niestety nie mam nikogo kto by z kosiarką tam wszedł :/
Tam gdzie kolczurka jest leży zwalone drzewo i tam nie ma dostępu :/
Plusem braku sąsiadów jest cisza,ale minusem jest zaniedbana działka na którą właśnie patrzę, ale chyba zacznę na dniach osłaniać się od tego widoku.
Do tej pory tujom nic nie było. A co im grozi?
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 08:23, 31 sie 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Rozglądam się za trawami, które można byłoby posadzić przed hortensjami, między tawulami, żurawkami.. Mam jakąś turzyce ( nie mogę zapamiętać jej nazwy), która dorasta do około 60 cm. Co jeszcze można byłoby posadzic? Czy Piorkowka będzie pasować?
____________________
Magda W samym sloncu
Toszka 09:04, 31 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tujom grozi łysienie z braku światła i dotyku. W to zaraz wejdzie grzyb.
Tak, rozplenica będzie ładnie pasować ale nie wiem czy miejsca ci starczy, bo rozplenica jest relatywnie szeroka.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sarenka 09:10, 31 sie 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Toszka napisał(a)
Tujom grozi łysienie z braku światła i dotyku. W to zaraz wejdzie grzyb.
Tak, rozplenica będzie ładnie pasować ale nie wiem czy miejsca ci starczy, bo rozplenica jest relatywnie szeroka.

Duża mówisz że jest :/ to coś innego będę szukać

Chciałam dać na siatkę płot lamelowy to też nie jest dobry pomysł że względu na zacienienie? Jak temperatura spadnie to połowica moja wejdzie tam i porządek mam nadzieję,że zrobi.
____________________
Magda W samym sloncu
Toszka 09:26, 31 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Sama za płotem mam "encyklopedię chwastów". Nie ma innej rady jak tylko wchodzić tam co dwa miesiące i kosić...coś za coś...albo hałaśliwi sąsiedzi, albo cisza i regularne koszenie chwastów
Traktuj to chwastowisko jak dodatkową rabatę w ogrodzie...i tyle
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sarenka 09:34, 31 sie 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Toszka napisał(a)
Sama za płotem mam "encyklopedię chwastów". Nie ma innej rady jak tylko wchodzić tam co dwa miesiące i kosić...coś za coś...albo hałaśliwi sąsiedzi, albo cisza i regularne koszenie chwastów
Traktuj to chwastowisko jak dodatkową rabatę w ogrodzie...i tyle

Wspaniałomyślnie pozwolę mężowi,żeby o nią dbał
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies