Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Rejzi 18:35, 07 paź 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Anda napisał(a)
Rejzi, korony klonów będą w przyszłym roku dwa razy takie, a za trzy lata jeszcze większe. Wg mnie nie ma sensu tam nic tak wysokiego sadzić.



Dziękuję bardzo za odpowiedź nie sądziłam że one aż tak szybko rosną, to mnie teraz pocieszyłaś
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
bamarta 19:37, 07 paź 2018

Dołączył: 01 paź 2018
Posty: 25
Pani Danusiu
Pisałam w innym wątku, ale chyba nikt tam nie zagląda
W międzyczasie oglądnęłam setki zdjęć od forumowiczów jak i z Pani ogrodu.
Jestem pod takim wrażeniem Pani wiedzy, wyobraźni i warsztatu, a także zapału i sił do pracy, że chapeau bas.

Prosiłabym bardzo o pomoc w urządzeniu rabat na wywyższeniu przed wejściem do domu. Chciałabym, aby rabaty były estetyczne i "czytelne" ( na szaleństwa pozwolę sobie w ogrodzie z tyłu )

W mniejszej, wyżej położoej donicy posadziłam już 3 kulki bukszpanowe przez środek, a wokół lawendę. I tam chcę wysypać żwirek - kamyk.

Trudzę się nad drugą donicą L-ką
W narożniku drzewko np. wiśnia? Róże okrywowe różowe lub białe? Do tego kulki żywotników?

Mam do dyspozycji jeszcze azalie japońskie białe, lilaki mayera, pięciorniki białe, kosodrzewiny, berberysy kolumnowe, ale czy coś z tego dałoby się wykorzystać?

Proszę Panią, Danusiu, o pomoc jak i inne dobre duszyczki


Nieśmiało się przypominam ...
Walerianka 20:17, 07 paź 2018


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 20
Witam,
proszę o radę ponieważ postanowiłam zrobić porządek w nasadzeniach a doświadczeń mało.
Kupowałam kiedyś bez zastanowienia, niektórych roślin zrobiło się za dużo np.liliowców STELLA DE ORO czy berberysów Thunberga Sunsation.
Chciałabym w związku z tym stworzyć 2 rabaty ale nie mam pojęcia z czym skaponować liliowce i berbertsy.

Proszę o pomoc Zofia
as1112 20:27, 07 paź 2018

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
pawel2806 napisał(a)

ja bym zostawił cisy na całej długości a na ten czas osłonić się panelami, matą bambusową itp.

Uważam dokładnie tak samo.
Balea 21:06, 07 paź 2018


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
Anda napisał(a)
Rejzi, korony klonów będą w przyszłym roku dwa razy takie, a za trzy lata jeszcze większe. Wg mnie nie ma sensu tam nic tak wysokiego sadzić.



Moge to potwierdzic, tez mam takie kloniki w ogrodzie i naprawde rosna jak na drozdzach

Za 2-3 lata beda sie korony stykac i problem sie sam rozwinie

Na dole pomiedzy trawami bym posadzila cos niskiego i jasnego, zeby ten kacik troche rozjasnic.
Rejzi 14:44, 08 paź 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Balea napisał(a)


Moge to potwierdzic, tez mam takie kloniki w ogrodzie i naprawde rosna jak na drozdzach

Za 2-3 lata beda sie korony stykac i problem sie sam rozwinie

Na dole pomiedzy trawami bym posadzila cos niskiego i jasnego, zeby ten kacik troche rozjasnic.


Hy hy.. radość coraz wieksza tym bardziej iż wszyscy w koło powtarzają, że miną wieki zanim nas klony zasłonią. Ależ jestem z nich teraz dumna i zadowolona że wybór padł akurat na nie. Dziękuję bardzo za rady
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Balea 20:51, 08 paź 2018


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
Danusiu mialambym do Ciebie pytanie do drzew Nigry i wisni Royal Burgundy ale nie wiem czy zadaje pytanie we wlasciwym watku

Otoz gdzies czytalam, jak pisalas, ze mialas Royal Burgundy ale ze go wywalilas.(niestety nigdzie me moge zdjec z twojej RB znalesc)

Natomiast Nigre czesto polecasz, choc prawie tak samo wyglada jak RB.

Czy mogla bys mi powiedziec co Ci w Royal Burgundy przeszkadzalo i dlaczego radzisz sadzic Nigre?

pozdrawiam.
Balea
Gardenarium 09:32, 09 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Śliwa wiśniowa 'Nigra" ma piękny, nasycony kolor liści od wiosny, ale przed liśćmi ma różowe kwiaty w sporej ilości. Liście bardzo długo na jesieni wytrzymują przymrozki i spadają jako ostatnie.

Wiśnia 'Royal Burgundy' w moim ogrodzie nigdy nie zakwitła, a kolor liści nie był intensywny na tyle, aby mi się podobać, stąd wywaliłam jednym zgrabnym ruchem i posadziłam tam klona Shirasawy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kariko 09:53, 09 paź 2018

Dołączył: 13 cze 2016
Posty: 127
Danusiu, czy mogę Cię prosić o opinię odnośnie żywopłotu- wątek str 836
Dziękuję z góry
Balea 11:19, 09 paź 2018


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
Gardenarium napisał(a)
Śliwa wiśniowa 'Nigra" ma piękny, nasycony kolor liści od wiosny, ale przed liśćmi ma różowe kwiaty w sporej ilości. Liście bardzo długo na jesieni wytrzymują przymrozki i spadają jako ostatnie.

Wiśnia 'Royal Burgundy' w moim ogrodzie nigdy nie zakwitła, a kolor liści nie był intensywny na tyle, aby mi się podobać, stąd wywaliłam jednym zgrabnym ruchem i posadziłam tam klona Shirasawy.



Dziekuje bardzo Danusiu, nie chcialam Cie naprowadzac o co mi dokladnie chodzilo ale to co piszesz potwierdza mnie w tym, czego sie obawiam.

Kupilam wiasna 2 Royal Burgundy na 2m pieniu, by je posadzic pomiedzy dwie ciemnozielone wisnie, tak zeby sie ladnie odznaczaly od reszty.
Na poczatku chcialam kupic Nigry ale tutaj w niemczech doradzali mi w szkolce, do Royal Burgundy. Niby ma ladniej kwitnac, ma miec jasniejsze liscie latem a na jesien sie pieknie na czerwono przebarwiac.

Rzeczywiscie u mnie obydwie ladnie zakwitly, na poczatku mialy ladne czerwono-bordowe liscie i bylam bardzo zadowolona.

Ale tak gdzies od czerwca zciemnialy bardzo te listki, zrobily sie prawie az czarne a pod koniec lata ciemnozielone-brazowe-czarne. Nic czerwonego, nic bordowego.
Nawet jak slonce na nie swieci, wygladaja liscie czarno-brazowe i bardzo mnie to denerwuje i niepokoji, bo sie obawiam, ze to tak co rok bedzie a to nie jest to czego chcialam.

Porownujac liscie Nigry moich sasiadow, do moich RB do jak niebo a ziemia.
Lisice Nigry w sloncu sa az prawie czerwone i wogole nie zielenija.

Czy mogla bys mi powiedziec, jak dlugo mialas Royal Burgundy w twoim ogrodzie i czy mowiac o malo intensywnym kolorze lisci masz wlasnie to na mysli o czym ja pisze?

Moje Royal Burgundy dzisiaj na sloncu wygladaja tak. Czekam czy sie zaniedlugo zeczywiscie na czerwono przebarwia, jesli nie, to je wywale, choc szkoda mi ich, bo zaplacilam za nie 300€



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies