Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 07:18, 02 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie sadź tego C. pumila, jest zielony i karłowy, za niski będzie. Posadź "Ivory Halo' białe listki będą kontrastowały ciemne bordo klona.

Berberys Admiration.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:20, 02 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
iwonkap napisał(a)
Dziękuję Dobra Wróżko
Całość jest w budowie :
plotu nie ma ale raczej będzi to prosty metalowy panel z podmurówka - wysokość max 170
Od strony ogrodu na tej "prostej" nie ma jeszcze nasadzeń , planowałam wzdłuż płotu jesli sie uda pas cisow które zrobiły by zielone tło dla nasadzeń od strony ogrodu i delikatnie wysłoniły część przy tarasie i użytkową działki ( całosc z domem to 750 m2 ) Nie ma w tej chwili nasadzęń, drzew wiec można to rozegrać dowolnie. Wrzucac obrazek poglądowy - jasnozielone to zwyopłoty z cisa , ten nakrótkim boku dzialki już jest odgradza cześć użytkowa brązowy kolor ( skrzynie warzywne, borowki, agresty) od tej "ozdobnej przyszłej. Przed cisem na krotkim boku rosną hortensje, trawki, szałwie itp.
Do zagospodarowania jest ten pomarańczowy pas za płotem.




Brak zdjęcia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sarenka 09:58, 02 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Hej. Mam takie pytanie, zastanawiam się ,żeby oslonicz od wiatru,od widoku krzewy owocowe.
Nie mam pomysłu na jaką wysokość to coś miałoby rosnąć i co to by mogło być?. Długość do obsadzenia to jakieś 1,5-2 m.slonce tam jest cały dzień aż do późnych godzin popołudniowych.
Chyba fajnie by wyglądało coś zimozielonego.
____________________
Magda W samym sloncu
iwonkap 11:31, 02 paź 2018

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Gardenarium napisał(a)


Brak zdjęcia




tak mniej wiecej sa rosliny, prawa strona która graniczy z tym pasem za płotem jest pusta,
Aggaa 22:19, 02 paź 2018


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Witam serdecznie
chciałabym dosadzić drzewo na rabatę pod oknem kuchennym.
Wydaje mi się, że w tym miejscu jest zbyt płasko.
Myślałam o grabie, buku lub klonie.
Widziałam w kilku ogrodach na ogrodowisku buki bądź graby przycięte w takie ażurowe ala bonsai, bardzo mi się to podoba, ale nie wiem czy tutaj by pasowało.
Czy może jednak forma kolumnowa?
Wiem jedno napewno nie przemawiają do mnie drzewa o czerwonych czy bordowych liściach, zdecydowanie wolę zielone. W Niedalekiej odległości rosną brzozy i sosny.
Doradźcie coś dobre duszyczki

____________________
Aga Z miłości do brzozy
Gardenarium 00:00, 03 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Miłorząb, odmiana Pendula. Parasol.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bamarta 08:49, 03 paź 2018

Dołączył: 01 paź 2018
Posty: 25
Pani Danusiu
Pisałam w innym wątku, ale chyba nikt tam nie zagląda
W międzyczasie oglądnęłam setki zdjęć od forumowiczów jak i z Pani ogrodu.
Jestem pod takim wrażeniem Pani wiedzy, wyobraźni i warsztatu, a także zapału i sił do pracy, że chapeau bas.

Prosiłabym bardzo o pomoc w urządzeniu rabat na wywyższeniu przed wejściem do domu. Chciałabym, aby rabaty były estetyczne i "czytelne" ( na szaleństwa pozwolę sobie w ogrodzie z tyłu )

W mniejszej, wyżej położej donicy posadziłam już 3 kulki buszpanowe przez środek, a wokół lawendę. I tam chcę wysypać żwirek - kamyk.

Trudzę się nad drugą donicą L-ką
W narożniku drzewko np. wiśnia? Róże okrywowe różowe lub białe? Do tego kulki żywotników?

Mam do dyspozycji jeszcze azalie japońskie białe, lilaki mayera, pięciorniki białe, kosodrzewiny, berberysy kolumnowe, ale czy coś z tego dałoby się wykorzystać?

Proszę Panią, Danusiu, o pomoc jak i inne dobre duszyczki


gosiacz22 13:56, 03 paź 2018


Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 197

Ivory Halo już zamówiony.
Myślę, że z tego berberysa admiration zrobię może obwódkę. Tylko tak się zastanawiam co dać pomiędzy żywotnikiem wschodnim aurea nana (myślę nad posadzeniem 3 sztuk) i co ile go posadzić.

Gardenarium napisał(a)
Nie sadź tego C. pumila, jest zielony i karłowy, za niski będzie. Posadź "Ivory Halo' białe listki będą kontrastowały ciemne bordo klona.

Berberys Admiration.
____________________
Gosia Raczkujący ogród u Gosi
Aggaa 19:14, 03 paź 2018


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Gardenarium napisał(a)
Miłorząb, odmiana Pendula. Parasol.

Daniusiu dziekuje za odpowiedź.
Ale jakos blizej mi do takich bardziej pospolitych gatunkow.
Jakos mi sie wydaje, ze milorząb do mnie nie pasuje
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Ewilena 19:46, 03 paź 2018


Dołączył: 01 wrz 2018
Posty: 115
Może coś na pniu, klon lub katalpa, albo wiśnia umbra lub wierzba hakuro, albo grab parasolowaty
____________________
Ewelina
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies