Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

aniaod 12:13, 22 sie 2019

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
I jeszcze stanowisko to lekki polcień
aniaod 12:22, 22 sie 2019

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
Po głowie mi chodził zywoplocik z cisa i za tym jakieś trawy. A teraz pomyślałam o hostach o srebrnych liściach więc jak sami widzicie nie mogę się zdecydować
Kati85 13:05, 22 sie 2019

Dołączył: 04 kwi 2018
Posty: 41
Witam.
Wiosną zaczęłam swój ogród. Część rabat zagospodarowałam ale mam problem z rabatą ciągnącą się wzduż ogrodzenia. W projekcie ma tam uwzględnione;jałowiec pospolity na przemian z miskantem chińskim, ale mam problem z dostaniem jałowca a oprócz tego w szkółkach mało ze nie mają to i odradzają sadzenie tego. Teren jest otwarty w pełnym słońcu moze macie jakies pomyśły. Dodam że nie chciałabym tui ani żadnyc wysokich drzew ponieważ ta rabata ciagnie sie blisk domu. Dołączam zdjecia.

____________________
Kasia Wszystko od nowa:-) Czyli coś z niczego
pawel2806 13:13, 22 sie 2019


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
kto ci robił projekt i kazał sadzić rośliny na przemian to zły pomysł?
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Wiolka5_7 13:44, 22 sie 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Tylko nie jałowce, one są krótkowieczne ... w zeszłym roku padł mi jeden a w tym drugi nie wiadomo czemu ...

A z projektem ktoś zaszalał nie wyobrazam sobie kosic i docinac wąsy trawy pomiędzy tymi kwadratami..
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Pszczelarnia 13:48, 22 sie 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Daria napisał(a)
Witam

prośba o informacje/poradę.
W jednym z ogrodów projektowanych przez Danusię widziałam zestawienie derenia Ivory Halo z rdestem (nie wiem dokładnie jaki rodzaj). Rośliny zakupiłam i naszła mnie wątpliwość (po lekturze odnośnie rdestu)czy nie będzie on czasem za bardzo ekspansywny. Podobno bardzo mocno i szybko się rozrasta i później ciężko się go pozbyć. Kupiłam rdest himalajski 'Blackfield'.

Będę wdzięczna za wszelkie informacje i obserwacje. Danusiu prośba również o Twoje zdanie na ten temat

dziękuję


Rdest nie jest w stanie zagrozić dereniowi. Dereń ma silny szeroki system, korzeniowy. Kupiłaś bardzo ładnego rdesta, jak się rozrośnie, to wtedy go szpadelkiem potraktujesz.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
pawel2806 20:49, 22 sie 2019


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
dokładnie pomyślałem o tym samym co Wiola, jak to kosić?? W życiu nie widziałem bardziej pokręconego projektu, bez obrazy ale wg mnie większość jest do poprawki.
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Gardenarium 23:35, 22 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
aniaod napisał(a)
Witajcie
Proszę o radę. Co mogę posadzić za żurawką Marmelade? Chciałbym zrobić warstwy w pierwszej linii ta żurawka właśnie a co w tle?
Podpowiedzcie kochani może Danusia też się wypowie
Pozdrawiam Ania



Szałwia o granatowym kolorze, morelowe, mdłe kolory zawsze dobrze podkreśla ciemnoniebieski. Tylko nie wiem, jakie masz warunki świetlne, bo szałwia lubi słonecznie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:36, 22 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ilkaZ napisał(a)


Dzięki Monika83, też myślałam o lawendzie, ale mam nią już cały bok obsadzony od południowej strony, dlatego chciałabym tu coś innego


Szałwia Caradonna'
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:40, 22 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
EwaMa napisał(a)
Dzień dobry,
W nowo zakładanym ogrodzie mam do zagospodarowania rabatę 3.5x5m (słońce umiarkowane). Na rabacie jest już brzoza Doorenbos i hortensje.
Będę wdzięczna za pomoc. Temat przerósł nowicjuszkę
Z góry ogromnie dziękuję!



Jeśli jesteś nowicjuszką to nie zaczynaj od wyłożenia rabat szmatą Wyrzuć, zdejmij i zacznij od prawidłowych zasad ogrodnictwa, od szmaty nie zaczynaj i wycinania krzyżyków w niej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies