Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Monika83 22:35, 16 sie 2019


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2990
IlkaZ ja bym posadziła lawende
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
ilkaZ 22:48, 16 sie 2019


Dołączył: 16 wrz 2018
Posty: 8
Monika83 napisał(a)
IlkaZ ja bym posadziła lawende


Dzięki Monika83, też myślałam o lawendzie, ale mam nią już cały bok obsadzony od południowej strony, dlatego chciałabym tu coś innego
____________________
ilkaZ
aniaod 20:58, 17 sie 2019

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
ilkaZ napisał(a)
Kochani, proszę o pomoc w dobraniu roślin do wąskiej rabaty przy tarasie.

Rabatka znajduje się pomiędzy chodnikiem a tarasem, i składa się z 2 części przedzielonych schodkiem na taras.

długość: 2 x 270 cm
szerokość: 60 cm
strona: zachodnia





Zależy jakie rośliny chciałabyś tam mieć. Wiesz jaka wysokość, czy zimozielone, czy to miejsce eksponowane itd. Ale ja wzielabym pod uwagę : zurawki, trzmieliny i hosty. Oczywiście jedno z nich. Pozdrawiam
MEGI 17:33, 19 sie 2019

Dołączył: 18 sie 2019
Posty: 7


Witam Pani Danusiu darzę Panią ogromnym szacunkiem i dlatego zwracam sie do Pani z prośbą o pomoc w zaprojektowaniu tej rabaty.

Myślałam o posadzeniu drzew nad hortensjami by odsłonić się od ulicy ale też nie całkowicie myślałam o wisni osobliwej ale nie wiem czy to dobry pomysł?. Po prawej stronie wsadziłam szmaragdy aby szybko odsłonić się od sąsiadów ale nie wiem co z lewą stroną. Mam wykopane tuje danici i tawuły princes gold mogła bym je wykorzystać.

Z lewej strony są 2 szmaragdy ale myślę ze do wykopania.Proszę o dobrą radę będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam Ewa
MEGI 19:19, 19 sie 2019

Dołączył: 18 sie 2019
Posty: 7
Zapomniałam dodać że mam zakupione sadzonki :-3 modrzewie pendula -3 trzmieliny Sunspot na pniu 1.5 cm -1jodłę górską Compactum -6 rozplenic Hameln i 2 buki pendula. Może by było można ująć to w rabatach? Linie rabat są nowe dlatego też hortensje są tak blisko płotu.
Gardenarium 12:20, 20 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rośliny trzeba przesunąć aby były równolegle do linii kosteczki/obwódki.
Ja tu widzę bordowe śliwy wiśniowe, nie zielone wiśnie.

Przed hort. mogą być kuliste tuje Danica plus Carex Evergold dla rozjaśnienia brzegów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MEGI 20:40, 20 sie 2019

Dołączył: 18 sie 2019
Posty: 7
Dziękuję bardzo jest Pani ekspresowa a śliwy wiśniowe 4 sztuki czy 5 ?. I jak widzi Pani boki rabaty? Może coś zimozielonego by nie było łyso w zimie ?
EwciaK 11:50, 21 sie 2019


Dołączył: 13 lis 2014
Posty: 78
Gardenarium napisał(a)


Rabata powinna dla tego co planujesz mieć co najmniej 2 metry szerokości.
Ale jak leci linia nawierzchni? TRzeba ją ująć w jakieś krawężniki. I patrząc w lewo, zaczyna już stykać się, a tak nie powinno być, a więc całość do zaplanowania.

Drzewa nie wścibiulaj tak w sam kąt, powinno być wysunięte na środek rabaty. A narysowałaś w samym kącie



Wniosek:

narysuj plan. Zaznacz strony świata, podaj odległości.


Danusiu czy to drzewo to mogłaby być Wiśnia Piłkowana ROYAL BURGUNDY czy lepiej np. Buk Kolumnowy DAWYCK PURPLE (chociaż na niego jest tu pewnie za mało miejsca) albo Głóg pośredni PAUL'S SCARLET? A pod nim Rozplenica Japońska Black Beauty albo HAMELN lub MOUDRY z rozchodnikami.
____________________
Ogród na Kurpiach
Daria 19:40, 21 sie 2019

Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 50
Witam

prośba o informacje/poradę.
W jednym z ogrodów projektowanych przez Danusię widziałam zestawienie derenia Ivory Halo z rdestem (nie wiem dokładnie jaki rodzaj). Rośliny zakupiłam i naszła mnie wątpliwość (po lekturze odnośnie rdestu)czy nie będzie on czasem za bardzo ekspansywny. Podobno bardzo mocno i szybko się rozrasta i później ciężko się go pozbyć. Kupiłam rdest himalajski 'Blackfield'.

Będę wdzięczna za wszelkie informacje i obserwacje. Danusiu prośba również o Twoje zdanie na ten temat

dziękuję
aniaod 12:05, 22 sie 2019

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
Witajcie
Proszę o radę. Co mogę posadzić za żurawką Marmelade? Chciałbym zrobić warstwy w pierwszej linii ta żurawka właśnie a co w tle?
Podpowiedzcie kochani może Danusia też się wypowie
Pozdrawiam Ania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies