Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 13:06, 18 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
MarzenaMariusz napisał(a)
właśnie nie wiem czy nie będzie im za ciasno jak przy buku posadzę hortensje i jak to docelowo będzie wyglądać. Może lepiej coś niższego? jakoś z iglakami mi łatwiej coś sobie wyobrazić, lepiej zaplanować rabatę.
A właśnie w innym miejscu, pod samym domem, gdzie ciezko nam się kosiarką zmieścić, planujemy posadzić 3 hortensje polar bear (które już sobie czekają) razem z kilkoma trawami tego samego rodzaju.

Bardzo mi się podobają rozchodniki olbrzymie, jeżówki purpurowe, tylko jak to rozmieścić? No ale coś jeszcze by tam musiało być...



Hortensje i trawy i to co wymieniłaś, ale negujesz wszystkie propozycje więc nie umiem doradzić
Więcej nic poza tym co napisałaś nie sadź. No ale coś jeszcze by tam musiało być... nie, już nic.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MarzenaMariusz 13:12, 18 wrz 2019

Dołączył: 12 wrz 2019
Posty: 11
Dziękuję za odpowiedź, podpatrzyłam też kilka zdjęć na forum co by mi się podobało, teraz po akceptację do męża. To on bardzo chciał żeby ktoś profesjonalnie zaprojektował jego rabatkę , a nie jego żona....
kasiab 13:33, 18 wrz 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
MarzenaMariusz napisał(a)
Dziękuję za odpowiedź, podpatrzyłam też kilka zdjęć na forum co by mi się podobało, teraz po akceptację do męża. To on bardzo chciał żeby ktoś profesjonalnie zaprojektował jego rabatkę , a nie jego żona....


To zostaje kupić projekt życzę powodzenia w powstawaniu ogrodu!
____________________
Kasia - tu na razie jest...
MarzenaMariusz 14:06, 18 wrz 2019

Dołączył: 12 wrz 2019
Posty: 11
Taki był plan, ale nie wyszedł
kasiab 15:40, 18 wrz 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
MarzenaMariusz napisał(a)
Taki był plan, ale nie wyszedł


Masz przed sobą całą zimę żeby planować na Ogrodowisku są piękne ogrody można się zainspirować. Właścicielki chętnie dzielą się pomysłami, doświadczenie i wiedzą. Zawsze odpisują na nurtujące Cię pytania gorąco polecam!
____________________
Kasia - tu na razie jest...
agal452 20:42, 18 wrz 2019

Dołączył: 29 maj 2018
Posty: 25
Witajcie, proszę o radę: otóż w 2 murowanych donicach o szer. 80 cm i długości po ok 2 m miałam posadzić jałowce pospolite Arnold ale po przeczytaniu forum (raczej nie polecane) oraz obejrzeniu ich "na żywo" wolałabym jednak coś innego. Czy możecie polecić coś o podobnym pokroju - wąski, kolumnowy, rosnący do 3 m? Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi
Gardenarium 22:04, 18 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cis odmiana Fastigiata, Wojtek lub Fastigiata Aurea
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:07, 18 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
MarzenaMariusz napisał(a)
Taki był plan, ale nie wyszedł


Marzenko, chcesz mieć nowoczesny ogród, a sadzisz i planujesz wszystko przeciwnie.

Najpierw narysuj plan całego ogrodu i zastanów się nad podziałem przestrzeni. Gdzie rabaty, gdzie trawnik, gdzie inne zakątki ogrodu (placyk, altana, wszystko co wam potrzeba) a nie zajmuj się plackiem rabatą pod płotem, bo ona nijak się ma do nowoczesnego ogrodu. Nasadzenia zrobione także pojedyncze, po jednej sztuce, każde drzewo i krzew inne. Tak nie powinno być w dobrze przemyślanym ogrodzie

Nie gniewaj się, ale trudno tak doradzać, gdy reszta w rozsypce. Planuj ogród jako całość. I wtedy wyjdzie.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Daria 22:39, 18 wrz 2019

Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 50
Danusiu pozwoliłam sobie ponowić pytanie/prośbę.
Czy możesz zdradzić jakie drzewa zastosowałaś w realizacji "nowoczesnego ogrodu wodnego z rzeźbą na wodzie"?
Rozpoznałam tylko ambrowce i chyba wiśnie Umbraculifera. Prośba też o informacje czy są szczepione na innej podkładce, żeby nie były takie duże docelowo (ambrowiec)?
MarzenaMariusz 13:56, 19 wrz 2019

Dołączył: 12 wrz 2019
Posty: 11
Gardenarium napisał(a)


Marzenko, chcesz mieć nowoczesny ogród, a sadzisz i planujesz wszystko przeciwnie.

Najpierw narysuj plan całego ogrodu i zastanów się nad podziałem przestrzeni. Gdzie rabaty, gdzie trawnik, gdzie inne zakątki ogrodu (placyk, altana, wszystko co wam potrzeba) a nie zajmuj się plackiem rabatą pod płotem, bo ona nijak się ma do nowoczesnego ogrodu. Nasadzenia zrobione także pojedyncze, po jednej sztuce, każde drzewo i krzew inne. Tak nie powinno być w dobrze przemyślanym ogrodzie

Nie gniewaj się, ale trudno tak doradzać, gdy reszta w rozsypce. Planuj ogród jako całość. I wtedy wyjdzie.



Jest to niestety wszystko cieżkie w realizacji. Po pierwsze ogród powstaje od 8 lat, wtedy też zaczęliśmy naszą przygodę z roślinami.Wtedy tylko słyszeliśmy od siostry sadźcie już coś, żeby rosło. Co niedzielę oglądamy Maja....(nie wiem czy mogę podać pelną nazwę) oraz przeglądamy gazety, internet, także to forum, a Pani projekty i realizacje bardzo mi się podobają. Mamy bardzo trudny teren ale przy domu udało nam się zrobić teren równy (i to dopiero 2 lata temu) a dalej jest duży spadek a tam sad. Dookoła las.
Po drugie ja lubię bardziej nowoczesne, mój mąż nie koniecznie Ale przez te lata wiemy już, które rośliny nam się podobają, które chcemy jeszcze mieć u siebie a które nie. Niestety często jest tak że w szkółce kupujemy to co nam się prawie spodoba a potem zastanawiamy się gdzie go to posadzić Dlatego też te pojedyncze nasadzenia. Tłumaczyłam mężowi, że najpierw plan a potem zakupy, ale cieżko z nim mam w tym temacie.
No i niestety dochodzi to najważniejsze czyli pieniądze. Fajnie jak ktos ma pieniądze i na etapie budowy domu zleca projekt ogrodu, jak to często jest w cytowanym programie. My musimy robić powoli kolejne zaplanowane etapy. Nasz ogród nie musi być do końca spójny - powierzchnia 2200m2 daje do popisu. Chcemy ogrodu co nam się podoba, w którym dobrze się czujemy. Ale rozumię, że dla projektantki nasze wybory mogą być niezrozumiałe, niestosowne.
Próbuję coś stworzyć, na podstawie co mamy tam już posadzone, ale oczywiście kalina, guzikowiec czy migdałek nie muszą tam zostać
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies