Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

MarzenaMariusz 13:57, 19 wrz 2019

Dołączył: 12 wrz 2019
Posty: 11
Czosnki to na teraz, póki buki nie urosną...
agal452 14:22, 19 wrz 2019

Dołączył: 29 maj 2018
Posty: 25
Gardenarium napisał(a)
Cis odmiana Fastigiata, Wojtek lub Fastigiata Aurea


Dziękuję !
kasiab 16:02, 19 wrz 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1500
MarzenaMariusz napisał(a)


Jest to niestety wszystko cieżkie w realizacji. Po pierwsze ogród powstaje od 8 lat, wtedy też zaczęliśmy naszą przygodę z roślinami.Wtedy tylko słyszeliśmy od siostry sadźcie już coś, żeby rosło. Co niedzielę oglądamy Maja....(nie wiem czy mogę podać pelną nazwę) oraz przeglądamy gazety, internet, także to forum, a Pani projekty i realizacje bardzo mi się podobają. Mamy bardzo trudny teren ale przy domu udało nam się zrobić teren równy (i to dopiero 2 lata temu) a dalej jest duży spadek a tam sad. Dookoła las.
Po drugie ja lubię bardziej nowoczesne, mój mąż nie koniecznie Ale przez te lata wiemy już, które rośliny nam się podobają, które chcemy jeszcze mieć u siebie a które nie. Niestety często jest tak że w szkółce kupujemy to co nam się prawie spodoba a potem zastanawiamy się gdzie go to posadzić Dlatego też te pojedyncze nasadzenia. Tłumaczyłam mężowi, że najpierw plan a potem zakupy, ale cieżko z nim mam w tym temacie.
No i niestety dochodzi to najważniejsze czyli pieniądze. Fajnie jak ktos ma pieniądze i na etapie budowy domu zleca projekt ogrodu, jak to często jest w cytowanym programie. My musimy robić powoli kolejne zaplanowane etapy. Nasz ogród nie musi być do końca spójny - powierzchnia 2200m2 daje do popisu. Chcemy ogrodu co nam się podoba, w którym dobrze się czujemy. Ale rozumię, że dla projektantki nasze wybory mogą być niezrozumiałe, niestosowne.
Próbuję coś stworzyć, na podstawie co mamy tam już posadzone, ale oczywiście kalina, guzikowiec czy migdałek nie muszą tam zostać


Pytasz o rady i je negujesz. Danusia która jest projektantką nie napisała, że Wasze nasadzenia są niestosowne itd tylko że negujesz wszystkie propozycje, które padają w kierunku stylu ogrodu, który chcesz mieć. Najważniejsze żeby ogród Wam się podobał całe szczęście że można rośliny dzielić, mnożyć itd nie tylko u Was finanse są ważne ja chociaż mam dom i ugór dookoła to dzielę to co się da przy jak najniższym nakładzie finansowym życzę powodzenia!
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Ewelinae 18:46, 19 wrz 2019

Dołączył: 21 mar 2019
Posty: 15
Dzien dobry, czy ktoś mógłby mi podpowiedziec, jak podsadzic drzewka? Śliwa wiśniowa pissardi i katalpy nana.

Śliwa wisniowa pissardi posadzona w rogu, za nią 2 hortensje bukietowe Sundae Fraise, które były tam jeszcze zanim stanęło drzewko. Dokupiłam miskanta Morning Light i hortensję bukietową Vanilla Fraise. Miskanta chciałam posadzić w miejscu tych 2 hortensji, a Vanilla Fraise i 2 Sundae Fraise posadzić przed drzewkiem. Tylko czy te 3 hortensje przed drzewkiem to nie za gęsto? Czy posadzić może tylko Vanilla Fraise? Wtedy jednak drzewko od strony ogrodzenia jest nadal „gołe”. Czy to tylko kwestia czasu i kiedy Vanilla się rozrośnie będzie ładnie osłaniać pień drzewka od dołu?

Wzdłuż ogrodzenia posadzone sa jeszcze 3 katalpy nana - tutaj w ogóle nie mam pomysłu, a między nimi hortensja bukietowa Bobo.
MarzenaMariusz 20:03, 19 wrz 2019

Dołączył: 12 wrz 2019
Posty: 11
kasiab napisał(a)


Pytasz o rady i je negujesz. Danusia która jest projektantką nie napisała, że Wasze nasadzenia są niestosowne itd tylko że negujesz wszystkie propozycje, które padają w kierunku stylu ogrodu, który chcesz mieć. Najważniejsze żeby ogród Wam się podobał całe szczęście że można rośliny dzielić, mnożyć itd nie tylko u Was finanse są ważne ja chociaż mam dom i ugór dookoła to dzielę to co się da przy jak najniższym nakładzie finansowym życzę powodzenia!


Pani Kasiu, nie neguję absolutnie rad Pani Danusi odnośnie tego że najlepiej zrobić plan i to co zaplanowaliśmy realizujemy, ale reszta ogrodu musi czekać bo mamy tam sad. Cenie ją jako projektantkę i liczyłam na pomoc przy rabacie,żeby z tego co na niej już mamy stworzyć ostatecznie coś ładnie wyglądającego.
Mój pierwszy wpis dotyczył pomocy w doborze roślin do tego co mamy, bo trochę mam problem, a rozmowy zeszły całkiem na inny tor, trochę czuję się atakowana, to moje odczucie....Na razie tylko Pani mi doradziła, aby posadzić trawy, hortensje, rozchodniki, to mój klimat i tak też zaplanowałam, oprócz tych hortensji bo są zaplanowane obok, o czym też pisałam.

Liczę na jakieś opinie do tego co dzisiaj narysowałam, przyjmę wszystko na klatę
kasiab 20:41, 19 wrz 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1500
MarzenaMariusz napisał(a)


Pani Kasiu, nie neguję absolutnie rad Pani Danusi odnośnie tego że najlepiej zrobić plan i to co zaplanowaliśmy realizujemy, ale reszta ogrodu musi czekać bo mamy tam sad. Cenie ją jako projektantkę i liczyłam na pomoc przy rabacie,żeby z tego co na niej już mamy stworzyć ostatecznie coś ładnie wyglądającego.
Mój pierwszy wpis dotyczył pomocy w doborze roślin do tego co mamy, bo trochę mam problem, a rozmowy zeszły całkiem na inny tor, trochę czuję się atakowana, to moje odczucie....Na razie tylko Pani mi doradziła, aby posadzić trawy, hortensje, rozchodniki, to mój klimat i tak też zaplanowałam, oprócz tych hortensji bo są zaplanowane obok, o czym też pisałam.

Liczę na jakieś opinie do tego co dzisiaj narysowałam, przyjmę wszystko na klatę


Jeśli odebrałaś to jako atak to przepraszam nie atakuję. To czekam z Tobą co powiedzą Dziewczyny
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 20:44, 19 wrz 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1500
Ewelinae napisał(a)
Dzien dobry, czy ktoś mógłby mi podpowiedziec, jak podsadzic drzewka? Śliwa wiśniowa pissardi i katalpy nana.

Śliwa wisniowa pissardi posadzona w rogu, za nią 2 hortensje bukietowe Sundae Fraise, które były tam jeszcze zanim stanęło drzewko. Dokupiłam miskanta Morning Light i hortensję bukietową Vanilla Fraise. Miskanta chciałam posadzić w miejscu tych 2 hortensji, a Vanilla Fraise i 2 Sundae Fraise posadzić przed drzewkiem. Tylko czy te 3 hortensje przed drzewkiem to nie za gęsto? Czy posadzić może tylko Vanilla Fraise? Wtedy jednak drzewko od strony ogrodzenia jest nadal „gołe”. Czy to tylko kwestia czasu i kiedy Vanilla się rozrośnie będzie ładnie osłaniać pień drzewka od dołu?

Wzdłuż ogrodzenia posadzone sa jeszcze 3 katalpy nana - tutaj w ogóle nie mam pomysłu, a między nimi hortensja bukietowa Bobo.


W jakim stylu chcesz ogród? Jaka jest wystawa? Jakie rośliny lubisz? Jakie wymiary ma rabata? Jak z resztą ogrodu?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
ferra 23:26, 19 wrz 2019

Dołączył: 02 lip 2018
Posty: 23
Co posadzic miedzy Hortensjami a trzemielina Evergold? Trzmielina wsadzona jako obwodka.
Pasowaloby mi cos w kolorze fioletowym/rozowym. Myslalam o lawendzie, ale lawenda lubi podloze bardziej przepuszczalne, a hortki bardziej kwasne. Czy to zestawienie ma prawo bytu? Moze cos innego mi polecicie?
kasiab 07:05, 20 wrz 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1500
ferra napisał(a)
Co posadzic miedzy Hortensjami a trzemielina Evergold? Trzmielina wsadzona jako obwodka.
Pasowaloby mi cos w kolorze fioletowym/rozowym. Myslalam o lawendzie, ale lawenda lubi podloze bardziej przepuszczalne, a hortki bardziej kwasne. Czy to zestawienie ma prawo bytu? Moze cos innego mi polecicie?


Lawenda lubi sucho i bardziej zasadowo także moim zdaniem nie ma racji bytu. A może jakieś żurawki? Jeżówki?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
aniaod 08:04, 20 wrz 2019

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
Danusiu, Kasiu i inni doświadczeni ogrodnicy.

Poradzcie proszę czy dobrze sobie wymyśliłam. Mam do obsadzenia kawałek który znajduje się przy podjeździe i jest widoczny z mojego ulubionego okna kuchennego. Na tle dużych już brabantow chciałabym posadzić :
Buka czerwonego pendula w towarzystwie miskant ów. Przed tym rząd derenia elegantissima i nie wiem z czym go połączyć i jeszcze co wyglądałoby fajnie z przodu. Czy może jakieś cyprysiki żółte czy lepiej cos kwitnące go np. Róża plozaca. Chodzi mi tylko o poradę w sensie kolorystycznym i co będzie ciekawsze. Z rozmieszczeniem roślin na rabacie dam radę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies