Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

BASIA8 09:09, 26 wrz 2019


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Danusiu piękny projekt wąskiej rabaty
Pozdrawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Gardenarium 09:11, 26 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak na szybko
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BASIA8 09:54, 26 wrz 2019


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Gardenarium napisał(a)
Tak na szybko


Kurcze Danuś, ale Masz wypaśnięty talent
Suuuuuuuper, dziękujemy za pomoc i dobre słowo
Buziolki.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Jamroczek 10:08, 26 wrz 2019

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 116
dzień dobry, mam takie pytanie. Muszę zagospodarować małą rabatę, 3x2m, w całkowitym cieniu. Cień rzucany przez mój dom i przybudówkę sąsiada. Wymyśliłam sobie tam hosty podsadzone barwinkiem i na wiosnę cebulowymi. Hosty bardzo lubię i mam już w innym miejscu w ogrodzie jako obwódkę. Sądzicie, że dadzą radę zupełnie bez słońca? I jakie cebulowe dadzą radę w takim głębokim cieniu? Ziemia na szczęście dobra i jaki gatunek hosty polecacie na takie warunki, myślałam o takich z jasnym obrzeżem.
Dziękuję i pozdrawiam Joanna
ps a może zamiast hosty dać Ice Dance z barwinkiem?
Toszka 11:02, 26 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jamroczku, ze szczerego serca barwinek odradzam, bo śliczny jak młody...a potem więcej niż "bardzo" traci na urodzie. Oszczędź sobie rozczarowania.
Do cienia masz wielki wybór do host: miodunki o pstrych lub niemal białych liściach, ciemierniki, hakonechloa np. 'All gold', kopytnik, wietlice japońskie, brunery, żółte carexy np. 'Everillo' lub srebrny 'Silver Sceptre', żurawka 'Citronelle', kokoryczki...i dużo więcej. Można cudeńko zrobić

edit
Gwiazdą na takiej rabacie może być np. Rodgersja lub cis.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Jamroczek 11:20, 26 wrz 2019

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 116
Dziękuję Toszko, kopytnik, zupełnie o nim zapomniałam, dzięki za przypomnienie chodzi mi o uzyskanie efektu małego zimozielonego dywanika, kopytnik będzie idealny szkoda tylko, że trudno go kupić, muszę rozpocząć intensywne poszukiwania.
Asia_J 16:16, 26 wrz 2019

Dołączył: 09 wrz 2019
Posty: 36
kasiab napisał(a)
Asia jaką masz wystawę? Może jakieś zdjęcia poglądowe? Jaki efekt prócz atrakcyjności cały rok chcesz osiągnąć? Jak styl? Co za rośliny masz w reszcie ogrodu? Jakie są wymiary rabaty?


To rabata obsadzona różnościami. Chcę ją zmienić. Ponieważ jest przed domem głównie ma pełnić rolę dekoracyjną.
W ogrodzie hortensje, rododendrony, trawy, będą jeszcze brzozy i jakieś bordowe drzewa.
Rabata musi ładnie wyglądać z kilku stron i to dla mnie główna trudność jak rozmieścić rośliny (gdzie większe, gdzie mniejsze).
Wystawa południowa.
Będę wdzięczna za pomoc.
agal452 20:52, 28 wrz 2019

Dołączył: 29 maj 2018
Posty: 25
Witajcie ponownie, posadziłam w donicach Cisy Fastigiata Robusta (za radą Pani Danusi - jeszcze raz dziękuję !) miały być tylko cisy ale cofnęłam je do tyłu (40 cm od płotu) i mam jeszcze trochę miejsca z przodu gdyż są jeszcze dość małe/wąskie, rozrosną się max do 60 cm średnicy, co posadzić do nich z przodu bo brak mi pomysłów. Donica szer. 80 cm, pod nią w donicy dolnej lawendy w drugiej trawki, dalej miskanty, hortensje.

Oraz 2 pytanie czy mogę posypać cisy kamieniami (raz czytam że podłoże żyzne, raz że lubią kwaśne) czy lepiej korą ?



bety 08:49, 29 wrz 2019


Dołączył: 29 wrz 2019
Posty: 14
Witam, mam prośbę pomóżcie mi zaplanować nasadzenia na dwóch rabatach w formie łezki, które właśnie powstają przy wjeździe do domu. Miejsce słoneczne, na razie zaczęłam sadzić tuje danica co 80 cm, a od brzegu kostki 32 cm. Myślałam o jakiś drzewkach na środku, laurowiśnia szczepiona? ale nie wiem czy nie zmarznie, bo klonów palmowych na działce już nie mam miejsce wietrzne, czy jakieś buki pendula. Mąż uważa, że może coś kolumnowego. Planuję nawodnienie kropelkowe w tym miejscu. W załączeniu zdjęcia. Pomóżcie proszę.
RafGreen 15:02, 29 wrz 2019

Dołączył: 28 wrz 2019
Posty: 20
Może ktoś podpowie co na tym terenie przed biurem można to zaaranżować???
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies