Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

EwciaK 15:41, 22 wrz 2019


Dołączył: 13 lis 2014
Posty: 78


1. hortensja "Annabelle"
2. żywopłocik i kulki z bukszpanu
3. wiśnia "pissardi"
4. rozchodnik
5. thuja "Danica"
6. hortensja "Limelight"
7. hortensja "Vanilla Fraise"
8. rozplenica "Casspian"
9. żurawka (nie mam pojęcia jaka będzie najlepsza odmiana)
Podpowiedzcie proszę czy nie za dużo tego wszystkiego zaplanowałam.
Dodam jeszcze zdjęcie z naniesionymi wymiarami tej części ogrodu.
____________________
Ogród na Kurpiach
Gardenarium 07:25, 23 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
EwciaK napisał(a)
Kochani pomóżcie proszę. Prace rozpoczęte, ja mam pewien plan, ale potrzebuję fachowej rady czy tak mogłoby być.

Opcja druga

Zaraz wrzucę zbliżenie i opis roślin.


Opcja druga
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
EwciaK 09:22, 23 wrz 2019


Dołączył: 13 lis 2014
Posty: 78
Bardzo, bardzo, bardzo dziękuję za odpowiedź.
Zastanawiam się jeszcze tylko czy te hortensje pod bzem dać "Vanilki" czy pociągnąć "Limelight" żeby nie przekombinować. I jaki kolor żurawek dać w trójkącie przy placyku. Zrobiłam sadzonki z "Georgia Peach", ale one chyba kolorem nie będą tu pasowały. Mam rację?
____________________
Ogród na Kurpiach
Ewab26 11:25, 24 wrz 2019

Dołączył: 04 wrz 2019
Posty: 65
Witam,

więc posadziłam z jednej strony schodów Miskanta Adagio razem z kosodrzewiną,
ale coś mi nie pasuje ten kolor, nie wiedziałam że będzie się przebarwiał na czerwono, czy to napewno ten Miskant?

proszę o radę znawczynie?

I teraz jestem w kropce, czy sadzić po drugiej stronie czy zastosować jakieś inne trawy...





Asia_J 16:06, 25 wrz 2019

Dołączył: 09 wrz 2019
Posty: 36
Witajcie,
mam do zagospodarowania rabatę przed domem, tj wejście od furtki do domu. Posadzone są tuje, jest jodła koreańska i dwa szczepione świerki. Co dalej? Jak zaplanować rabatę, żeby była atrakcyjna cały rok? Myślałam o obwódce z danicy, dalej rododendrony, miskanty, może hortensja bobo.
Niech mądre głowy wypowiedzą się, proszę. Tyle pomysłów macie...
Dziękuję!
kasiab 19:39, 25 wrz 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Asia jaką masz wystawę? Może jakieś zdjęcia poglądowe? Jaki efekt prócz atrakcyjności cały rok chcesz osiągnąć? Jak styl? Co za rośliny masz w reszcie ogrodu? Jakie są wymiary rabaty?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 19:43, 25 wrz 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Ewab26 napisał(a)
Witam,

więc posadziłam z jednej strony schodów Miskanta Adagio razem z kosodrzewiną,
ale coś mi nie pasuje ten kolor, nie wiedziałam że będzie się przebarwiał na czerwono, czy to napewno ten Miskant?

proszę o radę znawczynie?

I teraz jestem w kropce, czy sadzić po drugiej stronie czy zastosować jakieś inne trawy...








Dobra rada: ściągnij włókninę... Poczytaj nt szkodliwego działania na rośliny lepiej rozłożyć karton i wysciolkowac rabaty kora.

W kwestii trawy nie pomogę bo jestem raczkująca
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Ewab26 08:52, 26 wrz 2019

Dołączył: 04 wrz 2019
Posty: 65
kasiab napisał(a)



Dobra rada: ściągnij włókninę... Poczytaj nt szkodliwego działania na rośliny lepiej rozłożyć karton i wysciolkowac rabaty kora.

W kwestii trawy nie pomogę bo jestem raczkująca


Włóknina tylko tymczasowo aby chwasty nie rosły,
a pod kamień też się karton nadaje?
Czemu ma służyć tektura?
Gardenarium 08:55, 26 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tektura jest ekologiczna i zanim rośliny się ukorzenią, spełnia rolę izolacji, tylko że się rozkłada potem. W przeciwieństwie do maty plastikowej, która izoluje skutecznie dżdżownice i inne organizmy glebowe, od tworzenia próchnicy.

Na tak małym pasku w ogóle nic nie kładź pod kamienie. Moim zdaniem to była opaska, a nie rabata. Na rabatę ten pasek jest za wąski

Powinnaś posadzić także rośliny na pniu, aby ich korony nieco zaglądały na taras. A masz niziutkie rośliny schowane przed wzrokiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:58, 26 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najpierw wywal szmatę Dopiero zaczynaj ogrodnictwo. Od tego nie zaczynaj bo nie wróży to dobrze.
A tutaj na zachętę - gotowiec

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies