Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Mary 10:32, 24 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
Rudolfina napisał(a)
Witam,
proszę podpowiedzcie co jeszcze dosadzić na tej rabacie. Ma ona wymiary 15/0.6m, wystawa południowa. Na razie są tam posadzone wiśnie Amanogawa sztuk 5, w odstępie co 2m i pomiędzy nimi hortensje bukietowe Vanille Fraise. Wiem, że rabata jest bardzo wąska, ale teraz strasznie tam pusto i chciałabym coś dosadzić, przynajmniej na te parę pierwszych lat zanim hortensje się rozrosną. Na rabacie jest oczywiście mnóstwo cebul tulipanów. Myślałam o jakichś trawach zimozielonych zaraz przy brzegu, albo o miskantach w tych dziurach pomiedzy hortkami a wiśniami, tylko że tych traw na wiosne po ścięciu nie będzie widać i też przez jakiś czas będzie pusto Może rozchodniki? Albo piwonie?

Przepraszam, ale chcę się upewnić.
Tam jest 60cm szerokości?
Jak patrzę na zdjęcie to wydaje się, że nie więcej niż 30cm, porównując do pasków na kostce.
No chyba, że teren opada w dół przy murku.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
aniaod 11:09, 24 paź 2019

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
Danusiu
Podpowiedź proszę, jakie to róże okrywowe widzę jeszcze teraz pięknie kwitnące? Nie jest to żadna z odmian fairy, to coś innego. Kolor ni to róż ni to czerwień, płatki trochę jak u róż pomarszczonych...
Rudolfina 13:49, 24 paź 2019

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
Mary napisał(a)

Przepraszam, ale chcę się upewnić.
Tam jest 60cm szerokości?
Jak patrzę na zdjęcie to wydaje się, że nie więcej niż 30cm, porównując do pasków na kostce.
No chyba, że teren opada w dół przy murku.


Tak 60cm. Ziemia jest niżej bo dojdzie jeszcze kora.
____________________
Edyta Pachnący ambrą
Rudolfina 13:51, 24 paź 2019

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
kasiab napisał(a)


Może jakieś żurawki albo turzyce? Ja polecam turzyce id jest sliczna


Żurawki raczej nie bo to południowa wystawa ale turzyce może rzeczywiście by się nadały. Dzięki
____________________
Edyta Pachnący ambrą
kasiab 14:23, 24 paź 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1500
Czemu żurawki nie? Chyba że nie chcesz tam żadnego koloru powodzenia! Carex id szybko się rozrasta także wcale nie potrzeba dużo sadzonek
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Dominika11 14:28, 24 paź 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
60 cm to trochę mało na hortensje moim zdaniem

a jakby dać kulki bukszpanowe albo danica ???

a tak w ogóle to uważam, że najlepiej wyglądałby szpaler cisów, powinien się zmieścić - byłoby elegancko i zasłoniłby tą brzydka scianę
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Kokesz 14:46, 24 paź 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6614
Mało miejsca...moje hortensje z patyczka po 3 latach to już spore krzaki a Ty jeszcze chcesz miskanty...
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 14:48, 24 paź 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6614
kasiab napisał(a)
Czemu żurawki nie? Chyba że nie chcesz tam żadnego koloru powodzenia! Carex id szybko się rozrasta także wcale nie potrzeba dużo sadzonek


Na mojej południowej rabacie tylko jeden rodzaj bordowej żurawki daje radę, resztę przypalało słońce o poszły do półcienia.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Pszczelarnia 16:00, 24 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mary napisał(a)

Przepraszam, ale chcę się upewnić.
Tam jest 60cm szerokości?
Jak patrzę na zdjęcie to wydaje się, że nie więcej niż 30cm, porównując do pasków na kostce.
No chyba, że teren opada w dół przy murku.


Rudolfino, hortensje szybko Ci urosną. Nie trzeba niczego dosadzać. Cebulowe wystarczą.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
aniaod 16:13, 24 paź 2019

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
Danusiu
Podpowiedź proszę, jakie to róże okrywowe widzę jeszcze teraz pięknie kwitnące? Nie jest to żadna z odmian fairy, to coś innego. Kolor ni to róż ni to czerwień, płatki trochę jak u róż pomarszczonych...

Danusiu może to Stadt rom? Znacie? Polecacie?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies