Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Ewab26 14:42, 09 paź 2019

Dołączył: 04 wrz 2019
Posty: 65
A jeszcze jedno czy ktoś się orientuje co to za trawa?
KasiaBawaria 08:08, 10 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Drzewa przy domu to moim zdaniem sredni pomysl- raz ze nie wiadomo jak z korzeniami i ich zagrozeniem dla budynku, dwa smieca na tarasie. Chyba ze taka slidowisnia Czyli krzak w formie drzewka.
____________________
Zapraszam na kawe
Ewab26 08:33, 10 paź 2019

Dołączył: 04 wrz 2019
Posty: 65
KasiaBawaria napisał(a)
Drzewa przy domu to moim zdaniem sredni pomysl- raz ze nie wiadomo jak z korzeniami i ich zagrozeniem dla budynku, dwa smieca na tarasie. Chyba ze taka slidowisnia Czyli krzak w formie drzewka.


Może i racja, podoba mi się ale wiem że liście by mnie strasznie denerwowały

Co z tymi trawami ładnie wyglądają, posadziłam między kosodrzwiną miskant Adagio ale
nie podoba mi się że się przebarwiły na czerwono teraz.
Może bym jeszcze wsadziła lub na wiosnę, tylko muszę się dowiedzieć co to?
Dzięki Ewa
Aneta1309 09:25, 10 paź 2019


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Ewab26 napisał(a)
A jeszcze jedno czy ktoś się orientuje co to za trawa?



Carex frosted curls?
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Ewab26 10:22, 10 paź 2019

Dołączył: 04 wrz 2019
Posty: 65
Aneta1309 napisał(a)



Carex frosted curls?


Czy one nie przysłonią kosodrzewiny?
tu są obcięte, a w necie widzę że się pokładają?
Aneta1309 10:49, 10 paź 2019


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Myślę że nie, na wiosnę przycina im się suche, brzydkie końce i dlatego na zdjęciu są takie równiutkie
U mnie mają jakieś 30 cm wysokości.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
T0MEK77 11:40, 10 paź 2019

Dołączył: 10 paź 2019
Posty: 2
Witam,
Dom już zamieszkany. Kostka brukowa wykonana teraz czas na rabatki.

Rabatka 1 nasza propozycja to tuje danica i wysypana grysem granitowym (może coś dołożyć, żeby bardziej ożywić).

Rabatka 2 kwiaty cebulowe (tulipany, żonkile, krokusy)

Na pozostałe rabatki brak pomysłu.

Rabatka 3 okala dom od strony południowej zaczyna się przy wejściu do domu od wschodu. Roślinność powinna być niska ( ok 130cm docelowo) bo od wschodu i południa są okna. Kolorem ciemno szarym zaznaczyłem teren pod okapem tam deszcz prawie nie dochodzi wiec chyba będzie trzeba tylko wysypać grysem granitowym, ale dalej jasno szary chcemy coś posadzić, żeby ożywić dom.

Rabatka 4 jest od wschodu, a od południa przysłania ją bryła domu i balkon. Tak jak na wcześniejszej rabatce cześć ciemno szara znajduje się pod okapem. Rabatka jest pod oknem.

Rabatka 5 jest bardzo wąska ok 1m jest pod oknem od zachodu. Latem popołudniu słońce smaży. Cześć rabatki jest pod okapem, ale większości wieją wiatry zachodnie więc deszcz dochodzi do samej ściany.

Rabatka 6 okala dom od strony północnej. Część zachodnia jest doświetlona popołudniu, pozostała część ma słońce przed samym zachodem w lecie. W innych porach roku jest zacieniona. Rabatka ma też strefę suchą chyba tylko na grys granitowy.

Ziemia na rabatach piaszczysta. Cała działka 5-6 klasa ziemi (piaszczysta). Teren był podnoszony, bo za duży był spadek, to rabaty zostały zasypane humusem z tej działki.

Jeżeli rośliny wymagały by regularnego podlewania mogę poprowadzić podlewanie. Pod kostką brukową są porobione przepusty.

Proszę o pomoc bo jestem nowicjuszem w sprawach ogrodowych.
Z góry dziękuję.
aniad 11:46, 10 paź 2019

Dołączył: 22 wrz 2019
Posty: 63
Drzewa zaśmiecają też rynny, a to dużo większy kłopot niż liście na tarasie. Jeśli masz tam miejsce od południa to tylko pod wielgachnym drzewem znajdziesz cień, bo słońce świeci z góry. Lipa byłaby super, tylko życia nie starczy na wyhodowanie
Może pergola, na nią można puścić pnącza lub zostawić tak jak jest, można też podświetlić.
____________________
mini ogród Ani D
kasiab 11:48, 10 paź 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Hej Tomek możesz wrzucić zdjęcia poglądowe? Rabata numer 2 same cebulowe? A co z resztą roku? Rabata numer 1 same danici? W jakim stylu chcesz ogród? Co jeszcze chcesz na działce? Jakie rośliny lubisz? Jakie kolory? Jak z przygotowaniem gleby?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
aniad 11:50, 10 paź 2019

Dołączył: 22 wrz 2019
Posty: 63
T0MEK77 napisał(a)


Rabatka 1 nasza propozycja to tuje danica i wysypana grysem granitowym (może coś dołożyć, żeby bardziej ożywić).

Rabatka 2 kwiaty cebulowe (tulipany, żonkile, krokusy)



Połącz rabatę 1 i 2 to będzie się coś działo, cebulowe kwitną krótko i po chwili będziesz miał pustą rabatę.
Nie dołączyłeś zdjęcia.
____________________
mini ogród Ani D
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies