Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

T0MEK77 12:04, 10 paź 2019

Dołączył: 10 paź 2019
Posty: 2
Nie dołączył mi się rysunek rabat. Ale teraz chyba poszło

Aneta1309 12:28, 10 paź 2019


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Może w tej 2 jakieś fajne drzewo.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
T0MEK__77 12:38, 10 paź 2019

Dołączył: 10 paź 2019
Posty: 7
kasiab napisał(a)
Hej Tomek możesz wrzucić zdjęcia poglądowe? Rabata numer 2 same cebulowe? A co z resztą roku? Rabata numer 1 same danici? W jakim stylu chcesz ogród? Co jeszcze chcesz na działce? Jakie rośliny lubisz? Jakie kolory? Jak z przygotowaniem gleby?


Piszę z nowego konta bo poprzednie zostało zablokowane nie wiem z jakiego powodu.

Zdjęcie już jest.
Rabatka nr 2 własnie po przekwitnięciu czarna plama. Była na szybko robiona. Cebule już posadzone na wiosnę zakwitną. W przyszłym roku muszę coś zmienić. Chcemy żeby coś już wczesna wiosna kwitło.
Ogólnie działka bardzo duża szeroka ok 50m, dom oddalony od przedniej granicy tez ok 50m. Na razie działka obsadzona dookoła świerkiem, a reszta to trawa. Na razie chcemy tylko zabrać się za rabatki. A w może w przyszłości coś się wymyśli z trawą.
Dom ma bryłę klasyczna dworkową. Pracownia archon dom w kaliach


kasiab 15:13, 10 paź 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1500
T0MEK__77 napisał(a)


Piszę z nowego konta bo poprzednie zostało zablokowane nie wiem z jakiego powodu.

Zdjęcie już jest.
Rabatka nr 2 własnie po przekwitnięciu czarna plama. Była na szybko robiona. Cebule już posadzone na wiosnę zakwitną. W przyszłym roku muszę coś zmienić. Chcemy żeby coś już wczesna wiosna kwitło.
Ogólnie działka bardzo duża szeroka ok 50m, dom oddalony od przedniej granicy tez ok 50m. Na razie działka obsadzona dookoła świerkiem, a reszta to trawa. Na razie chcemy tylko zabrać się za rabatki. A w może w przyszłości coś się wymyśli z trawą.
Dom ma bryłę klasyczna dworkową. Pracownia archon dom w kaliach




Ok a jaki styl ogrodu preferujecie? Jakie rośliny chcecie mieć?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
T0MEK__77 15:46, 10 paź 2019

Dołączył: 10 paź 2019
Posty: 7
kasiab napisał(a)


Ok a jaki styl ogrodu preferujecie? Jakie rośliny chcecie mieć?


Trawa wokół kostki i po obwodzie świerki mogą zostać, a środek kolorowy.
Czyli rabaty kwitnące od wiosny do jesieni. Ale brakuje nam czasu na pielęgnacje. Więc rabaty mało wymagające. Najlepiej rośliny wieloletnie.
kasiab 16:24, 10 paź 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1500
Tomek jak brakuje Wam czasu na pielęgnację to podziwiam ogrom trawnika
Hortensje ładnie wyglądają cały rok jak się przycina kwiatostany wiosna to są akurat cebulowe nie wiem może do tego trawy derenie?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Ewab26 20:51, 10 paź 2019

Dołączył: 04 wrz 2019
Posty: 65
Aneta1309 napisał(a)



Carex frosted curls?


Dzięki za podpowiedź. Jak mi się uda to jeszcze wsadzę w tym roku.pozdrawiam Ewa
T0MEK__77 21:23, 10 paź 2019

Dołączył: 10 paź 2019
Posty: 7
kasiab napisał(a)
Tomek jak brakuje Wam czasu na pielęgnację to podziwiam ogrom trawnika
Hortensje ładnie wyglądają cały rok jak się przycina kwiatostany wiosna to są akurat cebulowe nie wiem może do tego trawy derenie?

Kasia trawnik jest spory ok 30ar. Ale traktujemy go trochę po macoszemu. W sezonie co 2 tygodnie koszenie. Kosiarka traktorek zajmuje ok 4h. Ale to prawie cały czas poświęcony.
Cebulowe kwiaty fajne są na wiosnę, ale co dalej do jesieni. Pod domem myślimy o hortensja, ale chcemy coś jeszcze dołożyć. Bo się boje ze jak całość wysypie grysem granitowym to się zrobi za szaro. Myślałem o jakiś bylinach tylko jesienią i zimą prawie znikają. A może dołożyć żurawki. Nie znam się zabardzo i nie wiem jak to będzie się komponowało. A może jakieś małe krzaczki.
aniaod 21:53, 10 paź 2019

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
Kochani, chcę posadzić za kulami Danica a przed rozplenicami pas przetacznik Christa. Czy to dobry pomysł? On by w sumie był w formie szachownicy w stosunku do rozplenicy.
Potrzebuję czegoś dlugokwitnącego a ten przetacznik po prostu mi się bardzo podoba. I jeszcze jak gęsto go sadzic?
Z góry dziękuję za odpowiedź
kasiab 09:57, 11 paź 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1500
T0MEK__77 napisał(a)

Kasia trawnik jest spory ok 30ar. Ale traktujemy go trochę po macoszemu. W sezonie co 2 tygodnie koszenie. Kosiarka traktorek zajmuje ok 4h. Ale to prawie cały czas poświęcony.
Cebulowe kwiaty fajne są na wiosnę, ale co dalej do jesieni. Pod domem myślimy o hortensja, ale chcemy coś jeszcze dołożyć. Bo się boje ze jak całość wysypie grysem granitowym to się zrobi za szaro. Myślałem o jakiś bylinach tylko jesienią i zimą prawie znikają. A może dołożyć żurawki. Nie znam się zabardzo i nie wiem jak to będzie się komponowało. A może jakieś małe krzaczki.


Może jakieś carexy albo hakchone? Do tego szałwia albo liatry? Nie wiem czy kolorystyka bialo- fioletowa Wam odpowiada?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies