Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 21:05, 15 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli front jest symetryczny to dwa takie same drzewa, a jeśli nie jest symetryczny to z jednej szerszej strony mogą być dwa drzewa nawet a z drugiej jedno. Najlepiej jednakowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
RafGreen 21:06, 15 paź 2019

Dołączył: 28 wrz 2019
Posty: 20

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Umiejętne zestawianie roślin, zgrane duety - wyłącznie przykłady kompozycji

Może ktoś podpowie jak można to ładnie zaaranżować???
RafGreen 21:06, 15 paź 2019

Dołączył: 28 wrz 2019
Posty: 20

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Umiejętne zestawianie roślin, zgrane duety - wyłącznie przykłady kompozycji

Jalowce i tuje wsadzone. Jak można teraz jeszcze wypelnic ten teren??
Gardenarium 21:07, 15 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zależy czy jest tam cień, czy słońce. Jeśli cień to masz tutaj podpowiedzi

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/468-urocze-ogrody-w-cieniu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Iwula 10:50, 16 paź 2019


Dołączył: 15 mar 2016
Posty: 90
Witam, czy mogłabym prosić o polecenie drzew liściastych odpowiednich na piaski i na dość wietrzną stronę. Chciałabym posadzic szpaler od strony zachodniej.Przód-mam juz śliwy Nigra. A może znacie wątki, gdzie można podpatrzec takie szpalery? Z góry serdecznie dziekuję.
____________________
Iwona No to czas zacząć
bety 17:37, 16 paź 2019


Dołączył: 29 wrz 2019
Posty: 14
Witam, wymyśliłam sobie rabatę ze śliwami pissardii. Mam 7 szt. szczepionych około 1,5 metra posadzonych około 2,5 metra od siebie i ok 1,5 m od żywotników które będą cięte. I teraz mam problem, bo chcę dosadzić do nich hortensję i miskanty w żółtym odcieniu Cabaret lub Variegatus ( ten ostatni podobno lubi się pokładać) Tylko za bardzo nie wiem jak to fajnie "poustawiać". W załączeniu plan, ale nie wiem czy tak będzie dobrze, miejsce mam, nie chce żeby było za gęsto jak się rośliny rozrosną.
Proszę podzielcie się swoją opinią, może trzeba zmienić koncepcje ?
aneczka_a 08:36, 22 paź 2019


Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 53
Witam wszystkich, podpowiedzcie proszę co mogę posadzić pod catalpą purpurea? mam ją na kwadracie w wielkości 1,5x1,5 niedaleko tarasu i nie wiem jak to ogarnąć.
____________________
Rudolfina 09:55, 23 paź 2019

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
Witam,
proszę podpowiedzcie co jeszcze dosadzić na tej rabacie. Ma ona wymiary 15/0.6m, wystawa południowa. Na razie są tam posadzone wiśnie Amanogawa sztuk 5, w odstępie co 2m i pomiędzy nimi hortensje bukietowe Vanille Fraise. Wiem, że rabata jest bardzo wąska, ale teraz strasznie tam pusto i chciałabym coś dosadzić, przynajmniej na te parę pierwszych lat zanim hortensje się rozrosną. Na rabacie jest oczywiście mnóstwo cebul tulipanów. Myślałam o jakichś trawach zimozielonych zaraz przy brzegu, albo o miskantach w tych dziurach pomiedzy hortkami a wiśniami, tylko że tych traw na wiosne po ścięciu nie będzie widać i też przez jakiś czas będzie pusto Może rozchodniki? Albo piwonie?
____________________
Edyta Pachnący ambrą
kasiab 10:14, 23 paź 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Rudolfina napisał(a)
Witam,
proszę podpowiedzcie co jeszcze dosadzić na tej rabacie. Ma ona wymiary 15/0.6m, wystawa południowa. Na razie są tam posadzone wiśnie Amanogawa sztuk 5, w odstępie co 2m i pomiędzy nimi hortensje bukietowe Vanille Fraise. Wiem, że rabata jest bardzo wąska, ale teraz strasznie tam pusto i chciałabym coś dosadzić, przynajmniej na te parę pierwszych lat zanim hortensje się rozrosną. Na rabacie jest oczywiście mnóstwo cebul tulipanów. Myślałam o jakichś trawach zimozielonych zaraz przy brzegu, albo o miskantach w tych dziurach pomiedzy hortkami a wiśniami, tylko że tych traw na wiosne po ścięciu nie będzie widać i też przez jakiś czas będzie pusto Może rozchodniki? Albo piwonie?


Może jakieś żurawki albo turzyce? Ja polecam turzyce id jest sliczna
____________________
Kasia - tu na razie jest...
martamiroslaw 14:04, 23 paź 2019


Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 59
Witam

Może ktoś podpowie jak przerobić tą rabatę przy garażu blaszanym?? Płotki chwilowo oduczają psa od obsikiwania Stanowisko półcieniste.




Co dosadzić, przesadzić, jaki nadać kształt? Między bukszpanami są róże wielkokwiatowe biało różowe.
____________________
Marta Mały Biały Domek na Zaciszu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies