Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Asia_88 14:35, 21 mar 2020

Dołączył: 19 mar 2020
Posty: 22
Witam. Posiadam taka rabatka na tarasie jej wymiar to 4×2m. Może ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak ja urządzić. Strona słoneczna. Dziękuję z góry za każdą podpowiedź

.
Anda 19:41, 21 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
Asiu, gdzie ten wątek? Podaj linka najlepiej
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Jamroczek 22:46, 21 mar 2020

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 116
Witajcie, mam prośbę o poradę. Mam posadzone hortensje Limelight, przed nimi Ice Dance. Chciałabym posadzić coś pomiędzy, coś co dałoby kolor zanim zakwitną hortensje. Nie mam za bardzo pomysłu. Może jarzmianka? Co byście zaproponowali? Kolor purpurowy, ciemnoróżowy ewentualnie pomarańczowy
Pozdrawiam Asia
Gardenarium 08:09, 22 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Link do wątku Asi, tam jest kontynuacja dyskusji https://www.ogrodowisko.pl/watek/10245-rabata-przed-domem-raczkujaca-w-ogrodzie?page=1#post_6

Także jej wątek przeniosłam w działu Nasze ogrody do działu "Projektowanie". Pozdrawiam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:10, 22 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jamroczek napisał(a)
Witajcie, mam prośbę o poradę. Mam posadzone hortensje Limelight, przed nimi Ice Dance. Chciałabym posadzić coś pomiędzy, coś co dałoby kolor zanim zakwitną hortensje. Nie mam za bardzo pomysłu. Może jarzmianka? Co byście zaproponowali? Kolor purpurowy, ciemnoróżowy ewentualnie pomarańczowy
Pozdrawiam Asia


Purpurowy - jeżówka
ciemnoróżowy - jarzmianka
pomarańczowy - kuklik
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Jamroczek 10:43, 22 mar 2020

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 116
Gardenarium napisał(a)


Purpurowy - jeżówka
ciemnoróżowy - jarzmianka
pomarańczowy - kuklik


Dziękuję Danusiu. Kuklik śliczny, będzie on albo jarzmianka.
Pozdrawiam Asia
sarenka 12:19, 22 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
W jakiej odległości sadzić różę Baronesse od siebie ?
____________________
Magda W samym sloncu
Gardenarium 21:19, 22 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Co 50 cm. Tę różę radziłabym sadzić w szpalerze lub grupie, jako kilkanaście a nawet więcej sztuk. Aby uzyskać spektakularny efekt fajnie by było mieć taką masę kwiatów w sporym zagęszczeniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aniaod 08:15, 23 mar 2020

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
Danusiu, czy mogłabyś pokazać jakąś przykładową różankę którą zakładałaś? Też myślę o czymś takim tylko czy przed domem to będzie dobry pomysł? Bo przecież to sezonowa rabata,,,

Pozdrawiam Ania
Gardenarium 10:42, 23 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Różankę należy "ubrać" w topiary i obwódkę, najlepiej pasuje z bukszpanu, ale...ćma.
Jako dodatki turzyce zimozielone, ciemierniki, bergenie, żurawki itp. aby gdy przytnie się róże, coś między nimi było.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies