Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

A_gawa 23:25, 24 kwi 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
W jakiej odległości polecacie sadzić kosodrzewinę var. pulmillo od berberysa Admiration?

____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
gosiacz22 03:36, 26 kwi 2020


Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 197
Witajcie,
Zainspirujcie mnie proszę Chciałabym z przodu domu przed oknami cos posadzic bo strasznie tam teraz pusto. Planuje wyjac kostke tak zeby mniej wiecej powstalo kolo o średnicy 1m moze trochę więcej. Co tam by fajnie wyglądało? Jest to str północna.



____________________
Gosia Raczkujący ogród u Gosi
Marcin89 09:48, 26 kwi 2020


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2537
gosiacz22 napisał(a)
Witajcie,
Zainspirujcie mnie proszę Chciałabym z przodu domu przed oknami cos posadzic bo strasznie tam teraz pusto. Planuje wyjac kostke tak zeby mniej wiecej powstalo kolo o średnicy 1m moze trochę więcej. Co tam by fajnie wyglądało? Jest to str północna.




Według mnie dwa koła nie pasują koło prostokątnych schodów. Lepiej kwadraty lub prostokąty. Z roślin różaneczniki lub hortensja drzewiasta 'Anabelle' w jakimś fajnym towarzystwie cieniolubnym (byliny) i w obwódce z bukszpanu.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Ivo 09:53, 26 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258
Odkrywając teraz ogrodowisko widzę ile nasadzeń muszę zmienić i to jest super

Prośba o radę do pierwszej rabaty (rabata1). Wystawa południowa. Tło świerki, potem po brzegach pęcherznica Luteus (a po prawej-przy tarasie - widać wyrośniętą świadomie "na dziko"), a w środku 3 szt pęcherznica Diabolo.

I planowałam teraz przed pęcherznicami hortensja Limelight na przemian z Miskant Gracillimus. I wtedy na samym przodzie już wtedy np. trawa Carex comans 'Frosted Curls.

1. Czy będzie ok z hortensją jak w tle jednak pęcherznica? A jak nie to co wtedy w zamian?
2. co z przodku, czy jednak niska zielona trawa, czy może coś nawiązującego kolorem ciemnoczerwonym-bordo?


____________________
Iwona - Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe
Ivo 10:08, 26 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258
I kolejna prośba - rabata2
Tu już w ogóle bez ładu i składu - same pojedyncze nasadzenia
Teraz dodatkowo nie ma żywopłotu. I jest mega pusto, prześwit na podwórko sąsiadów. I od sąsiadów strony jest nasłonecznienie południowe.

Rododendron - na pewno do przesadzenia, bo teraz to będzie "patelnia".
Nie chce już trawnika w tym miejscu, tylko rabatę.

Bo bokach pęcherznica Diabolo oraz Luteus. Z Tyłu dwie sosny, a po środku dąb czerwony. Aaaa. I ciut z Diabolo jest bez fioletowy.

1) jakimi roślinami wypełnić przestrzeń?
2) a może tutaj hortensja bukietowa?

____________________
Iwona - Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe
Ivo 10:21, 26 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258
I prośba o kolejne wsparcie - rabata3.
Całkowicie wymaga zmiany. Był tu wcześniej żywopłot (od pola), i miniogródki dzieci, gdzie sadziły co chciały. Teraz czas to uporządkować...

Od lewej, jest garaż sąsiada, przy płocie ciemno wtedy.
Gdzie nie ma teraz żywopłotu a jest siatka - jest nasłonecznienie południowo-zachodnie od strony pola.
Drzewko przekreślone - nie będzie go tutaj.
Brzozy i forsycje tylko zostają.

1) Czy może tu jednak hortensja Limelight na przemian z Miskant Gracillimus?
2) a może coś całkiem innego?

____________________
Iwona - Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe
Asia_J 12:53, 26 kwi 2020

Dołączył: 09 wrz 2019
Posty: 36
Dzień dobry, doradźcie proszę co posadzić za różami białymi. Brakuje mi tu coś wysokiego. Rabata będzie wysypana korą.
Asia_J 13:02, 26 kwi 2020

Dołączył: 09 wrz 2019
Posty: 36
Wiaan napisał(a)

Dziękuję, a czy mogłabym poprosić o fotkę


Przepraszam, że z opóźnieniem odpisuję. U mnie wygląda to tak. Jeszcze nie ma kory. Część zurawek zniszczyła się po zimie więc wsadziłam iglaki.
Marcin89 13:02, 26 kwi 2020


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2537
Asia_J napisał(a)
Dzień dobry, doradźcie proszę co posadzić za różami białymi. Brakuje mi tu coś wysokiego. Rabata będzie wysypana korą.
Wysokie trawy o biało zielonym ulistnieniu?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Asia_J 13:20, 26 kwi 2020

Dołączył: 09 wrz 2019
Posty: 36
Tam są miskanty variegatus. Tylko teraz, wiosną, trochę pusto mi się wydaje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies