Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

karolccia 23:27, 26 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 15
Witam ponownie. Czekam i czekam i nic Danusiu, czy możesz zajrzeć na str. 951 i doradzić mi co dalej? Wiem, że okres gorący na prace w ogrodzie. Proszę

gosiacz22 01:25, 27 kwi 2020


Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 197
Marcin89 napisał(a)

Według mnie dwa koła nie pasują koło prostokątnych schodów. Lepiej kwadraty lub prostokąty. Z roślin różaneczniki lub hortensja drzewiasta 'Anabelle' w jakimś fajnym towarzystwie cieniolubnym (byliny) i w obwódce z bukszpanu.


Wolałabym coś zimozielonego żeby było atrakcyjne cały rok.
____________________
Gosia Raczkujący ogród u Gosi
Marcin89 01:41, 27 kwi 2020


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2533
gosiacz22 napisał(a)


Wolałabym coś zimozielonego żeby było atrakcyjne cały rok.


W zapytaniu nie było podane, że mają być same rośliny zimozielone. Właściwie nic nie było podane.

Zaproponowałem różaneczniki i bukszpan, a to przecież rośliny zimozielone.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Ivo 12:52, 27 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258
A mi też pomożecie

I dodatkowe pytanie - po wyjściu z tarasu na ogród (trawnik) marzy mi się jakiś na środku zakątek z drzew/ krzaków a wśród tego ławka w cieniu. Też celem jest zmniejszenie trawnika.

Tylko nie wiem w jakim kształcie ma powstać taka "wyspa". Może macie przykłady?
____________________
Iwona - Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe
polin 20:28, 27 kwi 2020


Dołączył: 27 kwi 2020
Posty: 3
Cześć! Tak sobie myślę, że napiszę tutaj bo więcej osób zagląda niż do nowo założonych wątków
Więcej w temacie opisałam tutaj:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/10345-mam-plan

Teraz pozostaje mi poprosić o pomoc w przygotowaniu rabat przed domem.



Tak to wygląda w rzeczywistości:






Plan wstępny rabatki przy chodniku - projekt Danusi dla innego użytkownika z 2015r, który bardzo przypadł mi do gustu, wrysowany w moją rzeczywistość.


1- trzmielina zielono żółta
2- lawenda
3- stipa
4- czosnki

+ białe tulipany

Thuje przy płocie wygladają tragicznie więc się ich pozbędę ale co robić z tym płożakiem, żywotnikiem -nie wiem co to? Wywalić? Poprzycinać?
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/10345-mam-plan
A_gawa 23:03, 27 kwi 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Jak pielęgnujecie ścieżki z granitu? Nie błyszczą się u mnie, poszarzały. Macie jakieś sposoby?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
huhus 11:07, 28 kwi 2020

Dołączył: 14 paź 2015
Posty: 11
Witam, zwracam się do ekspertów w temacie zaprojektowania rabaty o wymiarach 4m na 2m, rabata jest przed domem, widok z okna kuchennego, miejsce półcień.
Myślałem nad jakimś drzewku na pniu na środku rabaty lub dwa takie drzewka po bokach (wierzba hakuro, migdałek lub może coś innego?), do tego jakieś krzewy plus rośliny na obwód rabaty... proszę o porady, jestem dosłownie zielony w tym temacie.
SylwiaBe 14:51, 28 kwi 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 860
Witam, proszę o pomoc w aranżacji tej oto rabaty (wystawa wschód i południe):

Drzewko na środku to klon pospolity Drummondi. Planuję coś takiego:

1. Zasadzić kilka sztuk berberysa Erecta;
2. Dosadzić kilka sztuk berberysa Chiquita;
3. Zasadzić trawę: miskant chiński/rozplenica japońska;
4. Dosadzić tawuły: Goldflame/Golden Princess;
5. Żurawki zielonkawe/limonkowe;
6. Żurawki bordowe/purpurowe, ew niziutkie trawki;
Może macie jakieś propozycje? Może część z moich propozycji ma sens? Wszelkie uwagi mile widziane
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
A_gawa 15:47, 28 kwi 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
huhus napisał(a)
Witam, zwracam się do ekspertów w temacie zaprojektowania rabaty o wymiarach 4m na 2m, rabata jest przed domem, widok z okna kuchennego, miejsce półcień.
Myślałem nad jakimś drzewku na pniu na środku rabaty lub dwa takie drzewka po bokach (wierzba hakuro, migdałek lub może coś innego?), do tego jakieś krzewy plus rośliny na obwód rabaty... proszę o porady, jestem dosłownie zielony w tym temacie.


A wyszukałeś zdjęcia z tego forum? Jest masa inspiracji i na pewno coś znajdziesz. Teraz sezon w pełni i nie ma komu odpisywać.

https://www.google.pl/search?q=ogrodowisko&sxsrf=ALeKk01o9KPTcSUGB0cbCjmrI8bVKR_pOg:1588081627723&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjDqq2KoYvpAhWh2aYKHfrIAJsQ_AUoAXoECAkQAw&biw=1600&bih=789
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Kowalwojt 23:06, 28 kwi 2020

Dołączył: 01 cze 2018
Posty: 4
Witajcie,
Potrzebuję porady. Co posadzić wokół pokrywy studzienki - średnica 1 m.
Wystawa: pełne słońce, gleba piaszczysta IV kat, wapienna. Będzie możliwość podlewania linią kropelkową.
Zależy mi, aby z jednej strony zamaskować to i delikatnie przysypać korą, ale z drugiej strony w razie potrzeby (awaria lub okres zimowy) można było się dostać do studzienki i spuścić wodę na zimę.
W odległości 1,5 m rosną po prawej i lewej stronie studzienki rosną drzewa - jabłonie rajskie.

Mój nieśmiałe pomysły to :
1. Ostnica mocna 'Pony Tails'
2. Hakonechloa macra

Dziękuję za ewentualne podpowiedzi.
Kowal
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies