Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Anulka 07:48, 18 lip 2020

Dołączył: 28 gru 2016
Posty: 46
A_gawa 21:59, 18 lip 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Moja psiulina wygryzła z doniczki kalinę angielską. Czy jak wsadzę to co wyrosło z korzenia będzie ok? Kaliny nie są szczepione na czymś tam, prawda? Kupiłam przepiękną sadzonkę, teraz zostało z niej to, co widać. Co sądzicie?


____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
A_gawa 22:01, 18 lip 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Anulka napisał(a)


Czy wszystkie tak wyglądają? Może zostaw, niech rośnie w spokoju i zobaczysz co z niej będzie.
Niestety nie mam większej wiedzy, by pomóc.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Katte 08:10, 19 lip 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Anulka napisał(a)


One tak wyglądają , szczególnie młode okazy - tak płoży się trochę po ziemi - zostaw w spokoju - na jesieni będzie ładna
Z nowym sezonem nabierze masy I odbije ładnie fontannowo
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Gardenarium 09:11, 19 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A_gawa napisał(a)
Moja psiulina wygryzła z doniczki kalinę angielską. Czy jak wsadzę to co wyrosło z korzenia będzie ok? Kaliny nie są szczepione na czymś tam, prawda? Kupiłam przepiękną sadzonkę, teraz zostało z niej to, co widać. Co sądzicie?


Obetnij ten kikutek i będzie dobrze
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
samboman 18:29, 19 lip 2020

Dołączył: 30 sie 2017
Posty: 19
Zwracam się z prośbą o podsunięcie pomysłu na wykonanie poniższej rabaty. Chcę aby było minimalistycznie. Mam 11 sztuk Hortensji Anabelle i z racji tego, że rabata nie jest za szeroka chciałem posadzić te hortensje poprostu w szpalerze, licząc na to, że po jakimś czasie się rozrosną.



Za rabatą będzie opaska wysypana kamieniem, a w stronę działki też już chcę wchodzić więc rabaty nie poszerzę.



Tutaj rabata z drugiej strony


Według Was warto coś dosadzić, aby nie było łyso? Czy zostawić same Hortensje aby uzyskać efekt mniej więcej jak poniżej (tutaj chyba odmiana Limelight)
[zmoderowane]
AlinaP 22:39, 20 lip 2020


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Samboman, Twój pomysł jest świetny. Zapewniam Cię, że nie będzie łyso. Wiosną, po ścięciu roslin rabata będzie pusta. Możesz pokusić się o obramowanie np. z cisa.
Pozdrawiam
____________________
Ala
AlinaP 23:06, 20 lip 2020


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811

To jest szpaler chyba 4 letni. Zabrana co druga hortensja-były potrzebne gdzie indziej. Ścinam jesienią przy ziemi. Nie wykładają się, mimo opadów. Trochę trudno kosić trawnik, więc licz się z jego stopniowym uszczuplaniem.
____________________
Ala
A_gawa 23:41, 20 lip 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Co zrobić, by się nie kładły na ziemię?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
AlinaP 09:24, 21 lip 2020


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
A_gawo, można stosować podpórki, jak do piwonii, można żywopłot. Tu akurat nie ma nic. Są osłonięte ścianą od zachodu, skąd wieje najczęściej.
Pozdrawiam
____________________
Ala
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies