Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki świerków, świerk - Picea

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki świerków, świerk - Picea

Gardenarium 08:58, 21 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Powtórzyć i zwiększyć wilgotność powietrza poprzez zraszanie. Stała wilgotność gleby, Potem po 2 tyg. oprysk dolistny Pinivitem, Powinno pomóc, wzmocnić, zasilić. Ale to mój typ nr 2 w niepolecanych więc ja ich nie sadzę. Z tego włąsnie powodu, zawsze wyglądają źle i chore.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MirellaB 08:58, 21 sty 2020


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Wiem Danusiu, że jest w gatunkach niepolecanych, ale mi bardzo się podobają więc kupiłam podobnie jak jałowce. W szkółce gdzie kupuję mają conicki i jałowce dorodne, ekstra zadbane, nigdzie tak ładnych nie widziałam - jako ogród pokazowy. Do takiego efektu będę dążyła.

Dziękuję za pomoc - zrobię ponownie opryski
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
P_Kemot 08:59, 21 sty 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 39
Witajcie,
dziś zauważyłem na swoich conicach niepokojące przebarwienia. W tym roku na przędziorki pryskałem już dwukrotnie. Wczoraj, nie zauważyłem niczego, dziś widok jak na załączonych zdjęciach. Pierwszy raz u siebie spotkałem się z czymś takim. Drzewa mają już po 8 lat. Proszę o Wasze rady.

P_Kemot


____________________
Mazan 08:59, 21 sty 2020

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Możliwe, że nie do końca się z nim rozprawiłeś. Podczas suchej, gorącej pogody mnożą się bardzo szybko i zabiegi trzeba powtarzać, czasem co 14 dni. Chociaż nie widzę dokładnie, ale wygląda w niektórych miejscach na pajęczynkę, a suche powietrze, również podłoże dopełniają obrazu.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
P_Kemot 08:59, 21 sty 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 39
Mazan, dziekuję za komentarz. Biorę sią za robotę

P_Kemot
____________________
koti 08:59, 21 sty 2020

Dołączył: 16 wrz 2014
Posty: 29
Czy conicę można formować przez cięcie? Mam brzydki nieforemny okaz (tak to jest jak się kupuje w ciemno w necie), proszę o pomoc jak i kiedy to zrobić?



Jak można poprawić kondycję drzewka, które od dołu już nie ma takich żywo-zielonych igiełek?

Gardenarium 09:00, 21 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
jarek_kr napisał(a)
Cześć
Coś niedobrego mi sie dzieje z konikami
Podlewane, wynawożone, pies na pewno ich nie podlewa
Było dobrze przez rok dwa teraz coś jest nie tak
Popatrzcie proszę:




Pozostałe rośliny czy to iglaste czy liściaste rosną aż milo popatrzeć

Pozdrawiam
Jarek


frezja napisał(a)
Znalazłam pomoc : http://www.ogrodowisko.pl/watek/2095-swierk-conica-zasychanie-igiel-przyczyna
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Flower1 09:00, 21 sty 2020


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Kurcze ,przyleciałam bo u mnie tez sie cos dzieje ,jestem cała w strachu.
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
Gardenarium 09:00, 21 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
koti napisał(a)
Czy conicę można formować przez cięcie? Mam brzydki nieforemny okaz (tak to jest jak się kupuje w ciemno w necie), proszę o pomoc jak i kiedy to zrobić?



Jak można poprawić kondycję drzewka, które od dołu już nie ma takich żywo-zielonych igiełek?



Na dole już nic nie wyrośnie, ale kulę z tego można zrobić. Najlepiej przyciąć następnej wiosny. Wtedy zabuduje się nowymi pędami i będzie ładnie wypełniony.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mazan 09:00, 21 sty 2020

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Jarek_kr

Przypomina brunatnienie igieł świerka. Należy dokładnie oczyścić drzewko z chorego igliwia, wybrać opadające igliwie i opryskać 3 x co 10 dni stosując Dithane, Topsin.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies