Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik spalony / zniszczony nawozem

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik spalony / zniszczony nawozem

brodzia76 13:05, 14 maj 2018

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 4
2 tygodnie, na całym trawniku
jason 14:13, 14 maj 2018

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 130
Pierwsze efekty po glifostacie widac właśnie po około 2 tygodniach, możliwe, że tam gdzie już uschło poszło więcej. Poczekaj, wydaje mi się, że chwasty zaczną zamierać powoli, trawa niestety też. Jest tez kwestia stężenia, te trudne do zwalczenia chwasty wymagają większego stężenia, zalezy co tam na trawniku rośnie. Trawnik raczej nie do odratowania, nawet jakby zostało tak jak jest na zdjęciu to i tak cięzko byłoby to połatać.
brodzia76 19:44, 14 maj 2018

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 4
To się wkopałam ,kupiłam środek na wielolistne a załatwiłam trawę.Jak dalej postępować? Zasiać nową?
Zbiggi86 11:56, 17 maj 2018

Dołączył: 17 maj 2018
Posty: 2
Niedawno zakupiłem działeczkę, która niestety była (jest) zaniedbana przez poprzednich właścicieli i w związku z tym mam pytanie odnośnie trawnika (o ile tak go można nazwać), otóż skosiliśmy trawę i wygląda to tak jak na zdjęciu (trawa w ogóle nie była podlewana). Jak kroki najlepiej podjąć aby doprowadzić trawę do wyglądu? Czy skupić się tylko na koszeniu i częstym podlewaniu czy też dosiać lub zastosować nawóz? Możemy również użyć wertykulatora i aeratora jeśli to jest wskazane.
Z góry dziękuję za pomoc.

minimini 14:57, 17 maj 2018

Dołączył: 12 sie 2014
Posty: 3
Ja bym zasiała nowy trawnik. Trochę pracy cię czeka zanim doprowadzisz to wszystko do porządku ale myślę, ze warto U nas trawa jest zielona ale bardzo często ją nawadniamy. Dzisiaj na [reklama]. Na pewno ci się przyda taki system. Poza tym warto zainwestować w siewniki i takie buty z kolcami do nakłuwania trawy.
jason 07:11, 18 maj 2018

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 130
Zbiggi86, wrzuć zdjęcie trawy przed koszeniem bo nie wiadomo jak to tak naprawde wygląda, ile trawy, ile dzikiej trawy i ile chwastów. Tak czy siak, niezależnie od tego co tam rośnie to myślę, że skosiłeś za nisko.
Gardenarium 07:15, 18 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Moim zdaniem na początek dobrze skosił.
Teraz trzeba najpierw nawóz i podlewanie. Ja się zazieleni, pokaż przed koszeniem i po koszeniu. Ten trawnik jest chyba równy więc wart ratowania i to bym zalecała

Da się jak najbardziej tylko żarcia i wody potrzebuje. Chwastami zajmiesz się później. Pokażesz jakie są.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zbiggi86 07:30, 18 maj 2018

Dołączył: 17 maj 2018
Posty: 2
Gardenarium napisał(a)
Moim zdaniem na początek dobrze skosił.
Teraz trzeba najpierw nawóz i podlewanie. Ja się zazieleni, pokaż przed koszeniem i po koszeniu. Ten trawnik jest chyba równy więc wart ratowania i to bym zalecała

Da się jak najbardziej tylko żarcia i wody potrzebuje. Chwastami zajmiesz się później. Pokażesz jakie są.


Dziękuję za odzew
Niestety ale nie pomyślałem, żeby zrobić zdjęcie przed koszeniem także nie mam jak takiego wstawić
Czy przed nawożeniem użyć jeszcze wertykulatora / aeratora czy od razu nawozić?
Co do samych nawozów, są lepsze / gorsze czy po prostu kupić którykolwiek?
Jeśli będę podlewał co drugi dzień, czy to wystarczy?
Trawnik jest o dziwo równy więc w tym zakresie nie są potrzebne zabiegi na szczęście
Gardenarium 22:20, 18 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie wiem jaka jest u ciebie pogoda, ale moim zdaniem w maju, podczas upałów, wertykulacja jest zbędna. Skoszony jest nisko, więc teraz nawóz (wieloskłądnikowy do trawnika, np Florovit lub jakikolwiek, ale nie długo działający, tylko normalny.

I lać wodę, przez 3 dni najpierw, żeby dobrze granulki się rozpuściły.
Potem nioe wiem czy co drugi dzień, nie wiem jaka gleba czy piasczysta czy dobrze trzymająca wodę. Tutaj przepisu się nie daje. ma być wilgotny potem, a nie że co drugi dzień albo co trzeci dzień. Tak się nie robi. Ma być mokry a nawóz rozpuszczony.

Obawiam się jednak, że nie umiesz nawozić równomiernie i trawnik będzie w łaty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ania35 22:54, 21 maj 2018

Dołączył: 21 maj 2018
Posty: 1
Witam
Pomocy !
Trawnik z rolki . Cześć zdjęta gdyż zgniła dosiewaliśmy i trawka pięknie urosła .
Jednak trawa stara zaczęła brązowieć i przesuszać się .
Podlaliśmy ją nawozem z azotem
Widzę że z bliska trawa ma suche jasne końcówki pewnie ją spaliliśmy :/
Jak ją ratować i jak najlepiej podlewać
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies