Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik spalony / zniszczony nawozem

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik spalony / zniszczony nawozem

Hamster 11:14, 26 maj 2018

Dołączył: 26 kwi 2018
Posty: 16
Około 2 tygodnie temu postanowiłem rozsypać trochę nawozu na moj świeży trawniczek. Wysypałem taką ilośc, jaka była podana w instrukcji. Nie wiem, czy tak wygląda paląca się od nawozu trawa, ale trawnik zaczął od kilku dni wyglądać tak. Macie jakies porady??
Gardenarium 00:28, 29 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wniosek jest taki, tu gdzie zielone ciemne - trawnik otrzymał nawóz, a tu gdzie jasnozielono - ominąłeś, albo znacznie mniej spadło.
Porada jest taka: poćwicz równomierne rozsypywanie nawozu, bo nie wyszło niestety. Ale da się tego nauczyć po kilku razach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Hamster 12:27, 30 maj 2018

Dołączył: 26 kwi 2018
Posty: 16
Czy dosypać nawozu w te jasne miejsca??
Gardenarium 18:57, 30 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dosypać, ale nie spal tych ciemnozielonych, posyp tylko w jasne i podlewaj.
A za miesiąc posyp równomiernie po całym trawniku.
Jak nadal będą plamy, to twoja wyłacznie sprawka nie trawnika
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iVi 15:40, 17 cze 2018

Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 2
Witam, przeczytałam cały wątek i już wiem, że spaliłam trawę nawozem.
Pójdę za radami z wcześniejszych postów, wydrapię suche miejsca i dosieje nową trawę.
Jestem początkującą ogrodniczką i mam pytania do bardziej doświadczonych;
1. Czy polecicie konkretne podłoże pod trawę?
2. Jaka mieszanka trawy do dosiania będzie najlepsza?
3. Czy po dosianiu trzeba wałować te miejsca?
4. Warto kupić coś typu: "Magiczna dosiewka do trawnika" 3w1 Substral?
5. Jeśli teraz dosieję trawę, kiedy najlepiej nawozić? Pewnie nie prędko?

Z góry dziękuję za pomoc

iVi 15:40, 17 cze 2018

Dołączył: 17 cze 2018
Posty: 2
Gardenarium 07:37, 18 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Są w workach specjalne podłoża pod trawniki, tak jest napisane na worku, nie może to być suchy torf, czyli substrat, musi być w nim prawdziwa ziemia zawarta.

Ewentualnie kompost, ale parowany, bo na nie parowanym mogą być nasiona chwastów i wzejdą w trawniku.

Mieszanka traw najlepsza będzie taka sama jaką użyłaś do siania. Inna może mieć skład całkiem różniący się i będzie to bardzo widać na trawniku.

Nie trzeba wałować, wystarczy przegrabić, żeby wpadła miedzy źdźbła a potem wyrownać odwrotną stroną grabi.

Nie warto kupować żadnych magicznych dosiewek


Teraz dosiej, niech wzejdzie, niech rośnie, a o nawożenie to jeszcze daleka droga, bo wrócisz do miejsca początkowego, czyli spalonej trawy

Zadbaj raczej o optymalne podlewanie, a nie o nawożenie.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MaCiek 18:42, 05 sie 2018


Dołączył: 05 sie 2018
Posty: 5
Witajcie, jako nowy użtkownik pragnę sie przywitac.

Proszę was o pomoc lub poradę, ewetualne kroki co dalej zrobic.

Trawnik wysiałem 02.06




Około 01.07 sypnąłem nawóz florvit

I taki był efekt.
Kolejnym krokiem bylo pryskanie na chwasty mniszkiem dwa tygodnie temu a 5 dni temu podlane wraz z nawozem humus active papka do trawnika.





Po kilku dniach trawnik zaczyna jakby umierac, czy przesadziłem z środkami pielęgnacyjnymi czy to wina upałów , zaznacze ze trawnik jest w słońcu od 7:00do 18:00 w pełnym słońcu.
Proszę was o poradę.
Mam ochotę nasypac florovitu bo po nim byl najlepszy efekt .
Gardenarium 19:56, 05 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nic nie syp, zaszkodził mu Mniszek, nie robi się odchwaszczania na tak młodym trawniku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MaCiek 20:20, 05 sie 2018


Dołączył: 05 sie 2018
Posty: 5
W centrum ogrodniczym powiedzieli że mozna juz pryskac po kilku koszeniach jak rozumiem tylko po aby sprzedac produkt....
Co Pani mi teraz radzi, tylka lac wode i czekac?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies