Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Plamy na trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Plamy na trawniku

wislak04 20:51, 08 lip 2020

Dołączył: 08 lip 2020
Posty: 1


Witam. Proszę o pomoc. Trawa zasiana początkiem czerwca. Dzień przed sianiem trawy podany siewnikiem na krzyz nawoz SUBSTRAL DO SIEWU (dawka jak na opakowaniu). Nawadniany z węża. Pojawiają się brązowe plamy. Robi się ich co raz więcej.
Riken88 19:00, 13 lip 2020

Dołączył: 13 lip 2020
Posty: 1
Witam.
Mam duży problem z trawnikiem. Trawnik założony 2 lata temu z siewu, koszony regularnie, nawożony i praktycznie co roku pojawia się ten sam problem z żółknięciem(?) trawy. Im dalej w las czytaj w lato tym gorzej. Przesyłam zdjecia z przed 2 tygodni po koszeniu



I po dzisiejszym koszeniu



Co robię źle? Może zbyt krótkie koszenie? Ilość wody wydaje mi się wystarczająca bo w tym roku ciągle pada.
Pawel8787 18:56, 25 lip 2020

Dołączył: 25 lip 2020
Posty: 2
Witam co z moim trawnikiem jest nie tak
Trawnik zakładany w październiku regularnie podlewany sypany nawozami saletrą przez firmę która wykonywała usługę
Firma stwierdziła że rzucił się grzyb zgoliła trawnik na 2cm zrobiła delikatne napowietrzanie i po 3 tyg sytuacja jak na zdjęciach czy to normalne

Gardenarium 09:19, 30 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Regularnie sypany nawozami (saletrą)---

a dlaczego saletrą a nie wieloskładnikowym nawozem?
Skoro stwierdzili grzyb, to dlaczego nie opryskali na grzyba?

Moim zdaniem trawnikowi brakuje makroskładników i mikroskładników, albo jest przenawożony azotem.
Wypuść wyżej, opryskaj na grzyba Topsinem skoro może być.
Potem po koszeniu podlewaj i obserwuj.

Ja nie zaryzykuję porady - nawieź wieloskłądnikowym nawozem do trawników, bo nie mam pewności co do przenawożenia. Odczekaj dwa tygodnie.
Kiedy był nawożony?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pawel8787 22:25, 03 sie 2020

Dołączył: 25 lip 2020
Posty: 2

W kwietniu sypany był nawóz wieloskładnikowy, w maju saletra. Pod koniec czerwca pojawił się grzyb i firma 8 lipca robiona napowietrzanie trawnika oraz sypali nawóz yara mila hydro complex. Stan trawnika za bardzo się nie poprawił, więc 27 lipca sypali saletrę. Po tygodniu czasu nie ma wielkie różnicy w wyglądzie trawnika. Podlewamy rano 4 razy w tygodniu przez 15 minut. Kosiarkę robota przestawiliśmy z 4cm na 6 cm.











Gardenarium 11:24, 04 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mateusz32 napisał(a)
Witam. Tak jak w temacie, mam maly problem z trawnikiem, w niektorych miejscach trawa wyglada na zgnita, zolta... a w niektorych jest zielona...
Nie wiem co mam z ta zgnita teraz zrobic... Skosic na krotko i ja wygrabic? Czy jest jakis nawoz ktory by pomogl?
Wydaje mi sie, ze w tych zgnitych miejscach trawa jest zbyt gesta i pewnie nie oddychala...
Jesli ktos mial/ma podobny problem to prosze o informacje co mozna zrobic


Może za gęsto była posiana i to normalne, że zgnije ten nadmiar bo nie ma po prostu miejsca na krzewienie się.
Nawóz jest nierównomiernie rozsypany, stąd te plamy żółte, albo spalony.
Co robić, nic nie nawozić, wygrabić, potem wyżej kosić i czekać. Idą upały,, podlewać. W tym roku
pogoda jest nieprzewidywalna, albo leje albo skwar.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mateusz_saw 12:23, 04 sie 2020

Dołączył: 03 sie 2020
Posty: 2
Dzień dobry,
przenoszę mój problem do odpowiedniego działu.


Zasiałem 3tyg temu Barenburg rpr sport, trawnik podlewałem codziennie bo opadów ostatnio jak na lekarstwo 30-40min . Zwałowałem przed pierwszym koszniem i po paru dniach zauważyłem ogromne żółtawe place. Trawa w miejscach gdzie była najpiękniejsza tj. np. wokół zraszaczy zrobiła się nagle żółta.

Wczoraj posypałem trawnik polifoską start bo najpierw uważałem, że te żółte wysychające place to efekt suszy ale to niemożliwe, że wokół zraszacza robi się nieciekawie z tego powodu. Czy możliwe jest, że wypłukałem za bardzo minerały albo "przelałem" trawnik?














Gardenarium 08:27, 06 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wydaje mi się że trajektoria opadu wody zraszaczy jest nieprawidłowa, przy samym zraszaczu spada mniej wody. Ustaw szklanki/słoiki blisko zraszacza i dalej, puść nawadnianie na 10 minut i sprawdź ile wody spadło.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:29, 17 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kuba147963 napisał(a)
Witam.
Przez okres dwóch tygodni pojawiły mi się takie o to plany na trawniku. Nawóz był stosowany 4 tygodnie temu. Co może być powodem tych o to plam?



Powodem tych plam może być:

- za mało podlewania
- zbyt duża dawka nawozu i wypalenie
- dobra dawka nawozu, ale brak rozpuszczenia nawozu czyli za mało podlane
- suczka i mocz suczki - wypalenie

Naprawa:


- niskie skoszenie
- wydrapanie suchej trawy
- posypanie i przegrabienie ziemią
- lanie wody w dużej ilości celem odbudowania trawnika
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sonia_M 10:00, 17 sie 2020

Dołączył: 01 mar 2020
Posty: 73
W tym roku na mój ogród to same jakies plagi padly. Nie ominęło nawet trawy. Wlasciwie to nie mam takiego pięknego trawnika, jak tutaj można zobaczyć, bo niestety granicze z nieuzytkiem z ktorego zasialo mi sie wszystko co sie dalo. Z pól przychodzą krety, nornice, więc sie juz pogodzilam ze trawnika to ja u mnie nigdy nie bede miala. Do tego sama zasiala sie koniczyna i ona przewaza. Niepokoi mnie coś co pierwszy raz się pojawiło. W trzech miejscach pojawily sie uschniete placki. Nie mam psa i nie ma mozliwosci zeby jakis obcy pies wszedl. Jedne plamy mam tam gdzie od poludnia jest cien a jedna gdzie slonce micno operuje. Ma ktoś pomysł co to moze byc i co mam z tym zrobic? Tak to wygląda.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies