Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trzy jabłonie - marzenia o ogrodowym azylu

Pokaż wątki Pokaż posty

Trzy jabłonie - marzenia o ogrodowym azylu

Karolinek 20:48, 07 lut 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
Edytko, zdrówka życzę i dużo, dużo słońca. Cieszę się z Twoich odwiedzin

Jagódka, fajnie że zajrzałaś i przeczytałaś. A może Twoim tawułkom niesprzyjały warunki? lubią dość cieniste miejsca i wilgoć. U mnie pod jabłonką mają dobrze. Pozdrawiam!

____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
Nikita 23:57, 07 lut 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Karolinko wpadam z rewizytą. Piękny ogród tworzysz…hosty, żurawki to moje klimaty. A tuje wcale nie posadzone są rzadko, one naprawdę urosną...pomysł z miskantami popieram, będą się super komponowały z zielenią iglaków.
Pozdrawiam i na pewno będę zaglądała.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Karolinek 13:56, 08 lut 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
Nikita, cieszę się, że obejrzałaś mój mikrusowy ogródek i pocieszyłaś z tymi tujkami. Ja jestem trochę "w gorącej wodzie kąpana", chciałabym od razu wielgachne rośliny mieć. Miłej soboty!
____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
jagoda99 19:35, 10 lut 2014


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
Karolinko dziekuje ze bylas
U mnie dalej zimno znowu zapowiadaja snieg chyba jednak bylam niegrzeczna ze taka mam pogode
Nawet jak sie ociepli to zanim te chaldy sniegu stopnieja to dlugo potrwa
pozdrawiam
____________________
ogrodeczek jagody99 - Wizytówka ogrodeczek jagody99
Karolinek 20:05, 10 lut 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
Cały czas zastanawiam się nad tą rabatą z posadzonymi w październiku tujami. Oddziela ona mój ogródek od trawnika sąsiadki, i od tej strony dalej jest droga i blok. Chciałabym choć trochę się "zasłonić" i myślę nad dosadzeniem jeszcze jednego piętra z roślin, ale właśnie jakich? Może macie jakiś pomysł?





____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
Karolinek 20:09, 10 lut 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
jagoda99 napisał(a)
Karolinko dziekuje ze bylas
U mnie dalej zimno znowu zapowiadaja snieg chyba jednak bylam niegrzeczna ze taka mam pogode
Nawet jak sie ociepli to zanim te chaldy sniegu stopnieja to dlugo potrwa
pozdrawiam

To strasznie szkoda, ale i nas jeszcze nie wiadomo, czy zima powiedziała sobie basta, a już krokusy i inne cebulowe zaczynają się wychylać z ziemi.
Zyczę dużo słońca i jak najszybszego nadejścia wiosny!
____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
Selly 20:11, 10 lut 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Trochę za wąska ta rabatka. Trzeba ją poszerzyć i wtedy będzie miejsce na kolejne piętra. Tuje będą stanowiły wysokie tło, przed nim średnie pietro np coś kulistego szczepionego na pniu - np żólto - zielona trzmielina na pniu 3 szt. a przed nimi najniższe pietro np lawenda. Danusia zawsze radzi, żeby rabaty byłu pietrowe i różnokolorowe
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Karolinek 20:26, 10 lut 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
Dziękuję Selly, masz rację, że zbyt wąska. Mam jeszcze w donicach zabezpieczone dość wysokie tuje na pniu cięte w kule, ale na razie są wyższe od posadzonych szmaragdów i nie wiem, czy dobrze tam będą wyglądać.
____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
Selly 07:44, 11 lut 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Moim zdaniem lepsze byłoby coś na pniu co się będzie odróżniać na tle szmaragdów. Tuje na pniu na tle innych tui będą się zlewać , jeśli są w tym samym kolorze. No chyba , że są np żółte. Wtedy będzie to bardzo fajnie wyglądać. Różnica w wysokości kiedyś zniknie, gdy tylne szmaragdy urosną, ale żle dobrane kolory nie znikną

Z resztą tam nie koniecznie musi być coś na pniu. Ładnie wyglądałyby też różaneczniki jako średnie piętro podsadzone wrzosami . Różaneczniki ze swoimi dużymi i błyszczącymi liśćmi też ładnie wyglądają na tle szmaragdów.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Karolinek 10:14, 11 lut 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
Tujki na pniu są też ciemnozielone. Więc chyba pójdą w inne miejsce.
Myślę jeszcze o szpalerze hortensji np. "limki" lub 'Phantom' (już jedna tej odmiany tam rośnie) przed szmaragdami, a pomiędzy miskanty 'Variegatus', które rozjaśnią rabatę i wprowadzą wskazany, przy statycznych tujach, ruch. Jak myślisz?
____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies