Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Gardenarium 10:38, 25 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym poradziła inaczej.

Kup wystarczającą długość węży ogrodowych do podlewania, kup wachlarz żeby pokrywał idealnie powierzchnię trawnika, nastaw się na spore rachunkami za wodę, jeśli masz płatną i lej wodę. Godzinę, dwie codziennie. Wcześniej posyp nawozem do trawników.

Po takim np. tygodniu lania wody zobaczysz, co zacznie rosnąć i się zielenić.

Chwasty załatwisz później, na razie skup się aby odrosła trawa. Potem oprysk na chwasty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marcin544 07:28, 26 cze 2017

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
Witam
Czy ktoś używa takiego aeratora jak na zdjęciu ?

[zdjęcie zmoderowane]

Chce zrobić wał z kolcami tylko pytanie czy sprawdzi sie w przydomowym ogrodzie ? Jaka długość kolcy będzie odpowiednia ?
Pozdrawiam
natalia 16:06, 26 cze 2017

Dołączył: 19 paź 2015
Posty: 8
Witam,
też jestem w trakcie zakupu areatora takiego podobnego jak na zdjęciu..i mam pytanie czy można teraz go użyć? mój trawnik ma 1,5 roku...ziemia jest gliniasta i w niektórych miejscach nawet nie da się wbić zraszacza
Gardenarium 18:26, 26 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
marcin544 napisał(a)
Witam
Czy ktoś używa takiego aeratora jak na zdjęciu ?



Chce zrobić wał z kolcami tylko pytanie czy sprawdzi sie w przydomowym ogrodzie ? Jaka długość kolcy będzie odpowiednia ?
Pozdrawiam


Jeśli to nie twoje zdjęcie to muszę usunąć. Jeśli masz siatkę p. kretom to może ją taki wał zniszczyć. A jeśli nie masz siatki to taki wał jest ok do aeracji. Nakłuwania.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:27, 26 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
natalia napisał(a)
Witam,
też jestem w trakcie zakupu areatora takiego podobnego jak na zdjęciu..i mam pytanie czy można teraz go użyć? mój trawnik ma 1,5 roku...ziemia jest gliniasta i w niektórych miejscach nawet nie da się wbić zraszacza


No to pozamiatane. Skoro nie da się wbić to i kolce się nie wbiją.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marcin544 01:12, 27 cze 2017

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
Gardenarium napisał(a)


Jeśli to nie twoje zdjęcie to muszę usunąć. Jeśli masz siatkę p. kretom to może ją taki wał zniszczyć. A jeśli nie masz siatki to taki wał jest ok do aeracji. Nakłuwania.

Prosze dac mi ze 3 dni a zamienie na swoje zdjęcie jestem w trakcie wykonania takiego areatora
Pozdrawiam
Gardenarium 23:32, 27 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie zamienisz bo czas edycji postu minie. Wklej w następnym poście. Ten usuwam, bo potem zapomnę i zostanie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rafaelito 08:57, 29 cze 2017

Dołączył: 03 mar 2017
Posty: 21
Gardenarium napisał(a)


No to pozamiatane. Skoro nie da się wbić to i kolce się nie wbiją.


Czyli już się nic nie da zrobić aby rozluźnić ziemię w trawniku? Nawet ciężkim wałem z kolcami?
Gardenarium 23:57, 29 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Piaskowanie, Wbijanie, wkłuwanie rurek i zamiatanie weń piasku.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rafaelito 09:57, 30 cze 2017

Dołączył: 03 mar 2017
Posty: 21
Dziękuję za odpowiedź. Od soboty walka z twardą ziemią.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies