Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

DAWID89 18:20, 19 lis 2017

Dołączył: 30 cze 2017
Posty: 9
Witam mam pytanie na jaką wysokość ustawić wertykulator by było nie za głęboko ale też nie za płytko?
Gardenarium 15:54, 20 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
I to jest dobre pytanie za 100 zł, jaki masz wertykulator?? pokaż zdjęcie lub jego regulację wysokości. Każdy zapewne da się ustawić na odpowiednią wysokość.

Każdy wertykulator ma stopnie do ustawiania. Jak je ustawić, najpierw na najwyższy, spróbować wertykulować, potem niżej, spróbować, aż do osiągnięcia prawidłowego stopnia weretykulacji.

Wysokość ustawienia zależy od stanu trawnika, czy dużo filcu, czy rzadki trawnik. Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anna_t 16:01, 20 lis 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Danusiu a można jeszcze kosić trawnik? uwielbiam taki wykoszony ładnie i trochę mnie korci jeszcze, u mnie mrozów jeszcze nie ma, nawet szronu rano.
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Gardenarium 16:02, 20 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie tylko można, ale trzeba, gdy trawnik urósł to oczywiście że można. Wczoraj kosiłam akurat
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anna_t 18:04, 20 lis 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
super
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
KasiaBawaria 08:26, 21 lis 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Podziele sie wami moimi doswiadczeniami na gliniastej glebie. Mieszkam na 600 m.p.p.m.I sniegu mamy zawsze duzo i dlugo. Dlatego trawnik wiosna na gliniastej ziemi wygladal czesto zle. Odkad jesienia go napowietrzam i posypuje piaskiem, zimuje bez problemu. Troche sie z tym nachodze, ale traktuje to jako fitness.
Woda latwiej zima odplywa i korzenie nie gnija tak.

____________________
Zapraszam na kawe
DAWID89 19:21, 22 lis 2017

Dołączył: 30 cze 2017
Posty: 9
Gardenarium napisał(a)
I to jest dobre pytanie za 100 zł, jaki masz wertykulator?? pokaż zdjęcie lub jego regulację wysokości. Każdy zapewne da się ustawić na odpowiednią wysokość.

Każdy wertykulator ma stopnie do ustawiania. Jak je ustawić, najpierw na najwyższy, spróbować wertykulować, potem niżej, spróbować, aż do osiągnięcia prawidłowego stopnia weretykulacji.

Wysokość ustawienia zależy od stanu trawnika, czy dużo filcu, czy rzadki trawnik. Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie


w tym problem że jeszcze nie mam wertykulatora za stanoawiam się kupić Stiga SV 213 E lub Wolf garten VA346 E cenowo podobne tylko nie wiem który lepszy ?
Filc jest słaby trawa średnio zagęszczona.
Gardenarium 13:40, 23 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja też nie wiem, który lepszy. Każdy będzie dobry.
Skoro filc słaby, to zacznij od stopnia najwyższego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
DMN 16:05, 25 lut 2018

Dołączył: 31 mar 2016
Posty: 20
Witam.
Zastanawiam się nad kupnem aeratora i wertykulatora 2w1 1400 W firmy Garden tech. Trawnik mam nie duży ale wiadomo jak chcę się mieć ładny to i przy małym jest co robić.
Bo do tej pory nakłuwałem i wygrabiłem wszystko ręczne bez nacinania darni.
W tym roku po tych mrozach będzie warto to wykonać więc może taka maszynie przyda mi się, jak uważacie?
Pozdrawiam Damian.
neverland 12:38, 26 lut 2018


Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 32
Ja zakupiłem z sieciówki 1800 wat, czeka na tą jedną chwilę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies