Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Anabell 22:50, 05 kwi 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Paulino - tak wygląda po wertykulacji, dałaś nawóz poszła woda, trzeba czekać odrośnie.
widzę w kilku małych miejscach prześwit, ja zrobiłabym dosiewkę trawy w tych miejscach, poza tym jest tu bardziej cienisto i dłużej trzeba czekać na odrost.

Ja nie mam doświadczenia z trawnikiem z rolki. wydaje mi się zasada taka sama.
Najlepiej doradzi szefowa.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
PaulinaS 14:41, 06 kwi 2017

Dołączył: 05 kwi 2017
Posty: 2
Pani Danusiu, czekam na odpowiedź. Bardzo zależy mi, żeby zareagować jeszcze na początku kwietnia, aby cały sezon cieszyć się piękną trawką
A jeżeli polecacie jednak dosiewkę to jakiej trawy powinnam użyć do istniejącej trawy z rolki?
KasiaBawaria 07:02, 07 kwi 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ja bym zrobila dosiewke tylko tam, gdzie sa lyse placki.Tam gdzie przeswity sa nie. Zarosnie sama. Nie dobrze jak rosna pojedyncze roslony za gesto. Choruja potem.
____________________
Zapraszam na kawe
misiek80 14:11, 13 kwi 2017

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Witam. Mam, a w zasadzie za rok/dwa będę miał taki problem. Trawnik założony w V-IX 2016 r. (powoli, solidnie kawałek po kawałku). Po zimie trawnik nie wyglądał najgorzej, a nawet całkiem ok, więc tylko go lekko wygrabiłem, nisko skosiłem i tydzień temu nawiozłem saletrą wapniową YaraLiva Tropicate (3kg/100m2). Trawnik po tym tygodniu od nawiezienia saletrą, mimo że teraz jest zimno zrobił się soczyście zielony i wygląda naprawdę bardzo efektownie. I póki co jest ok. Niestety za rok/dwa czeka mnie pierwsza aeracja/wertykulacja. Problem w tym, że mam położona siatkę przeciw kretom na jednakowym poziomie na całych 500m2 trawnika. Jednak kiedy robiłem trawnik zrobiłem go ze spadkiem na zewnątrz działki i efekt jest taki, że w jednej części działki siatka jest 10 cm pod trawą, a w drugiej 2 cm pod. Jak w przyszłości podejść do wiosennych prac? Wertykulacja i aeracja raczej nie wchodzi w grę, ponieważ na bank potnę siatkę, a tego chciałbym uniknąć.
stefan_jotek 17:58, 16 kwi 2017

Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 17
Witam, moj trawnik po zimie wyglada fatalnie, prosze spojrzec i ocenic ponizsze zdjecia. Zakupilem wertykulator reczny, czy moj trawnik nadaje sie w ogole na wertykulacje? Kiedy moge ja wykonac? Narazie trawnik i ziemia jest strasznie nasiaknieta, jak rozumiem nakezyvpoczekac jak troche przeschnie. Co do dosiewu trawy, czy nasiona moge rozrzucic po calym trawniku? Nalezy je przysypac ziemia ogrodowa?
Cwieku 10:08, 25 kwi 2017

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Czy kwietniowe/majowe (lub ogólnie) przymrozki mogą wpłynąć negatywnie na koszoną trawę?
bartek_s1992 14:22, 25 kwi 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Proszę o radę: zakładam nowy trawnik, chciałbym pozbyć się wszystkich chwastów przed założeniem nowego trawnika z siewu. Czym popryskać aby szybko pozbyć się chwastów abym mógł przystąpić do prac ?
Gardenarium 08:08, 26 kwi 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bartek nie wklejaj w 5 watkach tego samego pytania, proszę

http://www.ogrodowisko.pl/forum/search?utf8=%E2%9C%93&q=bartek_s1992&search_in=posts&commit=Szukaj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:34, 25 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Paulinn napisał(a)
Witajcie, przeprowadziłam się do nowego domu i zastałam taki trawnik. Co z tym zrobić, jak odratowac?




Dziękuję
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Astusia86 10:35, 25 cze 2017

Dołączył: 28 wrz 2015
Posty: 15
Nie jestem specjalistą, ale chyba trzeba będzie zacząć od nowa. To zielone to chyba chwasty a jak pozbędziesz się żółtego, to nic nie zostanie. Dam Ci dobrą radę. Przyłóż się do przygotowania podłoża pod nowy trawnik. Ja zawaliłam na początku i teraz ,,zbieram żniwo" mojego skąpstwa i lenistwa. Ziemia jest jałowa, przy grabieniu zawsze zbieram jekieś niechciane kamyki i notorycznie walcze z chwastami
Jak to mówią: chytry 2 razy traci
Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies