Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Gardenarium 07:21, 22 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U mnie nie zakwitnie, bo została wykarczowana przez budowniczych, którzy rozbabrali ulicę.

Obserwuj po Warszawie i po ogrodach, na pewno będzie widać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dubois 08:23, 27 mar 2017

Dołączył: 04 kwi 2014
Posty: 16
Czy wykonując wertykulację w przyszły weekend można od razu robić dosiewki? i czy po wertykulacji można od razu zasilić trawnik saletrą? w jakiej kolejności wykonać te czynności?
bartek_s1992 18:28, 27 mar 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Ponawiam pytanie poprzednika. W piątek mam w planie wykonać wertyulację wertykulatorem spalinowym. Nigdy tego nie wykonywałem, mam nadzieję że sobie poradzę. Kilka pytań:
1- proszę o jakąś radę co do obsługiwania tego sprzętu, tj. jak głęboko wertykulować, czyt można cofać srzęt podczas pracy
2 - czy jest konieczność sypania ziemii po tym zabiegu ? Jeśli tak to jaką ziemię najlepiej sypać ?
3 - kiedy nawozić trawnik po przeprowadzonym zabiegu ? Jaki nawóz stosować ? Może być nawóz używany do pól uprawnych typu polifoska ?
Cwieku 19:49, 27 mar 2017

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Jeśli jest tu ktoś z okolic Warszawy, to proszę o info jak zakwitnie forsycja, bo stoję w blokach startowych i zastanawiam się czy w najbliższą sobotę ruszać z trawnikiem
Cwieku 19:49, 27 mar 2017

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Jeśli jest tu ktoś z okolic Warszawy, to proszę o info jak zakwitnie forsycja, bo stoję w blokach startowych i zastanawiam się czy w najbliższą sobotę ruszać z trawnikiem
ricco1 19:19, 28 mar 2017

Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 77
Ja też sie zastanawiam kiedy zrobic wertykukacje i nawoz.
katel 23:11, 28 mar 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
My w sobotę robiliśmy - myślę że spokojnie można ruszać .
Bartek trawnik ma być porządnie "wyczesany" - powinno być dużo sianka.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
bartek_s1992 14:19, 29 mar 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
W takim razie ruszam w piątek Sypaliście zimię po tej wertykulacji ?
katel 18:22, 30 mar 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Powinniśmy piasku sypnąć, bo mamy glinę ale nawet jeszcze nawozu nie sypnęliśmy - czasu ciągle mało może się w sobotę uda
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
KasiaBawaria 08:08, 31 mar 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
U ans od jakiegos czasu cieplo, wiec bylo pierwsze koszenie, bo trawa rosnie i dzien po zrobilam wertykulacje i nakluwanie butami. W zeszlym roku sypalam jesienia piasek na mojej glinie i pomimo ze przez 7 tygodni lezal bez przerwy snieg, to przezimowala o wiele lepiej niz poprzenie zimy. Teraz sypne kompostem, w dwoch miejscach zrobie dosiewke i w sobote dam nawoz bo ma padac. W sumie powinno sie wertykulowac po nawozeniu, jakis tydzien, dwa, ale u nas ciagle padalo i nawet nie dalo sie sypnac, bo za mokro. Z doswiadczenia widze, ze nie nalezy sie spieszyc z wertykulacja.Robion za wczesnie, wyrwie oslabione po zimie korzenie traw i beda lyse placki. U na sjuz rosnie od 10 dni i wzmocnila sie na tyle, ze nie mam w tym roku zadnych lysych plackow. Tylko ladnie wyczesana trawe.
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies