Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Gardenarium 18:16, 07 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może być, obornik granulowany jest w większych opakowaniach, workach,
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
DanielES 20:13, 07 mar 2021

Dołączył: 09 maj 2020
Posty: 52
Mam jeszcze pytanie. Jak stosować ten obornik ? Jak dużo go sypać i czy regularnie nim nawozić. Bo znalazłem różne opinie i trochę zgłupiałem. A Twoje opinie Pani Danusiu uważam za najbardziej wartościowe. Są opinie że nawozić co miesiąc a inne że raz na rok na początku wiosny. Jeśli chodzi o ilość to czy dwa opakowania po 50 litrów wystarcza na trawnik około 400 M2?
Mari007 11:09, 08 mar 2021

Dołączył: 26 lis 2019
Posty: 12
Witam serdecznie

Mam problem z trawnikiem po tej zimie.
Trawnik założony na wiosnę w ubiegłym roku - ok. 500 m2.
Trawnik w ubiegłym roku na początku był przepiękny, jednak z biegiem czasu jego kondycja się pogarszała, ale i tak był ładny, a teraz jest bardzo źle.
Nawadniany automatycznie, niestety gleba - to ciężki czarnoziem, wysokie PH.
W załączniku aktualne zdjęcia trawnika i aktualne badanie gleby, oraz zalecenia nawozowego.









Bardzo proszę o porady i sugestie, jakie czynności na wiosnę należy wykonać, aby poprawić stan mojego trawnika.

Z góry bardzo dziękuję.

Gardenarium 22:44, 09 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Strasznie ten trawnik jest po całości zasklepiony, jakby ktoś go klejem polał i się wszystko połączyło w jedną skorupę.

Koniecznie trzeba to przegrabić, aby do trawnika dotarło powietrze. Potem proszę pokazać jak wygląda po zagrabieniu lekkim wachlarzem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mari007 07:11, 10 mar 2021

Dołączył: 26 lis 2019
Posty: 12
Dziękuję bardzo za odpowiedź, jak tylko zniknie z niego kolejny śnieg będę zabierać się do pracy.
Czy odczekać, jak trawa będzie całkowicie sucha? - to może jeszcze trochę potrwać.
Gardenarium 07:13, 10 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie czekać aż trawa będzie całkowicie sucha. W tym akurat przypadku bym nie czekała.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mari007 09:39, 10 mar 2021

Dołączył: 26 lis 2019
Posty: 12
Jak śnieg zginie, to zabieram się do pracy i pokażę, jak będzie po tym wyglądał.
Gardenarium 11:52, 10 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na razie trzeba cokolwiek zrobić aby przerwać tę skorupę. Nie musisz się zawzinać od razu na amen i wyrwać nie daj b. trawę z korzeniami. Wszystko rób z umiarem. Poprawisz jak trawnik bardziej wyschnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mari007 07:51, 11 mar 2021

Dołączył: 26 lis 2019
Posty: 12
Najchętniej, to bym już zaczął, niestety jeszcze śnieg jest na trawniku, a prognoza pogody - kiepska.
Gardenarium 18:10, 11 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U nas właśnie sypie, jest jak w głębokiej zimie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies