Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Gardenarium 19:51, 25 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem, nie znam takich kompostów, Kronen to mnie odrzuca, nienawidzę worków z ziemią tej marki. Wokas nie znam, bo nie kupuję takich.
Wiesz co, znajdź kompostownię blisko siebie (jesteś anonimowy, ja nie wiem gdzie mieszkasz i daj spokój z tymi szczegółami. Kup cokolwiek, posyp i będzie po sprawie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mazilo 20:08, 25 lut 2021

Dołączył: 20 kwi 2019
Posty: 132
Jestem z Opola
Dla pani temat prosty , ale dla mnie jak widać nie
Nie wiem jak i co z ta ziemią i dlatego z góry postawiłem na ziemie i kompost w workach uznając ze to dobre produkty skoro są sprzedawane w ten sposób .
Gardenarium 15:46, 26 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Szukaj- to nie moja wina, że nie masz kompostu. Zdobądź go i będzie dobrze. Napisałeś ...Skoro sprzedają...to nie znaczy, że dobre sprzedają..idą na łatwiznę i nie mają tego co dobre, bo im się nie chce szukać. Torf nie jest dobry.

Wydaje mi się że dosyć dobrze pomagam wszystkim, są szczegółowe artykuły, odpowiedziałam ci na pytanie, a że tego nie ma to ja tutaj nie zawiniłam. Załóż kompost w swoim ogrodzie, kup komposter Radivit, przesypuj, napowietrzaj i w pół roku będziesz miał własny kompost.

Weszłam na olx i znalazłam kompost w okolicy Opola. Wystarczyło wpisać w google i jest. Link masz na prywatną wiadomość.

A także w Opolu na ulicy Podmiejskiej 69 jest kompostownia, zadzwoń i dowiedz się.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wiaan 11:10, 01 mar 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5082
Danusiu w tym roku będziemy sami przeprowadzać wertykulację trawnika. Mam pytanie czy koniec marca gdy temperatury w nocy byłyby dodatnie, czy będzie ok?

Czym startowo potraktować trawę po tym zabiegu? Będę wdzięczna za podpowiedź
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Gardenarium 15:25, 01 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tu nie chodzi o datę, a o odpowiednie warunki pogodowe. Koniec marca to może leżeć śnieg To że teraz temp. dodatnie też nie jest ważne. Ważne, aby ziemia się ogrzała, rozmarzła (teraz głębiej jest jeszcze skała). Wbij drut i zobaczysz, że nie da się głębiej niż 15 cm- tak jest u mnie.

Natomiast jakby wyznacznikiem przeprowadzenia wertykulacji oraz tego, że jest już odpowiednio ciepło i trawnik po wertykulacji ruszy - jest termin kwitnienia forsycji. A jak wiesz, jeszcze im daleko do tego.

Startowo potraktować kompostem lub granulowanym obornikiem.

Tutaj więcej informacji

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/291-latwe-ogrodnictwo-jak-zrobic-wertykulacje-trawnika

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/169-regeneracja-trawnika-po-zimie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wiaan 16:08, 01 mar 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5082
Dziękuję, właśnie ta forsycja mi chodziła po głowie Pozdrawiam
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Gardenarium 11:23, 02 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rozsądek się liczy, a nie pośpiech i robienie w niewłaściwym czasie, jeśli zrobisz teraz, to sam proces wertykulacji będzie nieefektywny i być może trzeba go będzie powtórzyć, bo nic nie da.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
DanielES 17:02, 02 mar 2021

Dołączył: 09 maj 2020
Posty: 52
Hej. złożyłem trawnik rok temu na przełomie marca i kwietnia. Trawa urosła bardzo gęsta. Niestety pojawiło się bardzo dużo filcu. Powinienem zrobić wertykulację ale trawnik ma dopiero rok. Jak myślicie można użyć wertykulatora czy uszkodzę trawnik? Nie wiem czy grabiami zrobię taką robotę jak wertykulatorem. Tzn wiem że napewno nie
Gardenarium 15:56, 03 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ustaw noże płytko lub zrób grabiami. Inaczej się nie da. Albo to albo to.

Nie wiem czy grabiami zrobię taką robotę jak wertykulatorem.

ja też nie wiem, jak się postarasz to zrobisz, nie można naruszyć korzeni i nie powyrywaj. Po prostu zagrab trawnik i wystarczy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:25, 04 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
DanielES napisał(a)
Cześć. Rok temu w kwietniu założyłem trawnik z siewu (substral samozageszczajaca uniwersalna) trawa pięknie wzrosła i wogole wyglądała latem pięknie. Pojawiały się delikatne chwasty a z biegiem czasu sporo żółtych plam. Dałem trochę nawozu na żółknięcie traawy z bioponu. Ale nieumiejętnie rozrzucilem i pojawiły się plamy ☹️ chciałbym teraz na wiosnę zadbać o trawnik na nowo. Od czego powinienem zacząć. Wertykulacja aeracja piaskowanie nawożenie ??? Dodam że mam sporo gliny na którą wysypalem kilka centymetrów ziemi specjalnej do trawników. Chyba powinienem trochę więcej jej nasypać lub wymieszać z istniejącą ziemia ale już po jabłkach a więc forumowicze od czego zacząć??


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies