Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Piotrullo141 21:52, 27 maj 2012

Dołączył: 25 mar 2012
Posty: 67
To mój krecik tak lekko nie miał, ale wiem , że już na pewno nie wróci. Pozdrawiam [*]
____________________
Amatorskie małe co nieco ...Czyli jak chcesz się pośmiać to zapraszam
Piotrullo141 00:06, 29 maj 2012

Dołączył: 25 mar 2012
Posty: 67
Witajcie ! Przepraszam , że pytam bo to już pewnie milion razy było, ale jaki teraz by był dobry nawóz na początek czerwca. Sypałem w tym roku dopiero raz saletrą YARA LIVA TROPICOTE. Nie chodzi mi o konkretną nazwę nawozy, tylko raczej o rodzaj czy teraz sypnąć jakiś wieloskładnikowy czy znowu saletrę ? No wiecie o co mi chodzi. Pozdrawiam
____________________
Amatorskie małe co nieco ...Czyli jak chcesz się pośmiać to zapraszam
Gardenarium 02:13, 29 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz na pewno nawóz wieloskładnikowy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
selene 11:27, 29 maj 2012

Dołączył: 20 maj 2012
Posty: 36
Jaki nawóz najlepiej teraz sypać?
w marcu,kwietniu i maju zastosowałam wieloskładnikowy i teraz sypnęłam saletrą..co potem,czy juz nie sypać bo za dużo???
Sebek 22:55, 29 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A powinnaś na odwrót - wiosną saletrą powinno się sypać

Teraz syp nawóz na lato - ja stosuję Yara Mil Complex, ale może być substral lub florovit.

Stosujemy raz w miesiącu lub co trzy tygodnie.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Piotrullo141 11:27, 30 maj 2012

Dołączył: 25 mar 2012
Posty: 67
Przepraszam, że Wam się wcinam. Dziękuję za odpowiedź z tym nawozem. Muszę właśnie teraz posypać tylko , że nie wiem jak u Was, ale ja to jestem załamany. Pogoda beznadziejna już od 3 dni nic nie robię w ogródku , bo zimno, ciągle wygląda niebo jakby miało padać, a chciałem żeby już w połowie czerwca był trawnik gotowy włącznie z powschodzoną trawką w dosianych miejscach no, ale nic mam nadzieję, że Wy macie więcej szczęścia w swoich ogrodach.

Czy moglibyście w miarę możliwości pomóc mi z tą studniom, bo pisałem w swoim wątku , ale nikt się nie zainteresował. Jeśli nie chce Wam się toczyć wywodów na temat cen, rurek itp. to może chociaż znacie jakiegoś fachowca i dacie mi do Niego numer, żebym mógł się z nim skontaktować i zapytać co i jak, bo chyba będzie mocno sucho w tym roku, a lać trzeba i to mocno więc musi być koniecznie ta studnia chyba. Pozdrawiam Was serdecznie i błagam o pomoc.
____________________
Amatorskie małe co nieco ...Czyli jak chcesz się pośmiać to zapraszam
selene 16:18, 30 maj 2012

Dołączył: 20 maj 2012
Posty: 36
sebek i do kiedy mogę nawozic trawę ??
Sebek 20:51, 30 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
selene napisał(a)
sebek i do kiedy mogę nawozic trawę ??


Jesienią już stosuj nawóz jesienny - ale jak będziesz widziała, że przestaje rosnąć to skończ już - ja ostatni raz chyba w październiku nawoziłem.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
wollygator 08:18, 01 cze 2012

Dołączył: 22 maj 2012
Posty: 13
Czy może mi ktoś powiedzieć co to jest za roslina (chwast)
Gardenarium 23:39, 01 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To moim zdaniem chwastnica jednostronna zwana też kurzym prosem, prosem japońskim, prosówką, prosem dzikim. Należy ją wyrywać z korzeniami i nie dopuścić do rozsiewania się, bo opanuje cały trawnik, a liście rozkładają się poziomo i nie daje się kosić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies