Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

wollygator 17:33, 23 maj 2012

Dołączył: 22 maj 2012
Posty: 13
Dzieki sliczne zabieram sie do pracy w terenie jak będa efekty to napewno wstawie zdjecie.
Gardenarium 17:57, 23 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
voldi22 napisał(a)
Pozwolę sobie na takie małe porównanie:

Zdjęcie dzisiejsze:


Efekt wertykulacji, saletry i częstego koszenia
Porównując dzień dzisiejszy z końcem kwietnia trawa straciła soczystość - czyżby nadchodził czas na drugą dawkę nawozu? Mam wrażenie, że trawa jest troszkę za sucha, pomimo, że w ostatnich dniach sporo poadało.


Wody, wody, wody...dolej koniecznie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:59, 23 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
kris2682 napisał(a)
Pytanie: co zrobic z grzybami na trawniku? Przy zakladaniu trawnika nawiezli mi troche ziemi spod pieczarek ale definitywnie to nie sa pieczarki. Rosna roznokolorowe, na cienkich nogach z blaszkami pod spodu. Boje sie troche co to za halucyny bo mam male dziecko, raczkuje jeszcze mi zje takiego grzyba i nieszczescie gotowe. Jakies rady? A i jeszcze jedno opryskalem w sobote preparatem na chwasty dwulistne i zastanawiam sie czy juz zadzialal i moge kosic, bo to jakos z lisci do korzeni idzie ten preparat?


http://www.ogrodowisko.pl/watek/1075-grzyby-na-trawniku

Grzyby kapeluszowe zwalcza się preparatem Rizolex 50 WP
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wollygator 22:41, 23 maj 2012

Dołączył: 22 maj 2012
Posty: 13
No taki efekt chciałbym dzisiaj zrobiłem to co proponowałaś teraz tylko podlewac. A powiedz mi jezeli ta trawa roczna bedzie nadawac sie do koszenia to te nasionka które dosiałem ic sie nie stanie. czy proponujesz jakas inna forme??
Jaka ziemie proponujesz do rozsypania na trawe??
wollygator 21:03, 24 maj 2012

Dołączył: 22 maj 2012
Posty: 13
Dzisiaj wszystko ładnie zrobiłem na starej trawie wertukulacja, dosianie i teraz nie wiem czy moge kosić spokojnie czy cos sie stanie z tymi nasionami czy poczekac tydzien czasu. i teraz nie wiem czy moge nawozic czy poczekac tez z tydzien czasu i potem sypnac nawozem.
kris2682 21:38, 24 maj 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 56
Nie wiem jak z nawozem bo jestem raczej amator jesli chodzi o "zielenine" ale z doswiadczenia wiem, ze jak bedziesz kosc zaraz po dosiewkach to kosiara wsysnie ci te cale nasiona. Wiem to z doswiadczenia. Zona kiedys dzien przed koszeniem zrobila dosiewki nic mi nie mowiac. Nie wzeszlo ani jedno zdzblo trawy, wszystkie nasiona wyladowaly w koszu kosiarki.
Basia_1987 09:59, 27 maj 2012


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
Może lepiej zrobić dosiewki zaraz po koszeniu trawnika , po 2- 3 tygodniach trawka powinna urosnać i wtedy wykosić całość,nie wiem czy dobrze myślę,ale ja tak zrobiłam u siebie i czekam na efekty
____________________
" Baśniowy" ogród
Piotrullo141 14:09, 27 maj 2012

Dołączył: 25 mar 2012
Posty: 67
Witajcie ! Jestem amatorem więc nie powinienem udzielać żadnych rad, ale dziwię się trochę Waszym twierdzeniom , że kosiarka wciągnie trawę(no chyba , że macie jakieś super mocne kosiarki) , ale to nawet jeśli to prawidłowo dosiana trawa moim zdaniem, tak jak ja to robię od tygodnia to trawą przysypana ziemią, czyli niewidoczna. Potem polana wodą czyli automatycznie ziemia z sypkiej robi się ciężka i mokra dzięki czemu nie ma szans na stratę chociażby jednego ziarenka. Mój tata wyciął winorośl zmarzniętą po zimie i posiałem na tym miejscu trawę. Celowo wczoraj sprawdzałem jak się zachowa to miejsce po przejechaniu kosiarką i mówię szczerze, że nic nie ucierpiało, a koszę trawę bardzo nisko także ja sądzę , że spokojnie można dosiewać i jednocześnie regularnie kosić bez żadnych diametralnych zmian w "grafiku koszeniowym". Gdyby było tak jak mówicie tfu tfu odpukać w niemalowane , to moja tygodniowa praca poszła wczoraj na marne i nic nie wzejdzie , a to by był koszmar.

Pozdrawiam.
P.S ZŁAPAŁEM KRETA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
____________________
Amatorskie małe co nieco ...Czyli jak chcesz się pośmiać to zapraszam
maciekj12 15:48, 27 maj 2012

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 5
Mam problemy z trawnikiem, zreszta zobaczcie na zdjeciach, praktycznie nigdy nie było nic robione. Jak do tego sie zabrac aby zrobić przyzwoitą murawę ? Jestem nowicjuszem.
wollygator 20:57, 27 maj 2012

Dołączył: 22 maj 2012
Posty: 13
Ja złapałem kreta po koszeniu sam wylaz i ciach do kartonu i go daleko w sina dal wywiozłem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies