Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

wollygator 00:17, 02 cze 2012

Dołączył: 22 maj 2012
Posty: 13
Tak też myślałem i wyrywama le to robota głupiego że tak powiem kurcze, a czy trawnikowi młodemu nic nie bedzie?? jak bede tak wyrywał, i czy jest jakis sposób zeby to nie rosło
goniak 08:40, 02 cze 2012


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Nie martw się, w przyszłym sezonie już się nie pojawi, bo to chwast jednoroczny a trawnik będzie na tyle gęsty, że ewentualne, pozostałe nasiona tych chwastów nie będą miały szans na wzejście.
Musisz często kosić trawnik aby młoda trawa się krzewiła i zagęszczała trawnik.
Miałam to samo jak zakładałam trawnik, nasiona były w nawiezionej ziemi.
____________________
Małgosia mój zielony świat
Piotrullo141 12:42, 03 cze 2012

Dołączył: 25 mar 2012
Posty: 67
Witajcie ! Ja się ostatnio dowiedziałem takiej nowiny , że w tych nasionach traw, które kupujemy to normalnie i legalnie są umieszczone nasiona chwastów, bo kiedyś "w tym siedziała" i mówiła , że to jest właśnie powód główny tego, że w nowej i młodej trawce zawsze jest dużo chwastów i rzeczywiście powiem Wam, że na takim małym kawałeczku posiałem trawę przy rynnie taki kwadrat metr na metr i rzeczywiście nie było tam chwastów raczej, a wczoraj po prostu jakieś zatrzęsienie i niby mam uwierzyć, że to zbieg okoliczności? Po prostu chwasty są , trzeba uzbroić się w cierpliwość i je zwalczać częstym koszeniem tak jak ktoś tutaj wcześniej wspomniał.

Jeśli chodzi o tą trawę jednoroczną z tymi takimi łodygami paskudnymi , to przez nią właśnie spędziłem ostatni tydzień w ogrodzie chodząc na czworaka po całym trawniku i szukając takich o to właśnie traw. Okazuje się , że one się bezczelnie płożą i sprawiają tylko wrażenie gęstego trawnika, a tak naprawdę jak się podważy te łodygi to pod spodem jest goła ziemia, często porośnięta mchem. Wtedy ucinam te łodygi, a w puste miejsce zruszam pazurkami i sieję trawę , licząc na to, że ona zapobiegnie dalszemu płożeniu się tego paskudztwa. Jest to bardzo żmudne zajęcie i nie polecam Tydzień męczyłem się z 1/4 działki i zużyłem 2 kg trawy . Pozdrawiam i życzę dużo wytrwałości.
____________________
Amatorskie małe co nieco ...Czyli jak chcesz się pośmiać to zapraszam
Gardenarium 17:13, 07 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Te niepożądane trawy jednoroczne wyrywaj z korzeniami, bo one często się urywają i zostają
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Piotrullo141 01:22, 12 cze 2012

Dołączył: 25 mar 2012
Posty: 67
Witajcie ! Mam takie pytanie czy jeśli jako drugi nawóz w tym roku posypałem kolejną saletrę amonową z dodatkiem magnezu to będzie okej? Zapomniałem tacie powiedzieć jaki nawóz ma kupić i myślał, że znowu chcę saletrę i kupił mi dwa worki. Posypałem dzisiaj obawiając się trochę czy nie spalę trawnika, bo przecież jeszcze rano padało , ale jak brałem trawnik ręką to wydawał się być suchy. Pozdrawiam
____________________
Amatorskie małe co nieco ...Czyli jak chcesz się pośmiać to zapraszam
Piotrullo141 13:29, 12 cze 2012

Dołączył: 25 mar 2012
Posty: 67
Witajcie ! Mam takie małe pytanie do Was. Chciałbym Was bardzo serdecznie poprosić o pomoc w zagospodarowaniu dwóch miejsc mojego ogródka. Doszliśmy z mamą do wniosku , że to się do niczego nie nadaje i chcemy tam na nowo wsadzić jakieś ładne i zgrabne roślinki . Wstawiam zdjęcia i liczę na Was bardzo mocno. Chodzi o to, żeby było skromnie i tylko jeden rodzaj roślinek i żeby się bardzo ładnie komponowały z białymi kamykami. Może są jakieś rośliny czy też krzewy(nie wiem nie znam się), które właśnie sadzi się przeważnie w kompozycji z białymi kamykami. Pozdrawiam Was bardzo serdecznie .

P.S Teraz tam nie ma w ogóle żadnego ładu, ani składu i zero symetrii, a chodzi nam o to, żeby było ładnie, zadbanie i łatwo w pielęgnacji.

Obrazek nr 1 :


Tutaj mam chce chyba zostawić tylko jakiś groszek czy coś żeby się płożył na schody i nie wiem czy tej róży nie zostawi, a tak to wszystko aut. Dzisiaj właśnie pieliłem ten paskudny gąszcz

Obrazek nr 2:

Tutaj ma zostać tylko to coś takie "żółtego" po prawej stronie , bo rzeczywiście nawet mi się podoba. Nie wiem nawet jak to się nazywa.

Podsumowując na pewno mają być w obu tych pseudo "rabatach" wysypane kamyczki białe i myślałem o tych takich fajnych kulach ozdobnych, które widziałem kiedyś na Naszym forum, a teraz niestety nie mogę ich znaleźć, no i oczywiście jakieś roślinki posadzone w jednym rządku czyli nie tak jak tutaj w kilku rzędach tylko jeden ładny , równy rządek. Aha i nie chce żeby to były kwiaty, mama pewnie chce , ale ja tutaj rządzę, więc oby to nie były kwiaty, no chyba , że Wy chcecie Pozdrawiam
____________________
Amatorskie małe co nieco ...Czyli jak chcesz się pośmiać to zapraszam
Sebek 22:55, 12 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ten krzew to tawuła japońska - bardzo fajnie prowadzona. Proponuję wysypać granitowy żwirek i posadzić to :
Gardenarium napisał(a)






Czyli Ophiopogon planiscapus "Nigrescens" i albo Ilex crenata "Golden Gem" (powyżej) albo żurawki Citronelle - i wtedy powstanie taka kompozycja jak u Danusi



____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kris2682 12:34, 18 cze 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 56
Witam
Mam pytanie dotyczace mlodego trawnika.
Czy mozna walowac nowo posiany trawnik? Trawa ma ok 8 moze 10 cm. Jak go zakladalem to popelnilem chyba blad i nie walowalem i nie udeptalem trawnika, po malu trzeba by go chyba skosci ale ziemia jest miekka i kazdy krok powoduje zapadanie sie i ubijanie sie ziemi, powstaly gory i doliny. Nie wiem mozna to walcem przejechac, nie bedzie nic trawie? Nie nawinie mi sie ona na walca bo jest slabo ukorzeniona jeszcze? Prosze o szybka odpowiedz.
Sebek 22:47, 19 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wałowanie powinno być przeprowadzone przed.... Trawa się już nadaje do koszenia, no ale skoro ziemia się zapada to spróbuj... Raczej walec jej nie wyrwie.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kris2682 16:38, 23 cze 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 56
Witam
Mam kolejne pytanko odnosnie mlodego trawnika. Trawa jest po pierwszym koszeniu, czy nalezy ja nawozic? Czy jest jeszcze za mloda? Jesli nawozic to jak czesto i czym?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies