Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

voldi22 13:34, 20 maj 2012

Dołączył: 13 kwi 2012
Posty: 6
Pozwolę sobie na takie małe porównanie:
Trawa na początku kwietnia:

Pod koniec kwietnia:

Zdjęcie dzisiejsze:


Efekt wertykulacji, saletry i częstego koszenia
Prównując dzień dzisiejszy z końcem kwietnia trawa straciła soczystość - czyżby nadchodził czas na drugą dawkę nawozu? Mam wrażenie, że trawa jest troszkę za sucha, pomimo, że w ostatnich dniach sporo poadało.
kris2682 21:52, 21 maj 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 56
Pytanie: co zrobic z grzybami na trawniku? Przy zakladaniu trawnika nawiezli mi troche ziemi spod pieczarek ale definitywnie to nie sa pieczarki. Rosna roznokolorowe, na cienkich nogach z blaszkami pod spodu. Boje sie troche co to za halucyny bo mam male dziecko, raczkuje jeszcze mi zje takiego grzyba i nieszczescie gotowe. Jakies rady? A i jeszcze jedno opryskalem w sobote preparatem na chwasty dwulistne i zastanawiam sie czy juz zadzialal i moge kosic, bo to jakos z lisci do korzeni idzie ten preparat?
selene 21:59, 21 maj 2012

Dołączył: 20 maj 2012
Posty: 36
voldi jaką saletrę stosowałeś?
wollygator 21:52, 22 maj 2012

Dołączył: 22 maj 2012
Posty: 13
Witam serdecznie własnie zakładam nowy trawniczek i pojawiaja mi sie znaczne ilości chwastów, jest jakis sposob aby usunąc je opryskiem ( trawa swierzo co posiana i juz rosnie sobie) czy tylko wyrywanie, i czy deptanie tak młodej trawy (okolo 2 tyg) nie zaszkodzi jej.
Sebek 22:41, 22 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wyrywanie - a deptanie nie zaszkodzi.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
voldi22 22:46, 22 maj 2012

Dołączył: 13 kwi 2012
Posty: 6
selene, saletra amonowa, raz przejechałem takim zwykłym rozsiewaczem od gardeny. Dodatkowo zastosowałem obornik rosahumus ale tutaj nie mam pewności w jakim stopniu on się przyczynił do wzrostu. Muszę porobić osobne testy

wollygator, żadnych oprysków na młodą trawe! Jak już musisz wyrywać to tak by nie naruszyć gleby. Najlepiej, jeżeli nie są zbyt inwazyjne, zostaw i przy koszeniu się z nimi rozprawisz. Po kilku koszeniach same padną.
wollygator 09:40, 23 maj 2012

Dołączył: 22 maj 2012
Posty: 13
Aha no to pasuje dzisiaj troche powyrywam
wollygator 10:08, 23 maj 2012

Dołączył: 22 maj 2012
Posty: 13
Mój trawnik potrzebuje pomocy czy wystarczy dosiac, nawozic i podlewac??
Gardenarium 10:12, 23 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
wollygator napisał(a)
Witam serdecznie własnie zakładam nowy trawniczek i pojawiaja mi sie znaczne ilości chwastów, jest jakis sposob aby usunąc je opryskiem ( trawa swierzo co posiana i juz rosnie sobie) czy tylko wyrywanie, i czy deptanie tak młodej trawy (okolo 2 tyg) nie zaszkodzi jej.


Młodego trawnika nie wolno opryskiwać herbicydem selektywnym, bo trawka jest zbyt młoda. Koszenie zniszczy chwasty jednoroczne i perz, a pozostałe potem zniszczysz - w następnym roku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:14, 23 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
wollygator napisał(a)
Mój trawnik potrzebuje pomocy czy wystarczy dosiac, nawozic i podlewac??


Wydaje mi się, że gleba jest zbita, należy się jej nakłuwanie i rozluźnienie. Potem dosiewki, posypanie dobrą ziemią i przegrabienie. Nawóz i lanie wody.
Do nakłuwania można użyć takiego narzędzia.







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies