Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomóżcie wyczarować mi ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomóżcie wyczarować mi ogród

Loosiuu 15:44, 11 lis 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Nie powinno mu zaszkodzić raczej. Pokaż go
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Agawita 16:32, 11 lis 2013


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 412
Witaj Violu, podumałam trochę nad Twoja działką i coś tam naskrobałam ale widzę, że zmiany są u Ciebie na bieżąco więc nie wiem czy się nie spóźniłam, trochę moje pomysły odbiegają od Twoich pomysłów ale może coś się przyda na początek linia rabat



trochę pobazgrałam bo ręka mi się trzęsie nie wiedzieć czemu nie mam ręki chirurga

a teraz to co wymyśliłam na tyły...






może ktoś coś wymyśli innego już wiem, że świerki masz inaczej usytuowane więc poprawka na dzień dobry kompostownik wydzieliłam trochę większy ze względu na to, że musisz mieć miejsce do przerzucania zawartości póki co nic innego nie przychodzi mi na myśl pozdrowionka
____________________
Pozdrawiam Aga Czas na ogród
Viola 17:22, 11 lis 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
O Matko, dziewczyno, toś Ty mi cały projekt gotowy zmajstrowała. Faktycznie zasłona kompostownika inaczej zaplanowana z dojściem z trawki - bardzo fajnie. Wczesniej za namową Filipa zaprojektowałam ekranik z cisa z dereniami ale w innej konfiguracji (pewnie widziałaś). Ale w tym Twoim projekcie też ewentualnie można te dwa ekrany tujowe przy kompostowniku zastąpić cisem i derenie są obok. Tuje tez mogą być - są tańsze i szybciej rosną. Boski projekt i wszystkie rośliny rozpisane. Jestem w szoku Aga. Jestes WIELKA. Dzięki. Będę cała noc siedzieć i analizować dokładnie co tu "rośnie" : )

____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Agawita 17:31, 11 lis 2013


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 412
to tylko taki pomysł chodzi o to żebyś miała jakąś koncepcje i widziała alternatywy, sama widzisz ile rzeczy można zrobić, rośliny wykorzystałam te które lubisz, tuje dałam bo tak jak piszesz są tańsze i szybciej urosną. Nie mam pewności co do szerokości rabaty tylnej, patrząc teraz na Twoje zdjęcia chyba mój projekt nie uwzględnia takiego areału ale zawsze coś, może się przyda
____________________
Pozdrawiam Aga Czas na ogród
Gardenarium 17:42, 11 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Fajny pomysł.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Viola 17:44, 11 lis 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Miejsca mam sporo, będę poszerzać rabaty w miarę możliwości, czasu i finansów. Napewno nie zrobię całości od razu. Ale tak jak piszesz, mam już teraz ogólną koncepcję co tu można wyczarować. Wszystkie rośliny jakie zastosowałaś są moimi ulubionymi. Zdecydowanie będę je chciała mieć. A zasłona kompostownika naprawdę mnie zaskoczyła. Rozwiązuje wszystkie moje problemy.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 17:47, 11 lis 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
I Danusi się spodobało. No to jestem happy.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Loosiuu 18:43, 11 lis 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Super pomysł. Ja bym tylko zmienił to, żeby tam gdzie są tawuły dał trzmielinę, zmniejszył ilość tuji Danica i po całości pociągnął jakimiś turzycami czy trawkami
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Viola 18:53, 11 lis 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Filipie, wklejam znalezione zdjęcie ze świerczkiem. Wprawdzie nie widać go w całej okazałości, ale trochę coś można dostrzec.
Jesli nie będzie tawuł, tylko trzmielina, to będzie węższa rabata, tak? Teraz jest dość szeroko i chociaż mam sporo miejsca, to chyba wolę trochę wężej.

Później wkleję, bo internet słabo chodzi i nie udaje mi się : (
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Loosiuu 19:31, 11 lis 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Może tawuły ciąć w bryłę, a nie w kulki. Zastanawiam się po prostu czy nie będzie za dużo kulek wokół, bo jakby były na pniu jakieś kulki i tawuły i tuje to brakowało by czegoś łagodzącego całość. Takie mam odczucia. Może przesadzam...
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies