Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomóżcie wyczarować mi ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomóżcie wyczarować mi ogród

Agawita 20:49, 11 lis 2013


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 412
To tylko pomysł na burzę mózgów kulek nawet nie liczyłam, nie sugerujcie się ilością, chodziło mi o to aby uzyskać efekt osadzenia kulek na "dywanie", nie ilość ma tu znaczenie tylko sam zamysł. Samo wysuniecie rabaty do przodu i poszerzenie jej miało spowodować oderwanie wzroku od alejki, która prowadzi wprost do kompostownika, takie rozwiązanie skupi wzrok na wysuniętych roślinach na rabacie a nie na kompostowniku. To był zabieg celowy. Poza tym siedząc na ławce wolałabyś chyba oglądać rośliny Poza tym masz w tym miejscu piękną wystawę słoneczną i żal byłoby jej nie wykorzystać. Jeśli już planujesz, że będziesz poszerzać rabaty to zrób to od razu, zaoszczędzisz sobie podwójnej roboty, wiem że ściąganie darni to cholerstwo ale efekt może być dużo ciekawszy w miarę oglądania innych ogrodów zaczniesz "chorować" na inne chciejstwa i gdzieś trzeba będzie je ulokować
Filip radź dalej, dobrze kombinujesz
____________________
Pozdrawiam Aga Czas na ogród
Kamajla 21:01, 11 lis 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 2022
Cześć Violu, trochę mnie rozłożyło i takie tam... poczytywałam forum na telefonie tylko zdjęć nie widziałam. Dzisiaj trochę lepiej, nadrobiłam zaległości (na razie u Ciebie ) i pomysł Agawity w wysunięciem rabaty w celu zasłonięcia kompostwonika jest super. Niby ekran z cisa bajka, ale to jakoś takie bardziej fantazyjne Wybór opcji rzecz jasna należy do Ciebie Ja też kombinuję jak to zrobić, żeby warzywnik zasłonić, bo jedyne miejsce to prawa strona od tarasu pod płotem i już mam pewnego pomysła
Macham
____________________
Kamila - Ogród, a najlepiej piękny ogród - jak się do tego zabrać?
Viola 22:47, 11 lis 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
O i sie udało! Mój świerczek - soliter.

____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 22:59, 11 lis 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Aga, doskonale rozumiem Twój zamysł, wysunięcie rabaty jest jak najbardziej słuszne i będę do tego dążyć. A ilość kulek tawuły czy trzmieliny to wtórna rzecz. Tylko wiesz przeraża mnie myśl, jak ja to wszystko zapełnię. Mimo szczerych chęci nie uda mi się od razu, muszę etapami. No .... chyba, że ku wiośnie nabiorę sił : ) Pozdrówka
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 23:05, 11 lis 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Witaj Kamila, nie daj się choróbskom. Mam wielu pomocników, jak zauważyłaś, wszystkim jestem naprawdę wdzięczna. Mam nadzieję, że w przyszłości, ja też będę mogła doradzac innym początkującym. Pomysł Agi - tylko realizować, wszystko przemyślane. Też bym chciała warzywka, ale kurcze u mnie nie ma gdzie go schować. Widzisz jaki kłopot z głupim kompostownikiem. Pewnie będę w skrzynkach na tarasie marchewki uprawiać : (
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Agawita 23:13, 11 lis 2013


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 412
Ładny ten świerczek porob trochę zdjeć ogrodu z rożnych ujęć, będzie łatwiej ogarnąć wyobraźnią nie łam sie większość z nas tak samo zaczynała, ja juz swój robię 5 rok i cały czas coś zmieniam, taki juz los jak jest się zakręconym na punkcie ogrodu wytyczysz rabaty i zaczniesz od tych najbardziej z tylu albo tych, które są dostępne w konkretnym momencie sezonu, sama zobaczysz ze to nie takie trudne, z planem zawsze łatwiej masz czas to poczytaj o tych roślinach w jakiej rozstawie je sadzić, jaka ziemie lubią, jak je pielęgnować. Sadzenie to dopiero początek przygody małymi krokami i do celu
____________________
Pozdrawiam Aga Czas na ogród
Agawita 23:18, 11 lis 2013


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 412
Jeśli chcesz warzywnik to przecież nic straconego skrzynie jak u Kaisog albo grządki jak u Asi przedzielone ścieżkami z trawnika, super to wyglada poszukam Ci jutro linki to pooglądasz a teraz błogi sen bo jutro do pracy pa
____________________
Pozdrawiam Aga Czas na ogród
yolka 08:03, 12 lis 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
zrób warzywnik, naprawdę warto. Jeśli masz w miarę duży gród to nie po to aby kupować chemię
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Agawita 17:54, 12 lis 2013


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 412
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1621-wydzielenie-warzywniaka?page=3 to warzywnik u Asi zaznacz adres i wklej w pole wpisywania strony bo zapomniałam jak się wstawia linka
____________________
Pozdrawiam Aga Czas na ogród
Agawita 17:54, 12 lis 2013


Dołączył: 21 wrz 2013
Posty: 412
o nawet zadziałało
____________________
Pozdrawiam Aga Czas na ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies