Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Małymi kroczkami do celu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi kroczkami do celu...

paulina_ns 21:48, 11 lip 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
I na samym końcu róże, które zachwycają mnie kolorem wciąż mam mieszane uczucia, która jest piękniejsza Lavender Ice,czy Lavender flower circus, chyba obie są cudne

____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 21:53, 11 lip 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Magleska napisał(a)
Zaraziłaś mnie różami będę Cię zamęczać pytaniami o pielęgnacje ,cięcie ,odżywianie a pashminy nie ma do kupienia


Madziu pytaj, chociaż ze mnie żadna znawczyni sama zaraziłam się w tamtym roku i mam już ich 28 krzaczkow, także rozumie Twoja chorobę w F nie ma jej dostępnej, sprawdź sobie jeszcze w Rozarium lub Rosarium tam ja gdzieś widziałam, ale nigdy z tamtąd nie zamawiałam, więc nie wiem jakie mają róże, albo zaczekaj do jesieni może wtedy będzie znów dostępna.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 21:57, 11 lip 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Makao_J napisał(a)
No to ja już mam kwiaty Biedermeier. Pashmina mnie ciekawi. Ona nie pachnie no nie?


Aniu moja biedermeier to cud,że w ogóle w tym roku zakwitnie, najpierw ja posadziłam, miesiąc później przesadzilam, a trochę później pies mi ją cała podeptal, ale widzę,że ma siłę walki, bo chociaż krzak miniaturowy paczki kwiatowe ma pokażesz mi swoją? Ładna jest?

A co do pashminy faktycznie nie pachnie, ale mi to nie przeszkadza, nadrabia pięknym pokojem krzaka i kwiatami
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
chagall 21:57, 11 lip 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 435
Paulinko, piękne róże, a "mały kwiatuszek" słodki
____________________
Ania - Atacama pod lasem
_Martini_ 22:07, 11 lip 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
To Stefka ma jednak jakiś odcień łososiowego? Kurczę, nie mogę się na nią przez to zdecydować.
Jak byś określiła kolor Cherry Lady? Jaki ma pokrój. Wczoraj czytałam o niej i zaciekawiła mnie w katalogu, ale doświadczenia i osobiste obserwacje są bezcenne.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Makao_J 22:07, 11 lip 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Biedermeier tak samo jak i History są mini krzaczkami i już widzę po swoich że muszę dokupić jeszcze po dwa do każdej. A tak mi radzili jak kupowałam rok temu. Będzie lepszy efekt bo pojedynczo to giną a piękne są
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
paulina_ns 22:17, 11 lip 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
chagall napisał(a)
Paulinko, piękne róże, a "mały kwiatuszek" słodki


Aniu dziękuję
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 22:25, 11 lip 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
_Martini_ napisał(a)
To Stefka ma jednak jakiś odcień łososiowego? Kurczę, nie mogę się na nią przez to zdecydować.
Jak byś określiła kolor Cherry Lady? Jaki ma pokrój. Wczoraj czytałam o niej i zaciekawiła mnie w katalogu, ale doświadczenia i osobiste obserwacje są bezcenne.


No właśnie zanim kwiaty się rozwiną, jest snieznobiala z delikatnym rozem w środku, a jak się rozwiną mają właśnie taki delikatny łososiowy kolor, ja ją zestawilam z Pashmina, bo myślałam,że będą do siebie pasowały kolorystycznie, jednak w pełni rozwinięte kwiaty średnio do siebie pasują i sama jestem tym zaskoczona,że później takie się robią.

Co do cherry lady, ja ją zakupiłam dopiero w tym roku, ale póki co ma pięknie zwarty krzak, obsypany duża ilością kwiatów, które przepięknie pachną, jaki ma kolor? Hmm...nie jest to intensywna czerwień, bardziej w malinowy wpada, chociaż zdjęcia trochę przekłamuja, bo wiadomo zależy jak światło pada. Na pewno jest piękniejsza niż słynna tutaj piano chociaż u mnie też pierwszy rok, więc może w kolejnym sezonie mnie zaskoczy póki co mnie nie powala a Weeding Piano jak dla mnie to już całkowita porażka
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paulina_ns 22:29, 11 lip 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Makao_J napisał(a)
Biedermeier tak samo jak i History są mini krzaczkami i już widzę po swoich że muszę dokupić jeszcze po dwa do każdej. A tak mi radzili jak kupowałam rok temu. Będzie lepszy efekt bo pojedynczo to giną a piękne są


Aaa no to może przez to u mnie taki kurdupelek jest na szczęście ja ją posadziłam przy samych schodach przy tarasie, więc jest widoczna, przynajmniej dla mnie, bo pies i dzieci nie zawsze ja zauważają
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
_Martini_ 22:59, 11 lip 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Dziękuję za tak obszerny opis Stefka z tym łososiowym u mnie odpada. Nie mam co na siłę kombinować. A Cherry za to punktuje dobrze, że jeszcze jest czas do namysłu przed jesienią. Chciałam teraz domówić kilka róż, ale ceny bardzo się różnią od tych z gołym korzeniem. Wolę zatem poczekac.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies