Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Alija 21:00, 25 paź 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8616
Agatko! Przepiękny Twój październikowy ogród, a zdjęcia, jak dla mnie mistrzowskie, uwielbiam je oglądać.
Wnusia urocza, kociaki słodkie.
Trzymam kciuki za nowe judaszowce.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
kasiek 21:14, 25 paź 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
O rany nie wiadomo na co patrzeć na ferie barw w ogrodzie czy pozujące słodziaki U mnie garnet tez taki wybarwiony cudnie. Zachwyciłam sie tojadami u ciebie - masz moze sadzonki? Jak znadziesz to pięknie sie uśmiecham do Ciebie
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Nowa12 08:45, 26 paź 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Agania napisał(a)

Mam czerwonego Merlota i nakrapianego Alley Cat, ten drugi jesienią nie wygląda tak zjawiskowo jak ten czerwony,
ale latem nie można od niego oderwać oka

Skusiłam się


Ja bym się jeszcze skusiła na odmianę Eternal Flame ale nigdzie chyba nie jest jeszcze dostępny. Może go gdzieś już widziałaś?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Agania 09:14, 26 paź 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
yolka napisał(a)
Agatko, byłam widziałam, podjazd bym zostawiła... dróżka do zakamarków, obietnica odkrywania ogrodowych cudów. Błota przecież nie macie.

Wnusia duża dziewczynka, umknęło mi jej dorastanie. Czas biegnie jak szalony, Tempo na dodatek sama sobie podkręcam. Pozdrawiam Was serdecznie.


Edit. Doczytałam, że wnusie są na razie dwie

Hey Yola, ha wczoraj wróciłam z pracy do d mu i zastałam różową elewację pod wiatą,
nie dobrze, podjazd musimy zrobić, w końcu trzeba kiedyś wykonać to podwórko i zamknąć posesję

Wiata do przemalowania... z drogi szutrowej jednak nam się nosi ziemia na butach,
co kostka to kostka mniej sprzątania, zakamarków nie zabraknie

Kochana teraz byle do wiosny

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 09:24, 26 paź 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
mirkaka napisał(a)
Październik to miesiąc dla Twojego ogrodu Wspaniałe są te przebarwienia.
Klony są cudowne u Ciebie
Powrót do ogrodu czyli zdrowie już ogarnięte? Jak te bóle? Minęło ?
Życzę Ci tego z całego serca
Dziecinka mała cudowna, i z tymi kotkami
Będziesz rozdawać czy zostawiasz sobie

Dziękuję Mireczka, kolorki wystrzeliły, super jest tak i słoneczko niech nas nie opuszcza

Bóle nie mijają ale żyć trzeba, piję dużo czystka i szczeci, bo mają działanie oczyszczające, w listopadzie badania
i zobaczę co mi lekarka powie i co zapropnuje, nie spodziewam się cudów,
pewnie włączy kolejna terapię antybiotyku.

Koteczki przygarnęłam dla małej wnusi i dla nas odstresowuję się przy nich
i ból odpuszcza na trochę
Buź
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 09:39, 26 paź 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
AniazUroczyska napisał(a)
Hej! Ostatnio kilka razy zajrzałam do Ciebie . Wnusią jestem zauroczona, kociaki bardzo sympatyczne, klony cudowne!
Jak one się przebarwiają w ciągu całego sezonu? Czy jest taki czas, w którym są zielone? Garnet jesienią ma taki biskupi kolor, czy też później staje się ciemnofioletowy( takie fotki pokazują w necie) Podobno wolno rośnie, po 10 latach osiąga wysokość 0,8-1 m? W jakim wieku jest Twoje drzewko?


Aniu wnuki z kociakami to cudowny umilacz czasu, relaks i szczęście
Klony japońskie o bordowych liściach są jesienią i wiosną jaskrawo czerwone szczególnie w promieniach słońca
Palmowe o zielonych liściach przebarwiają się na pomarańczowo, klony pospolite dają jeszcze inny zestaw kolorystyczny ze względu też na strukturę i wielkość liści efekt jest intensywniejszy.
Mnie jeszcze urzekają jesiennymi przebarwieniami, derenie kousy, buki
i judaszowce, każde drzewo ma w sobie to coś jak np Ambrowce czy grujeczniki, a z krzewów trzmielina pospolita, perukowce, kaliny, świdośliwy i małe śliwy nippońskie, w których się ostatnio zakochałam.
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 09:41, 26 paź 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Alija napisał(a)
Agatko! Przepiękny Twój październikowy ogród, a zdjęcia, jak dla mnie mistrzowskie, uwielbiam je oglądać.
Wnusia urocza, kociaki słodkie.
Trzymam kciuki za nowe judaszowce.

Alicja pochwały bardzo lubię, wnusie mi rosną, ogród dojrzał, też podziwiam tutaj na ogrodowisku nie jeden, w tym też i Twój ogrodowy spektakl

Judaszki sobie poradzą, kciuki z pewnością się przydadzą
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 09:51, 26 paź 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
kasiek napisał(a)
O rany nie wiadomo na co patrzeć na ferie barw w ogrodzie czy pozujące słodziaki U mnie garnet tez taki wybarwiony cudnie. Zachwyciłam sie tojadami u ciebie - masz moze sadzonki? Jak znadziesz to pięknie sie uśmiecham do Ciebie


Jesień maluje cudowne kolorki, klony nie mają w sobie równych,
w przebarwieniu podziwiam klona "Koto no ino" jest śliczną pomarańczką

Tojadem się podzielę, sadzonek nie mam, ale dziabnę kawałek, to ci się przyjmie bez problemu.
Rosną, ale się nie sieją jakoś jak szalone, po prostu
sobie królują w jednym od lat niezmiennym stanowisku
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 09:54, 26 paź 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Nowa12 napisał(a)


Ja bym się jeszcze skusiła na odmianę Eternal Flame ale nigdzie chyba nie jest jeszcze dostępny. Może go gdzieś już widziałaś?

Nie widziałam tego egzemplarza, u nas w Krakowie wszędzie ceny roślin są zaporowe,
nie wspominając o drzewach, szukaj w okolicach Pisarzowic, warto zapytać w Krzywaczce
Macham Agatka
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
MartaCho 09:54, 26 paź 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2139
Agania napisał(a)

Aniu wnuki z kociakami to cudowny umilacz czasu, relaks i szczęście
Klony japońskie o bordowych liściach są jesienią i wiosną jaskrawo czerwone szczególnie w promieniach słońca
Palmowe o zielonych liściach przebarwiają się na pomarańczowo, klony pospolite dają jeszcze inny zestaw kolorystyczny ze względu też na strukturę i wielkość liści efekt jest intensywniejszy.
Mnie jeszcze urzekają jesiennymi przebarwieniami, derenie kousy, buki
i judaszowce, każde drzewo ma w sobie to coś jak np Ambrowce czy grujeczniki, a z krzewów trzmielina pospolita, perukowce, kaliny, świdośliwy i małe śliwy nippońskie, w których się ostatnio zakochałam.


Aganiu,
ta lista jest do zapisania i zapamiętania! Wszystko piękne co wymieniłaś... Taki ogrodowy Must Have
Koniecznie chciałabym nabyć judaszowca. Kalinę mam na razie malutką- mam nadzieję, że się weźmie do życia. To drzewko nippońskie (google podpowiada mi, że to wiśnia) cudne! Myślisz, że w naszej okolicy jest dostępne?
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies